Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tennétek, ha az óvónő...

Mit tennétek, ha az óvónő rendszeresen elfelejtené, hogy a gyereketek tejfehérje és búzaallergiás?

Figyelt kérdés
A gyerek szerencsére nem eszi meg ezeket a dolgokat, de nem azért, mert tudja, hogy nem szabad, csak egyszerűen nem eszik az oviban semmit (kiscsoportos) Az óvónőnek 4-szer mondtam, hogy allergiás, papírt vittünk és családlátogatáson hosszasan beszéltünk a gyerek ekcémájának okáról. Erre minden héten panaszkodik nekem, hogy a fiam nem evett már megint a szülinapos tortájából. erre mondom, hogy nem baj, mert allergiás, mire a homlokára csap és mondja, hogy, jaaa, tényleg!!! Mi lenne, ha egyszer mégis megtetszene a gyereknek a torta és enne belőle??? Mit csináljak még? Vittem be neki kekszet, abból kér ilyen esetekben, de egyáltalán elvárható egy óvónőtől, hogy ilyesmire figyeljen?? (hozzáteszem, hogy valami csoda folytán az én fiam az egyetlen ételallergiás az ÓVODÁBAN, még azt sem tudják, hogy kell egyáltalán ebédet rendelni ilyen esetben) Kössek egy szalagot a karjára, hogy allergiás?? Vagy mit tegyek?
2013. okt. 18. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is a szalagra gondoltam, miközben olvastalak. Úgy tudom, van is ilyen speciális karpánt, amin rajta van hogy a gyerek mire allergiás.
2013. okt. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam mogyoróallergiás, de nálunk szerencsére nagyon figyelnek erre. 1 év alatt egyszer fordult elő, hogy adtak neki valamilyen kekszet, és csak utána jutott eszükbe, hogy nem olvasták el a zacskót. Egyébként külön keksze van bent, ha olyan kaja vagy nasi van, amit ő nem ehet, akkor abból kap. A nyári összevont csoportoktól féltem kicsit, mert olyankor az 5 csoport óvónői felváltva voltak velük, de mindenkinek elmondták mi a helyzet, és nem is volt semmi gond.

Szerintem határozottan mondd meg az óvónőnek, hogy ha olyat etetnek a gyerekkel, amit nem szabad és bármi baja lesz tőle, akkor az az ő felelőssége lesz és számolhat a következményekkel. Kicsit rá kell ijeszteni, akkor talán jobban az eszébe vési.

A fiamnak még azt tanítottam meg, hogy az oviban vagy idegen helyen minden ételre kérdezzen rá, hogy ezt ő eheti-e? Ez annyira belerögzült, hogy néha még a vízre is megkérdezi, de inkább így legyen, mint hogy baj történjen.

2013. okt. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is határozottan,de nem bunkón tudatosítanod kellene,h ez komoly dolog és igenis az ő felelőssége,h erre odafigyeljen!
2013. okt. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk az oviba külön készítik az allergiás gyermekek ételét. Ugyanazt ,mint a többieknek, csak allergén anyagok nélkül.

Mikor tortát vittem be,külön megkérdeztem van-e allergiás gyermek a csoportba,mert akkor.olyan tortát vittem volna be,amiből ehet.

2013. okt. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
utolsó, ez mennyiben hasznos infó nekem??
2013. okt. 20. 15:16
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Fele lemaradt,ne haragudj. Előbb olvastam vissza,csak közbe mennem kellett.

Minden ovi köteles allergiás gyermekeknek külön ételt biztosítani, ennek érdeklődj utána. Egyszerűen úgy rendelik az ételt,(ez nem okozhatna nehézséget) itt az allergiás gyermekek étele kb.50Ft-al drágább. Ahol főznek úgy is tudják,nem hiszem h csak a ti ovitoknak szállítanak,.Érdeklőd meg honnan szállítják és hívd fel közvetlenül az ebédszállítót,tudnak -e bíztosítani.

Ovisnéninek meg naponta mondani,h mit nem ehet, a napi menüből,reggel úgy is meg tudod nézni az aznapi menüt. Ennyire felelőtlen nem lehet egy ovisnéni, főleg ha csak egy gyermek allergiás. Még össze se keverheti más gyermek allergiájával.

A tortával meg azt akartam írni,h nem értem a többi szülő is lehetne figyelmesebb.

Szalag nem rossz ötlet, de költséges ,és lehet így se észlelné.

2013. okt. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
még utolsónak annyit, hogy tuti fogalma sincs, hogy működik egy Óvoda (antsz szempontjából), illetve az, hogy ételallergia mit jelent, arról meg aztán főleg, no de akkor meg minek válaszol ilyen kérdésekre??
2013. okt. 22. 18:09
 8/12 A kérdező kommentje:

No, hát legyen. Nem volt szándékomban a teljes történetet felvázolni, de megteszem az egy szem értetlen válaszoló miatt.


