Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha a doki szerint nem fertőz...

Ha a doki szerint nem fertőz a gyerek, de az óvónő hazakuldené? Hogy lehetne ezt a “legselymesebben” megoldani?

Figyelt kérdés

A gyerekem szegény beteg lett pont a téli szünet elején. A végére kilábalt belőle, két nappal ovikezdes előtt már az orra sem folyt.

Ebéd után szoktam elhozni, tegnap közölte az óvónő, hogy sárgás orrvaladek jött az orrabol egész delelott, és jelentosegteljesen nézett rám.

Hazahoztam, és itthon nem volt semmi, kétszer megtöröltem, de csak ilyen hidegcsípte orrfolyas volt, semmi különös.

Ma mikor bevittem, mondtam az ovononek, hogy itthon nem volt semmi, ő meg elég gondterhelten nézett rám.

Ma a férjem ment a gyerekért, és azt üzente az óvónő, hogy megint sárga orrvaladek jött, és tartsam itthon pár napig.

Én felallasban dolgozom itthonról. Már a szünet alatt elcsusztam egy csomó teendővel a betegség miatt (én is az lettem). Persze, ha a gyerek beteg, itthon a helye, de a gyermekorvos és az ügyeletes is azt mondta, hogy nem fertőz, nyugodtan mehet közösségbe. Amikor fertőz, az - a közhiedelemmel ellentétben - még a színes orrvaladek előtti időszak, tehát mostanra pont nem fertőz.

Már múltkor is csak azért írták ki 3 napra (közösen egyeztünk meg a dokival), mert mondta, hogy tudja, ez az ovi heppje.

Viszont nem engedhetem meg most magamnak, hogy itthon legyen pár napot. Az óvónővel nem szeretnek összeveszni. Múltkor már nagy vita volt az ovis Facebook csoportban, mert pár anyuka zeró toleranciát hirdetett, és nekirontott azoknak, akik a legapróbb jelre nem tartják otthon a gyereküket.

Röviden: mi van, ha az orvos szerint mehet a gyerek közösségbe, de az óvónő nem akarja engedni?


2020. jan. 8. 13:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
35%
Tudom hogy ez off.. Elnézést miatta, de muszáj leírnom. Az én fiam még csak 1 éves de már 4x volt taknyos. Már előre görcsbe rándul a gyomrom hogy ezt olvasom, hogy ilyenek mennek az oviban. Túl buzgó anyukák, óvónők és önjelölt orvosok...
2020. jan. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
66%
Nem értem a problémádat. Menj el a dokihoz és kérj egy igazolást hogy a gyerek közzöségbe mehet és pont. Ilyenkor mindig elgondolkodom mi lenne ha valami tényleg nagy problémával találnád magad szembe.
2020. jan. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, elég gáz vagy. Azt hiszed jól odamondtad, hát pedig nem így van!

Majd , ha 5 szülő köpköd rá meg mindneféle netes aláírást gyűjtenek, hogy taknyos gyerek ne menjen oviba meg ha az ovónő minden nap utálattal néz rád is és a gyerekre, mert nem vagy vele egész télen táppénzen, akkor mond ezt. Bár lehet te annyira antiszoc vagy, hogy bírod, ha gyűlölnek, de egy egészséges lelkületű embert az ilyen zavar.

Menj csináltass egy gyereked (bár gumival jobb lenn) hátha nem kötözködsz

2020. jan. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Beszéltem az óvónővel, és örömmel osztom meg a jót is: nagyon normális volt. Mondta, hogy nem akarja, hogy ezért ne tudjak dolgozni. Mondtam, hogy szerzek igazolást az orvostól (meg is tettem), hogy mehet a gyerek közösségbe, amitől nagyon megkönnyebbült. Úgy tűnt, hogy a többi szülőtől tart(ott).

Úgyhogy happy end. (Engem is meglepett amúgy a nagy csetepaté korábban a Facebook csoportban, mert amúgy normálisnak tűntek a szülők. De a végén már annyira indulatosan írtak, hogy inkább nem is válaszoltam.)

Köszi a válaszokat. Tudom, előítéletesség, de ledurungoló válaszoktól tartottam.

2020. jan. 9. 19:07
 15/15 anonim ***** válasza:

Egyik oldalhoz sem tartozom, mert szerencsére nem esek ki munkából, ha a gyerek beteg és az enyém sem fertőz senkit, mert azonnal itthon tartom ha a gyerek, ha sűrűbb takony van az orrában. Nem azért, mert fertőző vagy nem az, hanem mert ő még nem tud olyan hatékonyan orrot fújni, mintha orrszívóval csinálnánk. Azt pedig nem kockáztatom, hogy egész nap pangjon a cucc az orrában. Neki sem élmény, ha az egész oviban töltött idő orrfújással és kézmosással megy el, míg a többi játszik.

Viszont megértem azt a szülőt is, aki kiakad hogy sok a taknyos gyerek. Mert ok, dolgozni kell, de neki is. Amit nem tud, ha az ő gyereke is beteg lesz.

Tavaly a lányom másik csoportba járt. Zömmel dolgozó szülők gyerekei. Mindig taknyos volt a csoport fele. Az én lányom többet volt itthon mint oviban. Most másik csoportba jár, sokkal több a gyeses anyuka, a többség taknyosan otthon tudja tartani a gyereket. Idén még náthás sem volt a lányom. Szóval valahogy csak fertőztek a beteg gyerekek. De megértem, hogy nincs mindenkinek olyan szerencséje hogy otthon maradhasson a gyerek.

2020. jan. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!