Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák! Akik nagyon ügyelnek...

Anyukák! Akik nagyon ügyelnek az egészséges táplálkozásra hogy álltok az óvodai ebéddel?

Figyelt kérdés

Hogyan tudjátok megemészteni, hogy a gyereket az óvodában étkezik? Látva a menüt és az állagát, nekem szinte fáj látni, hogy évekig figyeltem mit eszik a gyerekem és most 7/5 olyanokat eszik.

Nem burokban neveltem, alkalmanként evett ő csokit, chipset mittudom én mit (főleg rokonoknál, összejöveteleken stb.).

Mindig arra gondolok, hogy a védőnő meg sokan kényesen ügyelnek a hozzátáplálásnál mit mikor hogyan adjanak, erre 3 évesen az óvódai étkezés hazavágja az egészet.

Azért írom így, mert nálunk nem figyelnek oda a részletekre. Nem azt várom, hogy csírákat adjanak a gyereknek, de mondjuk lehetne kevesebb fehérliszttel készült pékárú valamint több zöldség/gyümölcs.

Bunkó kioktató, paramami és hasonló válaszolók ne fáradjanak azzal, hogy írnak ide.



2018. szept. 4. 09:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%
Elmenekültem külföldre. Igaz ennek több mint 10 éve. Ha otthon maradtam volna , Montessoriba vagy Waldorfba jarna, ott figyelnek az egészséges étkezésre.
2018. szept. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Vidd magánoviba.

Most mit tudsz tenni?

Otthon add neki az egészségesebbet.

2018. szept. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
35%
Mi sajátot viszünk. Nehéz volt kibulizni, de nekem megéri (törvényi jog van rá, az ÁNTSZ-t se zavarja, csak a dadusok nem örülnék a pluszmunkának). Mondjuk nálunk speciális étrend is van, amit erre főzni tudták volna, az tényleg kritikán aluli.
2018. szept. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%
Az egészséges étkezés nem azt jelenti, hogy bármit kiiktatsz. Nincs baj a fehér liszttel, ha a kalóriabevitelhez megfelelő kalóriafelhasználás is társul. Mértékkel fogyasztva semmi gondot nem fog okozni.
2018. szept. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Mértékkel fogyasztva semmi gondot nem fog okozni."

Minden reggeli ilyen. Az minden csak nem mértékletesség.

Sajnos sejtettem, hogy aki kiáll az egészséges táplálkozás mellett majd szépen le lesz pontozva. :( Életben is így megy. Két véglett van, ha kövér akkor látszik, hogy 'jól' eszik, ha vékony akkor tuti nem. Az én gyerekem normál testalkatú, pedig néha többet eszik, mint egy felnőtt adag.

Nem hagyok ki semmit az étkezésből. Pont hogy nem egyoldalúan táplálkozik.

2018. szept. 4. 10:28
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
Keress magánovit, mást nem tudsz csinálni, szerintem a waldorfban is figyelnek az étkezésre.
2018. szept. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
58%

Megértelek.

Ezért jár a gyerek magánintézménybe, sőt, mind odajárt. Ez is van olyan fontos, mint a pedagógiai porgram, elvégre ebből épül fel a teste és majdani egészsége.

2018. szept. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%
Ne haragudj, de reggeli egy kiflitől vagy egy szelet fehér kenyértől még senki nem hízott el.
2018. szept. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
47%

Az oviválasztáskor ez is szempont volt. Waldorf oviba jár, rengeteg zöldséget és gyümölcsöt esznek, nincs cukor, csoki, kekszek, a pékáru pedig egészséges lisztből készül.

Le lehet pontozni, de én nem támogatom, hogy a gyerekem a hét kétharmadában fehér kiflit, cukros kakaót, stb. egyen, és ebben nem ismertem kompromisszumot. Azért azt is félelmetes volt látni, még keresgélés közben, hogy néhány magánovi még az államinál is rémesebb volt a vaníliás karikával meg a cukros lekvárokkal. Döbbenet.

2018. szept. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha konkrét észrevételed van, azt nyugodtan jelezheted a többi szülővel összefogva az élelmezésvezető felé.

A fehérliszt miatt pont nem aggódok. A mi ovink nagyon ráállt a teljeskiörlésű dolgokra. Sokszor a kiírás alapján el sem tudom képzelni mit akarnak megetetni velük. Így hozott haza a fiam egyszer egy teljes kiörlésű pogácsát, ami annyira sós és fokhagymás volt, hogy én sem tudtam megenni vagy amikor 3 szelet puffasztott rizst nyakon öntenek rossz minőségű csokoládéval. Az ilyenektől jobban kiakadok, mint a hagyományos kiflitől.

Volt olyan selejt joghurt mindenféle adalékanyaggal, amitől minden gyereknek fájt a hasa, mióta jeleztük nem kapnak olyat. De mire kiderül mi okozza és valójában mit esznek...

2018. szept. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!