Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Waldorf óvoda vagy sima? Ha...

Waldorf óvoda vagy sima? Ha sima akkor magán vagy állami?

Figyelt kérdés

Tudom, h van bőven már ilyen kérdés fent, de azért mégis érdekelne a szülők véleménye, olyanoke főleg akiknek a gyereke Waldorfba jár vagy járt, ill akik fontolgatták de aztán mégsem oda íratták be.

Nekem tetszik a Waldorf szemlélet, de sok kétségem van. Tényleg nem tudják utána felvenni a ritmust, ha sima iskolába kerülnek?

Ezt nagyon sokaktól hallottam már. Ez igaz? Így, h nincs iskolára felkészítés, hogyan fog boldogulni a tanulással?

S ha nem a Waldorf akkor inkább magán vagy állami?


2017. júl. 4. 13:07
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Hozzá kell tennem, hogy a fiam igen érzékeny, kicsit félős.. Egesznap magyaráz, énekel, elvan a kis világában. Neki szerintem passzolna a Waldorf.
2017. júl. 4. 13:13
 2/36 anonim ***** válasza:
50%
Ha megteheted, Waldorfba add! Fel fog készülni az iskolára. (ha érdekel bővebben, privben)
2017. júl. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
72%

Baratnom maganban ovono. Naluk alapszabaly, hogy mivel a szulok vagyonokat hagy ott ezert simogatni kell a lelkuket es meg veletlenul sem szabad negativ dolgokat mondani mert akkor a gazdag sznobok elviszik masik maganoviba a gyereket. Baratnom volt, hogy megszegte ezt a szabalyt es elmondta finoman az egyik anyukanak, hogy a gyereke agressziv a tobbivel, hat anyuka felhaborodott hogy az o gyereke marpedig nem ilyen es kivette a gyereket az ovibol. Azt mondta o nem ezert fizet....


Van ismeros aki maganba jaratta a gyereket, elmondasa alapjan 2 dologban mas mint az allami:

1. mindenhova kulonbusszal mennek, nem ulnak bkv jarmuvekre

(amit mellesleg a fiam allami ovijaban imadnak a gyerekek)

2. Bio kajat kapnak (amit persze nem eszik meg mert az otthoni kolbaszhoz vannak szokva, nem a bio padlizsankremhez magoskenyerrel)


Es a programok kozul is van par kulonbseg, van ami jobb ott (pl nagy karacsonyi koncert), van ami meg kifejezrtten gaz: a Mikulasi unnepsegre a SZULOKNEK kell vinniuk felcimkezve az ajandekot amit az ovis Telapo odaad.....ennek megfeleloen az egyiknek 30 ezres legot ad, masiknak Kinder csoki csomagot es megy a siras azoknal a gyerekeknel ahol a szulo nem akar versengve rongyot razni a tobbi elott.


Waldorfrol nincs tapasztalat.

2017. júl. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
40%

A magánovi egy marhaság, jól lehúznak, aztán elkényeztetett gyereked lesz.

A waldorf az egy akkora baromság, mint ide kenya.

2017. júl. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
24%

Ha anyagilag megteheted mindenképpen magánba irasd.

Előnyei szerintem: kisebb létszámú csoportok, több idő, figyelem stb jut így egy gyerekre. Normálisabb kaja, nem feltétlenül bio, de ha helyben főznek az sokkal jobb, mintha a központból hozatnák. Több programlehetőség, lehet menni uszni, lovagolni, korcsolyázni, táncolni stb., ezeket nem neked kell megoldani ovi után, hanem napközben viszik őket.

Waldorf: nagyon gyerekközpontú, akkor érdemes elkezdeni, ha ezt az irányt akarjátok továbbvinni. Ismerősömék járnak oda, arról panaszkodott, h ebéd után el kell hozni a gyereket, mert neki az az érdeke, h minél többet legyen a szüleivel. Nincsennek játékok, a gyerekek találják fel magukat, ez sem tetszik nekik.

2017. júl. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Reszletezned, h miért baromság a Waldorf?
2017. júl. 4. 13:33
 7/36 anonim ***** válasza:
33%
Most olvastam el a kiegészítésedet. ha tényleg kicsit visszahúzodó és félénk, valamit elvan a saját fanztáziavilágában, tehát "művész lélek" akkor szerintem jó választás lehet a waldorf. Az ilyen típusú kisgyerekeket a klasszikus intézmények "bedarálják".
2017. júl. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
48%
Mert nem készíti fel a sulira. Elvannak, mint a befőtt, Persze ha utána Waldorf suliba íratod, akkor lelked rajta. De az meg nem készíti fel a középsuli, a Waldorf középsuli meg nem készíti fel az érettségire stb., stb.
2017. júl. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
48%

5-osnek: uszni es korcsolyazni allamiban is jarnak es hetente program van (kiallitas, szinhaz, babszinhaz, jatszohaz, allatkert, hajokazas, muzeum, tuzoltosag, almaszedes, peksegben sutes, kornyezetvedelmi park, csak hogy parat emlitsek a rengetegbol ahol iden voltak).

1. vagyok

2017. júl. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
31%
Bocsi, 2. vagyok nem elso!!
2017. júl. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!