Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért erőltetik ennyire az...

Miért erőltetik ennyire az óvónők, hogy vigyem haza ebéd után a gyereket?

Figyelt kérdés
Nem erre a koronavirusos időszakra gondolok hanem egyébként. 4 éves kislányom ősztől ovis és már az első nap közölték ha nem dolgozok ebéd után vigyem haza. Decemberben találtam munkát és nagyon nem tetszett az óvónőknek, hogy ott alszik az én gyerekem is és faggatóztak hol dolgozok és milyen a munkaidő stb. Most sajnos a járvány miatt megint nincs munkám de elkezdtem egy tanfolyamot és ha megkezdődik az ovi akkor szeretném, hogy egész napos legyen a lányom, egyrészt, hogy tudjak tanulni másrészt már nagyon hiányzik neki a társaság, de már előre rosszul vagyok, hogy megint erősködnek majd, hogy vigyem haza délben. Másik oviba nem tudom átvinni mert túljelentkezés van így is mindenhol. Tudom, hogy nem kötelező hazavinni, max megkérhetnek rá de akkor meg folyamatosan napi szinten a beszólogatás meg. Egy anyuka mesélte, hogy így járt mert a kisebbik gyerek délben aludt mindig és így ott altatta oviba a nagyot, kapta is az ívet utána az óvónőktől.

2020. máj. 15. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Mert a legtöbb gyerek nem szeret egész nap az oviban lenni és nem is jó neki napi 8-10 órákat ott tölteni. Olyan nekik mint neked a munkahely.


De nem kötelező haza vinni és nem kell eltűrni a beszólogatást. Az első után tessek közölni, hogy jogod van a gyereket egész napra ott hagyni, a masodik után pedig hogy ha újra beszól valamit, akkor mész az ovodavezetőhöz.

2020. máj. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Mondod neki, hogy ha átutalja minden hónapban a fizudat, akkor elviszed ebéd után (gondolom a tanfolyam is a jövőbeni megélhetéshez kell).

Komolyan nem is értem ezek mit hisznek, az ember poénból adja be a gyerekét?

2020. máj. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Semmi joguk megszabni. Nekik is van munkaidejük, ha büdös 16h ig dolgozni, jelenteni kell. Ez olyan, minthogy én eladó vagyok, 16 ig van nyitva a bolt, de 14 kor elküldöm a vevőket mondván, hogy miért nem vásároltak 14 ig...
2020. máj. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

3!

Nem mehetnek el előbb azért, mert nincs gyerek

2020. máj. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Nem, de mégis megteszik.
2020. máj. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem mennék el előbb.
2020. máj. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
Egyáltalán nem jó a gyereknek, hogy reggeltől késő délutánig be van dugva az óvodába. Igenis vigye haza aki megteheti, mert magának szülte, tessék vele foglalkozni. Eszem megáll az olyan anyukáktól akik délután fél5-kor megjelennek pepcos táskákkal, bevásárlószatyrokkal, frissen festett hajjal, körömmel, hogy jöttek a gyerekért. Nem egyszer, nem kétszer, minden áldott nap. Vannak olyan anyukák akik 3-4ig az óvoda előtt cigiznek, trécselnek egymással, miközben a gyerekeik sírnak utánuk. Ti azt csak hiszitek, hogy az óvónők maguk miatt akarják hazavitetni a gyereket. Ahogy ti is mondtátok, ha 5-ig tart a munkaidő akkor 5-ig dolgozunk, akkor is ha egyetlen gyerek sincs az óvodában. Szegény gyerekeknek akarunk jót, hogy ne az óvodában kelljen felnőniük, ne csak tőlünk kapjanak szeretetet, törődést. Azt se felejtse el senki, hogy a gyerekek MINDENT elmondanak nekünk, pontosan tudjuk melyik anyuka facebookozik egész nap, és melyik dolgozik.
2020. máj. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Felénk azt is szekálják aki dolgozik és azért megy későn...
2020. máj. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!