Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Titeket is zavar ha az óvónő...

Titeket is zavar ha az óvónő anyukának hív titeket? Pl. Anyuka jövőhéten szülői értekezlet lesz.

Figyelt kérdés

2020. jún. 10. 19:11
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

29-30

Egyáltalán, honnan tudja egy óvónéni MINDEN szülőnek a keresztnevét?

És a szülőket "felajánlás" nélkül lehet/szabad/illik tegezni?


Különben is, nem egyszerű, általános anyukázásról van szó, hanem pl Kovács-anyuka megszólításról.

2020. júl. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 flora08 ***** válasza:

29-30 vagyok. "Egyáltalán, honnan tudja egy óvónéni MINDEN szülőnek a keresztnevét?" Például onnan, hogy bemutatkoznak egymásnak. Ha véletlenül elfelejteném, van olyan dokumentum, amiből meg tudom nézni mindkettejük nevét. Több is. Számomra a Kovács-anyuka megszólítás is idegen. Három vagy négy évig jár hozzám a kisfia és/vagy kislánya, (vagy épp már a harmadik gyermeke lesz kiscsoportos) és akkor Kovács anyuka... Nekem egyértelmű, hogy nem csak az óvodásaim nevét tudom, hanem a szüleikét is. Elnézést, de ez csak egy kifogás, hogy nem lehet megjegyezni. Egy tanár több osztályt is tanít, ráadásul nem is találkozik a szülőkkel, egyértelmű, hogy nem tudja a nevüket. Ellenben egy óvónővel, aki naponta találkozik a velük, és megvitat minden fontosat a az óvodás gyermekkel kapcsolatban.


"És a szülőket "felajánlás" nélkül lehet/szabad/illik tegezni?" Ez egy érdekes kérdés. Amikor először találkozok egy szülővel, úgy köszönök, hogy jó napot kívánok. Kortól függetlenül, kivéve abban az esetben, ha ismerjük egymást korábbról. Ezt viszont megelőzi az óvodavezetőnkkel való találkozás, amikor ő ajánlja fel a tegeződést, és elmondja a szülőknek, hogy nálunk így szokás. Ha nem fogadja el, nyilván nem kötelező. Mint már korábban is írtam, ez személyfüggő.

2020. júl. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
0%

32

Szóval fejtől büdösödik a hal.

Az óvodavezető bemondja a rendőrpertut -"nálunk így szokás"-, ha erre a szülő "nem fogadja el", akkor úgy kell a szegény gyereknek.


Alárendelt helyzetben lévő szülőKnek "felajánlani" a "szokásos" tegeződést?


Szép kis óvoda, mondhatom. De nyilván nem kötelező oda járatni a szegény gyereket. Mert kétségem sincs, hogy nem ez az egyetlen beilleszkedési pszichológiai nyomásgyakorlás.

2020. júl. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!