Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Titeket is zavar ha az óvónő...

Titeket is zavar ha az óvónő anyukának hív titeket? Pl. Anyuka jövőhéten szülői értekezlet lesz.

Figyelt kérdés

2020. jún. 10. 19:11
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
2%
Az új liberális trend az, hogy nem illik az anyuka megnevezést használni, mert kirekesztő. A meleg és egyéb másképp gondolkodó gender "szülőknél" ugyanis ki az az anyuka?
2020. jún. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Mi Németországban lakunk, de engem még soha nem szólitottak sem anyukának sem a nevemen az óvónők, óvóbácsik.

Én szoktam hozzájuk menni megkérdezni, hogy milyen volt a nap, így mindig köszönéssel kezdjük a beszélgetést. Ők még nem szólitottak le engem, de ha leanyukáznak sem zavarna, hisz az vagyok.

2020. jún. 13. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Nem zavar. Ha rossz néven szólítana, az zavarna. Így nem.
2020. jún. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
48%
Megvallom hogy igenis zavar egy kicsit. Nem rontja el a kedvem, de nem kedvelem a megszólitást.
2020. jún. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Engem apukának hív az óvónő, de nem értem, miért nem tud a keresztnevemen szólítani. Pontosan ismeri a keresztnevemet, gyerekkorom óta ugyanabban az utcában lakunk.
2020. jún. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Engem egy kicsit zavarna, mert apuka vagyok.
2020. jún. 16. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim válasza:
62%
Inkább anyának hívjon, mint szülő 1 nek. Mert ezt akarják bevezetni. Mert a mai világban már nem biztos hogy egy családi kép úgy néz ki hogy anya, apa gyerek.
2020. jún. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Miért zavarna? X anyuka, az pont jó. Inkább, semhogy kötelező legyen a keresztnéven szólítás, és a tegeződés.
2020. júl. 2. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 flora08 ***** válasza:
Igaz, hogy nem anyuka vagyok, hanem egy óvó néni, de én mindenkit a keresztnevén szólítok...minden nap találkozunk, nem olyan nehéz megjegyezni. El sem tudom képzelni, hogy valakit Anyukának vagy Apukának hívjak, az annyira személytelen, talán még egy kicsit tiszteletlen is. De én ilyen vagyok, a gyerekek is megtanulták, hogy a nevünkön szólítsanak (pl. Andi/Kata óvó néni). Ez nem mindenkinek fontos, de nekem jól esik, hogy nem "csak" óvó nénit mondanak.
2020. júl. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 flora08 ***** válasza:
29-es vagyok. Természetesen ez személyfüggő is, például a nagyszülőkkel legtöbbször magázódunk, csak akkor tegezzük őket, ha felajánlják. Ha lenne olyan szülő, aki ezt választja, elfogadjuk azt is.
2020. júl. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!