Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Titeket is zavar ha az óvónő...

Titeket is zavar ha az óvónő anyukának hív titeket? Pl. Anyuka jövőhéten szülői értekezlet lesz.

Figyelt kérdés

2020. jún. 10. 19:11
1 2 3 4
 11/33 anonim válasza:
92%
Mégis, hogy szólítson? Asszonyom, madamme, te,...?
2020. jún. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
97%
Nem. A helyében én sem tudnám megjegyezni a szülők nevét.
2020. jún. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
96%

Még mindig jobb, mint a "hé, te ott!" megszólítás.

Amúgy engem nem zavar.

2020. jún. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
86%

Eleinte zavart. Idő volt amíg megszoktam hogy a gyerek dolgaival kapcsolatban én nem X vagyok, hanem anya, anyuka. Amúgy épp úgy jártam mint a 3-as válaszoló. Először a kórházban szóltak így utánam a folyosón. Már jó messze jártam a nővértől, mire leesett, hogy "ja, én?"


A mai napig picit fura, de már nem zavar. Amúgy fontosabbnak tartom, hogy a gyerekorvos, óvónő a gyerekem nevét tudja és ne az enyémet. És tudják is a nevét.

2020. jún. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
88%
Én vállalom, hogy nem szeretem, de jobbat nem tudok. Olyan munkakört töltök be, ahol többnyire magázódunk, távolságot tartunk, stb... Nyilván megértem, hogy ez a legkézenfekvőbb. De attól még furcsa két gyerek után is.
2020. jún. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk tudták az óvónők az anyukák nevét, de nem estem volna kétségbe, ha nem tudták volna sem. Nem kis óvoda egyébként, 30 gyerekkel egy csoportban, szóval azért nem kivitelezhetetlen, hogy tudják.
2020. jún. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
93%
A magyar kultúrában ez a bevett. Nincs más opció nagyon. Ausztriában engem mindig Frau x-nek neveznek (X a kisfiam családi neve) hiába nem ugyanaz a vezetéknevem, mint neki. Tehát valamennyivel személyesebb, de végérvényesen így is "csak" a valaki anyukája vagyok, nem a nevemen szólítanak
2020. jún. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
95%
Igaz, még nem óvodás a lányom, de a gyermekorvos és babaúszáson is így nevez az oktató. Nem zavar.
2020. jún. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Amúgy nálunk a lányomét se tudja Dominikának hívják Domcsi a beceneve de Lilinek hívja szólok az óvónőnek hogy Domcsinak hívják erre Gyere Lili itt van anya
2020. jún. 10. 21:04
 20/33 anonim ***** válasza:
80%
Van ahol zavar, van ahol nem. Pl az oviban, a sajat ovonenink, dadusunknal zavarna, mivel 3 eve napi szinten talalkozunk. Ha masik csoportban vannak eppen, akkor nem.
2020. jún. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!