Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért viszik a gyerekeket...

Miért viszik a gyerekeket betegen oviba? Egyáltalán miért veszi be az óvonő, miért nem küldi haza őket? Most fújnak rám a szülők, hogy rendkívüli szülői értekezlet lesz tartva.

Figyelt kérdés

A történet a következő.

A lányom 4 éves múlt, óvodás.

A télen rengetegszer volt beteg. Ilyenkor mindig otthon volt, még meg nem gyógyult.

Másfél hét betegeskedés után ma ment először oviba.

És mit látok amikor benézek a csoportszobába?

Az egyik gyereknek lóg a t*kony az orrából, a másik a ruhája ujjába törli, 2-3 gyerek meg folyamatosan köhög stb.


Elegem van!


Ha én otthon kikúrálom a lányom és nem viszem betegen, akkor ezt elvárom a többi szülőtöl is!

Most lábalt ki egy betegségből, még le van gyengülve az immunrendszere, nem akarom, hogy az ilyen nemtörődöm szülők gyermekei újra megbetegítsék.


Szóltam az óvónőnek, hogy legyen szíves hazaküldeni a láthatóan beteg gyermekeket, amire nem volt hajlandó.

Ekkor felkerestem az óvodavezetőt, de sajnos ő sem volt segítőkész ez ügyben.

Végül elmentem az intézmény fenntartóhoz (önkormányzat), s ennek következményeként lesz szerdán egy rendkívüli szülői értekezlet ahol ott lesznek az óvodapedagógusok, az önkormányzattól, a helyi orvos és a szülők, aki eljön.


Ez egy kisfalu, s mióta 10 óra körül kihirdették az ovi facebook oldalán a szülőit, azóta kapom az üzeneteket, hogy mi ezzel a célom, meg hogy miért kell ezt csinálni stb.


Úgy gondolom, hogy helyesen cselekedtem.


Szerintetek?


2018. márc. 19. 11:02
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim válasza:
71%
Sok szülő gondolom nem tudja megoldani, hogy otthon legyen mindig a gyerekével, mikor lebetegszik. Persze ez nem mentség!
2018. márc. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
69%

Igen!

Mi ezt végig csináltul elegem volt belőle, hogy itthon meggyógyul, több x ezrr megy el a gyógyszerre. Erre az oviba meg egy bárányhimlős gyerek is volt mert nem tudtaj rá otthon vigyázni. Mit nem lehet azon megérteni, ha beteg a gyerek nem viszem be?

Sok kitartást neked, én melletted állok

2018. márc. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
79%

Jogos a felháborodásod, én sem szoktam ugrálni örömömben, mikor végre meggyógyul, visszavisszük az oviba és három-négy nap múlva megint köhög.

Viszont!


A legtöbb szülő nem tud otthon lenni a gyerekkel 2-3 hétig akár, évente többször betegség miatt. Sok helyen nincsenek nagyszülők, rokonok elérhető távolságban. Akkor mit csináljon a beteg gyerekkel?

Hagyja otthon egyedül? Cipelje magával a munkahelyére?


Ráadásul orrfolyás és köhögés miatt tényleg nem küldheti haza az óvónő.

2018. márc. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
68%
Válaszolj nekik, hogy az a célod ne kapja el a lányod folyton a betegségeket, szerintem ez így érthető. Bár valószínűleg így is utálni fognak.
2018. márc. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
58%

Nem mindenkinek toleráns a munkahelye. Ha kis faluban vagy, akkor főleg nem lehet válogatni a sok munkalehetőség közül, gondolom. Ezért sok szülő nem teheti meg, hogy otthon ücsörög heteket, amikor "csak" az orra folyik a gyereknek. Hisz akkor az állásával játszik, illetve kevesebb a család bevétele.

Másik: az óvónő nem küldhet találomra haza gyereket. Nálunk megmondták: 4 okból nem lehet oviban a gyerek. Hányás, hasmenés, kiütés, láz.

Harmadik: nekem pont múlt héten mondta az óvónő, hogy orvosi igazolással vittek be gyereket, amelyik láthatóan beteg volt. Na, azzal mit tegyen??? Papírja van, hogy egészséges, közösségbe mehet. Vagy az óvónő felülbíráljon egy orvost???


Szóval szr dolog ez, de nem mindenki teheti meg, hogy minden második héten otthon üljön, és az óvónő sem orvos. Ha te az vagy, akkor bíráld felül te a szülőket, a szemükben.


Ezért felesleges volt szülőit összehívatnod. Nem fog változni semmi.

2018. márc. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
64%

Nézd, en is, a gyerekem is hidegallergiasak vagyunk, ami azt jelenti, hogy konkrétan úgy szeptembertől áprilisig folyik az orrunk és köhögünk. Vizes orrfolyás és száraz köhögés, nem fertőz, de zavaró és nem, nem ír ki vele az orvos 8 hónapra. Akkor sem, ha a laikus szülő szerint beteg a gyerek.


Hogy helyesen cselekedtél e? Nem. Senki sem viccből viszi a gyereket az oviba betegen. Ok is tudjak, hogy nem jó, de nem mindenki tudja megoldani higy otthon maradjon. Amit most sikerült elérned, az az, higy innentől mindenki utalni fog, a gyerekeddel együtt. Neked egyszerűbb lesz, neki nem annyira, mert majd szépen kikozositik

2018. márc. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem is teljesen érthető a felháborodásod, én is rengeteg szabit vettem ki a tél folyamán mert fiam folyton elkapott valamit.

Na most, nekem szerencsém van a munkahelyemmel, de azt nem tudom, hogy akinek nem ilyen rugalmas a fönöke az hogyan oldja meg a gyerekre vigyázást?


Ne érts félre, értelek, kell valamilyen megoldást találni erre, nálunk pl. van egy dadus az oviban aki külön terembe vigyáz a gyerekekre, de ez se megoldás mert mindig azzal akarnak játszani aki a másik teremben van :)


Szóval csak kérdés képpen, az akinek muszáj mennie dolgozni, és nincs nagymama, az kire bizza a gyerekét?

2018. márc. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy itt legalább megértenek!

Igen, nekem is nehéz megoldani még beteg a lányom. A férjemmel mindketten dolgozunk.

Mi se megyünk táppénzre,mert nem tolerálják, a nagyszülők messze vannak. Mi fizetett segítséget veszünk igénybe.

Gondolom ezt a többiek is meg tudnák tenni, főleg, ha mindketten dolgoznak.

2018. márc. 19. 11:15
 9/55 anonim ***** válasza:
74%
Kis faluban, minimálbérből szerintem örülnek, hogy van mit enniük, nemhogy majd 1000-1500 forintot fizetnek ki óránként egy bébiszitternek napokon át....
2018. márc. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
65%

Mi jogon turkálsz te más pénztárcájában?!

Attól, mert egy családban mindkét szülő dolgozik, még közel sem jelenti azt, hogy akkora lábon élnek, hogy egy félhavi fizetést kiszórjanak bébiszitterre.

2018. márc. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!