Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miben más egy Waldorf ovi...

Miben más egy Waldorf ovi mint egy sima ovi?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 7. 20:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
A városban, ahol korábban éltünk, így működött: Pozitív kezdés lelkes szülőkkel és működtetőkkel. Majd az évek során egyre inkább a problémás gyerekek gyűjtőhelye lett. Az olyan gyerekek szüleinek, akikkel a sima óvódában sok gond volt, a Waldorfot javasolták. Aztán egyre több szülő vitte el onnan a gyerekét, mert nem akarta, hogy bizonyos gyerekek terrorizálják, fejbe rugdossák őket.
2020. ápr. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Azt tanácsolom,olyat kérdezz aki waldorfos volt, vagy a gyereke az. Mert az összes waldorfos kérdésnél az van,hogy jönnek a nagy megmondók ,akik szerint szar, de persze sem ők,sem gyermekeik nem jártak oda. Az meg hogy "sterintem rossz" meg "azt hallottam hogy..." meg az "ismeros ismerosenek az ismerose..." nem hiteles velemeny...
2020. ápr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Tehát ha nekem egy barátnőm mesélte el a személyes tapasztalatát, és én itt megosztom, akkor az nem hiteles. De ha egy ismeretlen anyuka ossza itt meg a tapasztalatát, akkor az hiteles. Nem értem mi a különbség.
2020. ápr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
26%
Nem értem miért vetted magadra...
2020. ápr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Szia. A fiaim waldorf bölcsibe jártak, ami egybe volt az ovival. Azért járattuk őket oda, mert az államiba nem vették fel, mivel más településen éltünk, dolgoztunk. A mi településünkön nem volt bölcsi, ezért a közeli város waldorf bölcsőjébe járattuk őket. Nagyon meg tudom erősíteni azt, amit az első leírt! Több volt a problémás gyerek, akiket az állami oviból finoman kiraktak. A szerencsétlen szülők nem voltak tisztában a jogaikkal, így elhozták az államiból, és inkább fizették a magánt. Csakhogy jól megszívatva így bennünket, a gyerekeket. Nagyon sokszor bántották azok a gyerekek az enyémeket. Volt amelyik 4 evésen pelenkás volt, értelmes szót még nem tudott, látszott rajta, hogy spec eset. Gyakran előfordult harapás, bántás, homok a szembe dobálás, stb. A szívem szakadt meg sokszor a kis 1- 2 éves gyerekemért. A gondozók próbáltak tőlük telhetően oda figyelni, de nyilván nem tudtak minden gyerekre állandóan figyelni. Elég 1 mp is. Alig vártam, hogy betöltsék a 3 évet, és mehessenek rendes oviba.
2020. ápr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Ami jó, hogy sok a kézműves foglalkozás (együtt főznek stb.)

Csak délelőtt van ovi, tehát ebéd után el kell hozni.

Ami számomra negatív, hogy túl sok a szülői feladat. Túl sok program van. Van, aki élvezi, én sajnos nem ilyen vagyok.

Ami szintén rossz (de ezt inkább hallásból tudom), hogy nehezen illeszkednek be a suliba, mivel más közösséghez szoktak.

2020. ápr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Családokat vesznek fel, nem csak a gyerekeket. Nálunk várólista van, a gyerekeket a csoportösszetételre vonatkozó pedagógiai elv alapján veszik fel, valamint a család életmódja, gondolkodása alapján. A Waldorf óvodákban fontos a természetközeliség, természetes anyagok, játékok használata, a digitális, elektromos zenélő, villogó,dolgok kerülése. Ha egy család nem illik ebbe a környezetbe és nem is akarnak tenni érte akkor nem veszik fel a gyereket. A Waldorf óvoda nem tipikus magánóvoda, itt a szülők és a pedagógusok szorosan együttműködve nevelgetik a gyerekeket, a szülőknek sok "feladatuk" van az óvodai életben, nem csak a havidíj kifizetése. A mi óvodánk nem integráló óvoda, problémás gyerekeket nem is vehetünk fel.
2020. ápr. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van du is óvoda.
2020. ápr. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Van olyan,hogy waldorf bölcsi?
2020. ápr. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
71%

Ha tényleg érdekel, olvasd el Kim John Payne-Melegszívű fegyelmezés, Rudolf Steiner - Szabadságra nevelés.

A Waldorf egyenként figyel oda minden gyerekre, mivel nem vagyunk egyformák. Van aki festeni szeret, van akit a csillagok érdekelnek, de a lényeg, hogy minden gyerek találja meg az életben a hivatását. Az állami droidokat nevel, a szülő beteszi, mossa kezeit, a gyerek lefárad, jó sok házit is kap, nem bosszantja a szülőt. A waldorfnál a szülők is odafigyelnek a gyerekre, márcsak azáltal is, hogy ők festik ki közösen pl az osztálytermet, ezáltal a gyereked szülőtársait is megismered, látod, hogy milyen közegben nő fel. Szóval a gyereked maximális figyelmet kap, és azt kapja, amire neki van szüksége. Nem egy ráerőltetett sablont.


Régen, míg az emberek nem voltak nyitottak rá, tényleg voltak hátrányosabb gyerekek is, mivel a waldorf oktatásnak van türelme igazodni a különböző képességű gyerekekhez, de mostanság nagyon nehéz bekerülni egy-egy jó waldorf oviba-iskolába. Egyszóval, ha a gyereked waldorfot végez, akkor lesznek saját gondolatai... ami nem tudom, hogy hátrány, vagy előny a mai világban. Döntsd el te.

2020. ápr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!