Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai ügyelet igénylése....

Óvodai ügyelet igénylése. Igen vagy nem?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Erre a járványra való tekintettel gondolom nem kell bemutatni az óvodai és munkahelyi problémákat hisz mindenki érzi a bőrén . :(

Na, nekem van egy szuper állásom részmunkaidős, tudom a gyereket hozni vinni, pénzben sem rossz. A kollégákkal szinte álom a meló, semmi stressz és rosszindulat. Most a járvány kitörésével itthon maradtam, mivel a férjem sofőr és jól keres ő járt dolgozni. Nekem nem lehetséges a home office, mivel eladó vagyok. Viszont most szóltak h mennem kéne 2 hét múlva vissza, mert ha nem akkor sajnos nem tudnak a végtelenségig várni. A férjem teljesen kiborult, hogy szo se lehet róla. Egy kicsi faluban lakunk, pest megyében. Az ovis ügyeletben a fiammal együtt lennének 5-en a gyerekek.

Furdal a kétségbeesés hogy mi van ha elkapja a kicsi a vírust de ugyanakkor ha a melóból kiesek akkor leshetek hogy megint találjak még egy ilyen megértő és minden szempontból optimális munkahelyet.


Ti mit tennétek?! Meló vagy otthon a gyerekkel?


Köszönöm szépen ha elolvasod.


2020. máj. 7. 23:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Természetesen vidd oviba a gyerekedet.

A férjed boruljon vissza. Mégis meddig kéne itthon maradnod szerinte? Egész nyáron? Ősszel várható a járvány második hulláma. Akkor is? Jövő tavaszig? Gondolkodjon már egy kicsit!

2020. máj. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is nyugodtan vidd oviba. Első válaszolóval értek egyet. Eddig is voltak betegségek mégsem rettegtünk ennyire. Nem lehet a végtelenségig otthon maradni és szerintem jelenleg nem épp drámai a helyzet.
2020. máj. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) én is így gondoltam, ez az egy fiunk van a szemünk fénye... De a férjem legszivesebben burokba zárná. Ami nekem sokszor túlzás. Olyan hogy anyatigris az gyakori, de ő apatigris lett :/ és szerintem a ló túloldalán landol ezzel a féltéssel. Mindegy, mostmar elvileg belement az ovi kérdésbe, de ti hallottatok olyanról, hogy az apa félti túl a gyereket?!?! És ezzel nekem okoz lelkifurdalást mintha rossz anya lennék mert a munka is fontos nekem :(. Már azt is próbálta hogy odaad havi x összeget h koltsem el, de nem érti h ez nem csak pénz kérdés. A mai világban szerintem ritka a jó munkahely sajnos :( a férjemtől meg nem akarok függeni. Sose voltam semmittevő
2020. máj. 8. 01:23
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló gondban vagyok én is, annyi külömbséggel, hogy nekem párom marad itthon vele, de ő is nagyon szereti a munkáját és fél, hogy kirúgják. Egy hónapot beszéltünk meg, hogy ennyi időre cserélünk. Nekem addig jó lenne megoldást találni, pluszba van egy 8 éves lányunk is. Ha nem lesz iskola/tábor, nem tudom, hogyan fogjuk megoldani.
2020. máj. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Visszamennék dolgozni.
2020. máj. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Mivel nincs kőbe vésve, hogy ilyen helyzetekben az anyának kell feladni a munkáját, kérd meg a férjedet, hogy ha ennyire nem akarja oviba engedni, a következő két hónapban maradjon vele otthon ő. Egyből máshogy fogja látni.
2020. máj. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%

Nem mennék vissza dolgozni.


Részmunkaidőre? Eladónak? Ugyanmár..


Ha csak nem valami apple boltban dolgozol, vagy luxusmárkában, akkor ezért nevetséges bevinni. Ez kb hobbi szinten van nem csak a kereset, hanem inkább az időbeosztás miatt, bármikor találsz másik eladói állást részmunkaidőben. Azért kockára tenni az egészségeteket(nem csak a fiadét!!), hogy hobbizz a jófej kollégákkal naponta 4-6 órát aprópénzért.. Én is kiakadnék.


Itt nem a gyerek van veszélyben, hanem ti. Mi lesz a gyerekkel, ha a férjed(aki biztos idősebb nálad, tehát veszélyeztetettebb) elkapja? Esetleg meghal? A férjed kb senkivel nem találkozik a munkája során gondolom, csak bezárva autózik, nálunk a csomagszállító is maszkban, kesztyűben, egy méter távolságot tart, lerakatja a pénzt, majd felveszi, visszajárót is lerakja, onnan veszem fel,, taxinál pedig làttam mindenféle utaselválasztót az autóban), folyamatos fertőtlenítés, maszk/kesztyű alap


Hol laktok? Ha pest megye vagy budapest, ne vidd be őket, az egészségügyisek gyerekei vannak ott nagyrészt, szinte garantált, hogy elkapjátok. Nem a gyerek ha bele, hanem ti.

2020. máj. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21%
Valamilyen szinten egyetértek az utolsóval. A vírustól én a család halálát nem vizionálom, de bolti előadóként, 4 órában az kb zsebpénz, ezért szerintem se éri meg, ha amúgy a férj keres annyit, hogy eltartson egyedül mindenkit. Más kérdés, hogy békeidőben teljesen jó arra, hogyte is csinálj valamit, meg a családra is legyen idő, de most én se erőltetném ezt így, érdemben a családi kasszán ez nem nagyon dob.
2020. máj. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
16%

Én sem vinném, ha nem a megélhetésetek múlik rajta. Ki tudja mi lesz most a nagy enyhítéek következménye. Nem kell belehalni a vírusba, elég ha kórházba kerül valamelyikötők, mondjuk a férjed - akkor, hogy oldjátok meg az életeteket? Pénz nélkül?

És ha mind a ketten lebetegednétek, akkor hová tennéd a gyereket?

Egész nyáron úgysem lesz óvoda valószínűleg. Ügyeletes oviba, idegenek közé is vinnéd majd?

Én minimalizálnám a kockázatot. Van, aki ezt meg se teheti, úgyhogy örülj neki.

2020. máj. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%

Mi jövő hónaptól visszük oviba, bölcsibe a gyerekeket. A te helyedben is vinnèm. A vírus mèg hónapokig jelen lesz valamilyen szinten, nem lehet örökkè bezárva èlni miatta.

Gondolom az apuka sem öregember, hogy kifejezetten a veszèlyeztettek közè tartozzon.

2020. máj. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!