Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelező ebéd után hazavinnem?

Kötelező ebéd után hazavinnem?

Figyelt kérdés
Novemberben lesz 3 éves a fiam és ma kezdte az ovit. Azt mondták míg nincs munkahelyem addig ebéd után vigyem haza. Eddig erről szó se volt. Igaz, hogy míg nincs munkahelyem addig otthon tudok lenni vele de több dolgom is lett volna amit délig nem tudok elintézni pl. 2 bölcsességfog húzás, munkaügyi hivatalba menni stb. Faluban lakunk így el kell mennem busszal, rajtam kívül meg nincs aki tudna érte menni.Járt bölcsibe is egy évet már, nem is lenne vele gond. Nem tudom szóljak e, hogy hagy legyen egész nap, nehogy a gyereken csattanjon ezért az ostor.

2019. szept. 24. 19:12
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
39%
Nem kötelező. Nem szeretsz a gyerekeddel lenni? Mindennap nem kell se fogat húzni, se munkaügyi központba menni.
2019. szept. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Mindennap nem is, de ezeket így mégis, hogy intézzem. Meg miért nem lehetett ezt szülői értekezleten már mondani. Ha hirtelen kezdenem kell egy munkahelyen szerintem az se lesz jobb ha megszokja délben viszem aztán hirtelen már ott kell lennie 4ig.
2019. szept. 24. 19:17
 3/40 anonim ***** válasza:
53%
Nézd kérdező, nem kötelező hazavinni ebéd után. Ha nem akarod, nem kell. Mindennap nem kell ügyet intézned. Amíg nem dolgozol simán lehetne veled otthon ebéd utan. Ha dolgozol, akkor elmondod neki, hogy dolgozol, nem tudsz korán menni erte. Nem agysebeszet, a gyerek meg nem hulye.
2019. szept. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
81%

Egyet tarts szem előtt: csak KÉRHETIK, hogy vidd haza ebéd után. Nem kötelezhetnek rá!

Csak persze feleannyi gyerekkel kevesebb a munka.

A következő elvárásuk az lesz, hogy zárás előtt másfél órával már ne legyen ott senki gyereke.

2019. szept. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
83%
Hát én biztos legalább heti 1-2 alkalommal ott altatnám, hogy szokja meg, és ne akkor legyen dráma, amikor anyunak valóban dolgoznia kell menni. Volt az ismerősök között ebből probléma, 2 évig bőgött a gyerek minden délben, hogy haza akar menni, mint első évben....
2019. szept. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
80%

Velem is ezt csinálták, én lakásfelújítottam és tanfolyamra jártam. Lelkiismeretfurdalást keltettek, hogy nem vagyok elég jó anya, ha a gyerekem délután us ott van, ha nem a megélhetésem függ tőle.


A tanfolyamomnak annyi lett, a felújítás úszott, még most sincs meg, csak már meló mellett kell csinálnom.


Rohadt szemét aljas módszer.


Nálunk a gyerekem engem okolt, amiért nem maradhat ott a barátaival játszani, mert én mindig “túl korán megyek érte”.


Le akar feküdni, mesét és éneket hallgatni majd az udvaron a barátaival játszani.


Azt is mondták, hogy nem eszik semmit ebédre, nyűgös lenne.


Most sem eszik, érdekes, most jut neki kenyér, hogy ne legyen nyűgös.


Nagyon nehéz, de te tudod legjobban, mi a jó neked és a gyerekednek, az elítélőket meg le kell tojni!


Nyáron sem vittem a gyereket, első hét első napján egész napra otthagytam, nagyon lekezelő volt az óvónő. A gyerekem egész nyáron az oviról mesélt, meg a barátairól, és hogy végre ott aludhat, mint a többiek.


Semmi extra nem volt, jókedvűen ment be, jókedvűen iött haza. Az óvónők szerint nyűgös volt, de nem érdekel, a gyerekemnek pozitív napja volt.


A mai napig mondja, hogy minél tovább hadd maradjon, akkor is, ha az óvónők szerint kevesebbet kéne lennie, mert sokat van. de élvezi, magától kéri(nekem is örül, 5kor szívesen jön haza, ha korábban mennék elküld)

2019. szept. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
90%

Nem kötelező de kb mindenhol bepróbálkoznak.

Az ikreim anno szeptemberben kezdtek (pont 3 evesen), én akkor kezdtem letölteni a felgyűlt szabijaimat és csak november közepén mentem vissza ténylegesen dolgozni. Persze jöttek az óvónők hogy ugye novemberig ebéd után hazaviszem őket?

Szerencsére elfogadták hogy 1. az a +30 perc amíg hazaérünk és ágyba kerülnek pont arra jó hogy átlendüljenek

a holtponton és 14h előtt ne tudjanak elaludni... és 2. ha megszokják ezt a rendszert akkor sokkal rosszabb lesz amikor már tényleg dolgozok és 16h előtt nem érek oda értük.


Azóta is a délutáni játékot szeretik a legjobban, nem is engedik hogy túl hamar menjek értük. Szerintem nyugodtan szólj... ha nem akarsz konfrontálódni mondd azt hogy tanfolyamra/suliba jársz délutánig.

2019. szept. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Igen ezt nem is irtam, hogy ugye most költöztünk ide így még rengeteg dolog lenne a házon amit úgy nem lehet csinálni, hogy folyton a gyerekre is figyelni kell
2019. szept. 24. 22:46
 9/40 anonim ***** válasza:
15%

Nem kérhetik, teljesen jogtalan.


Ettől függetlenül én hazavinném. Használd ki ezt az utolsó időszakot, most még sokat együtt lehettek. Aztán indul a munka és minden megváltozik, semmi időd nem leszn rá hétköznap, de hétvégén is kevesebb.

Nem tudom, hogy terveztek-e tesót, de szerintem ilyen hozzáállással erősen megfontolandó...

2019. szept. 25. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
23%
Miért nem akarsz a saját gyerekeddel lenni?
2019. szept. 25. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!