Már beírtakozáskor közöltem az óvodavezetővel, hogy a gyermekem allergiás. Erre mondta, hogy majd fognak neki külön ételt rendelni, de még nem csináltak ilyet, utána kell nézni, hogy kell. Mivel a fiam csak 9-től 12-ig van oviban, így feleslegesnek éreztem nekikezdeni az ebédrendelés lebonyolításának, hisz otthon ebédel, én főzök neki. Beszéltem az óvodatitkárral, mondtam, neki, hogy majd novembertől jó lenne, ha kapna allergénmentes ebédet, erre mondta, hogy NEM TUDJA, HOGY KELL ILYET RENDELNI. Nem én mondom ezt, ő mondta.

Viszont sem a kérdésemben, sem az utána írt kommentjeimben nem szerepel, hogy azt akarom, hogy a gyerek ott ebédeljen. Nem, nem akarom, én délben hazahozom és itthon eszik. Nem is értem, hogy kedves válasozló honnan olvasta ezt ki... Mindegy is. Viszont többször is rákérdeztem, a két óvónőnél és az óvodavezetőnél is, hogy vihetek-e én ételt, a válasz határozott és kategórikus nem volt. Még szülinapra sem lehet otthon sütött tortát bevinni, csak olyat, amiről számla van, be van csomagolva. És igen, mindez az antsz miatt, hisz nem tudni, milyen szalmonellát visz be egy otthon készített torta az oviba. Szóval nem, nem én találtam ezt ki és nem okoskodásnak szántam, de ez a szabály.

A másik, hogy hiába nézném meg, hogy mi a menü, hisz ha az van kiírva, hogy májgombócleves tésztával, akkor vsz van benne búza, vagy ha virsli van, főzelék, húsgombóc, mákos tészta, stb, stb, ebben mindben van vagy tejfehérje vagy búza. Allergénmentes árúkat forgalmazó boltban kell neki vásárolni, külön főzök, ha kell olyan futárcégtől rendelek, aki garantálja az allergénmetességet. Nyilván ez a variáció, amit felvázolt a kommentelő, nem járható út. De ha ennyire a szívén viseli az óvodák sorsát, akkor ezzel tisztában kellett volna lennie.

Az meg, hogy a gyerek rosszul lesz, mert nem eszik, nem is tudom, honnan vette, erre nincs mit reagálnom. Én tortáról írtam, ami kb. heti 1x van az oviban tízórai helyett. De ha valaki lusta elolvasni a kérdést, akkor legyen szíves arra is lusta lenni, hogy hülyeségeket írjon.


És igen, azt hiszem, szívem joga elvárni egy óvónőtől, hogy legalább azt megjegyezze, ami egy gyermek egészségével kapcsolatos. Nem várok extra odafigyelést, nem akarom ezzel terhelni az óvodát, de joga van a gyerekemnek az 'egészséges' gyermekekével azonos bánásmódban részesülnie az óvodában.

(javaslom olvasgatni az ezzel kapcsolatos törvénykezést)


A karszalag veszélyes?? Első héten a nyakukba akasztott madzaggal közlekedtek a gyerekek, azon volt a nevük felírva. No az nem veszélyes???


Még annyit, hogy ez a kérdés a nyilvános lejáratástól szerencsére nagyon messze van...


szép estét és további okos válaszok adását kívánom. (csak meg ne fogadja valaki valamelyiket!!! )

2013. okt. 22. 19:27
 9/12 anonim ***** válasza:
40%

Hú kérdező, azért a bunkóságból vissza lehet venni, ha már kérdésedre választ vársz.


Egyébként jó ötlet a karszalag, az allergiáról.

2013. okt. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Le kell ütni az óvónőt az utolsó két válaszolóval együtt. :D


Viccet félretéve, az óvoda köteles iyen esetben:

a: nem elvenni az étkezésre befizetendő összeget (amit gondolom szemrebbenés nélkül elvettek) és közölni az anyukával, hogy sajnos nem tudnak speciális igényeket kielégíteni még akkor sem, ha ez orvosilag indokolt (ebben az esetben figyelni kell arra, hogy a gyermek hozott-e otthonról ételt, eszik-e rendesen stb.);

b: ha tud, rendeljen a gyermeknek az egészségügyi problémájának megfelelő étrendet.


Érthetetlen, hogy az az óvónő, aki egész évben a gyerekkel van, nem tudja megjegyezni, hogy a gyerek allergiás. Még mielőtt jönne a válasz, hogy dehát 30 gyerekkel foglalkozik, nem jegyezhet meg mindent. Egyrészt a 30 gyerekből egyetlen gyerekről kell egyetlen infót megjegyezni. Másrészt egy óvónőnek többek között az a dolga, hogy figyeljen minden gyerekre. Aki erre nem képes, az válasszon másik hivatást.

2013. okt. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!