Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » BAL kezes gyermeknek a cipőköt...

BAL kezes gyermeknek a cipőkötést hogyan tanítsam?

Figyelt kérdés

Én jobb kezes vagyok, így egyértelmű lenne ha ő is jobb kezes lenne, de így bizonytalan vagyok. Olvastam olyat, hogy volt aki tükörben tanította. Néhány youtube videóra is rákerestem, de még bizonytalanabb lettem...


Itt fordítva mutatja, a nyuszifül jobb oldalon van:

https://www.youtube.com/watch?v=aFWCg-UzQuQ


Itt meg pl kb úgy mint ahogy én kötöm magamnak, a nyuszifül bal oldalon van:

https://www.youtube.com/watch?v=SJFW3Z5g3O8


2020. máj. 5. 14:30
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Nem számítottam ilyen alapos utánajárásra:) nagyon köszönöm!


Felesleges dolgokon problémázom, pedig esküszöm én sem ittam:D

2020. máj. 5. 20:23
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Bal kezes vagyok, jobbra rakom a nyuszifület. Szerintem vegy átlag képességű gyereknek nem gond, melyik oldalra mutatod, max megcseréli.

Egyébként gyógypedagógus vagyok, a bal kezes tájékozódási zavaros gyerekeknek nagy segítség szoktam lenni ilyen téren. 🙂

2020. máj. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, hogy ezt mondom, de nem kell beszrni, ha balkezes a gyerek.


Balkezes vagyok és sose "kivételeztek" velem. Nem volt balkezes ollóm, még is azzal vágok. Megtanultam gond nélkül írni, jobbkezes tanártól. Realisztikus portrékat rajzolok, balkézzel. És rengeteg dolgot feltudnék sorolni, de felesleges.


Gyerekként is és felnőttként is képes voltam, vagyok lemásolni mások mozdulatait amit jobbkézzel vagy lábbal csinálnak. Egyszerűen átkonvertálja az agyam az infót olyanra, amilyen a számára megfelelő.


Mutasd úgy, ahogy te meg tudod csinálni, a gyerek meg kitapasztalja.


Csak ne legyen benned/bennetek stressz, hogy "úristen, balkezes" :)

2020. máj. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!