Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 3 éves gyereked mennyire tud...

3 éves gyereked mennyire tud magától öltözni?

Figyelt kérdés
Már másodszorra mondta az óvónő, hogy az én gyerekem le van maradva a többitől mert nem öltözik magától, nem fordítja ki a ruháját. Elég rosszul esik, hogy már megint szólt mert amit tudtam úgy érzem megtettem, de csak nadrágot tudja még fel és levenni meg zoknit, cipőt, felsőruházatot nem. Egyébként ügyes másban pl ő még sose pisilt be mint sok gyerek.

2020. márc. 4. 16:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
89%

3 évesem a laza nadrágot és a bugyit letudja húzni pisiléskor, de felvenni már csak a bugyit tudja.

Cipőjét akkor tudja levenni ha tépőzáras, felvenni nem tudja.

Póló, pulcsi nem megy. A cipzáras felsőt, kabátot le tudja venni, HA le van húzva a cipzár.


Egy szó mint száz, egyáltalán nem tud önállóan öltözni. :D

2020. márc. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
A 3 évesemnek az öltözködéshez nincs szüksége segítségre, bár lehet, hogy lassan készül el. A cipőjét még nem tudja megkötni, de a tépőzárral már elboldogul.
2020. márc. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
55%

Enyém 4 lesz áprilisban, és also ruházatot pisileskor le, van hogy utána nem húzza fel vagy csak a nadrágot, a bugyi meg lent marad terdhajlatban. Cipzaros kabátot leveszi, amúgy fölsőkkel még nem boldogul. Rá is azt mondták, hogy legokosabb a csoportban, de beszóltak, hogy nem elég önálló.

Én ezeket eleresztgetem a fülem mellett. Hagyom, hogy csinálja, amit tud, és nem stresszelek feleslegesen, mert nagyon nem értek egyet azzal, hogy mindenkinek mindent egyszerre kellene tudnia csinálni. Ha muszáj, elmondom a véleményemet, de van, mikor üveges szemmel nézek, és tudom,hagyni kell, hogy elmondja, aztán hello.

2020. márc. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
66%
És nincs “lemaradva a gyereked a többitől”, csak merészelünk egyedi módon fejlődni.
2020. márc. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen inkább vetkőzni tudott :) Nadrág, póló, de általában fordítva, plusz sapka és sál volt a mutatvány talán. Zoknit húzni és cipzárt felhúzni most 5 évesen kezdett. De a gatyáját még mindig fordítva rakja a szennyesbe úgy, hogy az alsógatya is rajta marad. Mintha Superman vette volna le :D
2020. márc. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

A lányom mire oviba ment mindent önállóan fel-le vett, bár kifordítani nem fordította ki.

A fiam lassan 4 éves, de még cipőnél is tartja a lábát, hogy segítsek... Egyébként levetkőzni levetkőzik, ha nem szűk a póló azt is, de fel nem, max nadrágot, zoknit.

2020. márc. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!