Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ellenőrzik az óvodai dadusokat?

Ellenőrzik az óvodai dadusokat?

Figyelt kérdés

Anyám szomszédságába költözött egy új szomszéd. Már hónapok óta panaszkodik, hogy úgy füstölnek, mint a gyárkémény, büdösek, üvöltöznek, bunkók és elsők között balhéznak a gyerekzaj miatt.


Minap voltunk látogatóban és akkor láttam, hogy a gyerekem óvodájában dolgozik, mint dadus. Eleve egy mufurc unszimpatikus nő, örültem, hogy nem a gyerekem csoportjának a dadusa.


Viszont elgondolkoztatott, hogy bárkit odaengednek a gyerekek közelébe? Eddig is köztudott volt, hogy érettségi sem szükséges, na de azért az életkörülményeket egy kicsit szemügyre vehetnék. A szülőktől még azt is kérdezik milyen a nagyszülőkkel a viszony, akikkel heti 5 napban 4-8 órát töltenek bármilyenek lehetnek?



2020. jún. 17. 09:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%

Örülnek, hogy van aki ott akar dolgozni, nem hogy még válogassanak. Ha az óvodai munkájára a körülményei nem hatnak ki, akkor őket nem érdekli.

A lányom bölcsijében volt egy dajka, aki munka után a kocsmában tengette a szabadidejét. Ha valaki meglátta a bölcsiből, akkor mindig elfordította a fejét, gondolom bízva abban, hogy nem ismerik fel. Nem a mi csoportunkban volt, hanem a szomszéd csoportban, de reggel és délután voltak összevont csoportok. Olyankor volt, hogy a lányomra is ő felügyelt. De nagyon kedves volt, a gyerekek imádták. Ha nem láttam volna, nem hiszem el róla, hogy iszik.

2020. jún. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Tehát egy alkoholista vigyáz a picikre. És ha valami baj történik? Akkor ki lesz a hibás? Aki elfordította a fejét?

Ez akkor is veszélyes. Egy szülőre rámondanák, hogy felelőtlen, gyámügy és mindenki a nyakába lihegne. De egy dadus, akivel sajnos sokszor több időt töltenek a gyerekek, mint a szülőkkel, annál rendben van?

2020. jún. 17. 10:09
 3/23 anonim ***** válasza:
89%
Én egészségügyben dolgozom, nekem is volt alkoholista munkatársam. A lánya halála váltotta ki belőle. A kutya nem foglalkozott vele ha józanul jött be. Volt rá példa, hogy részegen jött be dolgozni, de akkor hazaküldték, persze kapott érte megrovást. De ennyi. Amúgy józanul nem volt panasz a munkájára. Az, hogy mit csinál munkaidőn kívül, vagy hogyan él, nem számít, míg a munkájára nem hat ki.
2020. jún. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Hát nem is tudom. A gyerekeink biztonsága a tét.
2020. jún. 17. 10:27
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
Nem a dadus vigyáz rájuk, hanem az óvónő, keresnek kb. 100 ezer forintot havonta, behozzák az ebédet, takarítanak, nem hiszem, hogy ehhez a munkához előzetes életvitel felmérés kellene, ilyet egy ügyvédnél se csinál a munkahelye.
2020. jún. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nálunk ők is vigyáznak a gyerekekre. Pl. délután sokszor ők vannak velük. De ebéd után az óvónők elnennek kávézni (gondolom mást is csinálnak, nem leszólni akarom) és akkor is csak a dadus van velük.
2020. jún. 17. 10:55
 7/23 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk az óvónő bántja a gyerekeket, lelki terrorban vannak, még a polgármesternél is jelentve lett és vígan dolgozik... Szívesen elcseréljük erre a dadára!
2020. jún. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%
Mit nem értesz azon, hogy alig van óvónő és dajka??? Persze nem engednek oda akárkit, de míg a munkáját rendesen elvégzi és még a gyerekek is szeretik... Addig nem válogathatnak. (hasonlóan a szociális otthonokhoz, sokszor az ottani gondozókat is szidják, de örülhetünk, hogy van aki még elvégzi azt a munkát).
2020. jún. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy kinek jó, hogy a gyerekeink közelében ilyen emberek vannak.
2020. jún. 17. 13:48
 10/23 anonim ***** válasza:
81%

Örülnek, hogy valaki egyáltalán még csinálja ezt, óvónő, dadus is hiányszakma. Totál alul vannak fizetve, 100 ezerért senki nem megy oda, aki meg igen, az olyan is. Tisztelet a kivételnek persze. A munkajuk is rossz abból a szempontból, hogy nagy rajtuk a felelősség, meg sok a hülye szülő, akikkel foglalkozni kell. Az iskolában ugyanez várható, a tanárokra is igaz mindez, mondjuk ahhoz már kell diploma, de a ponthatár nagyon alacsony tanárszakon. Akinek van egy kis pénze, az igyekszik az állami intézményekből kimenti a gyerekét magánba.

Kinek jó? Az államnak, akinek fizetést kéne adnia a kisgyermeknevelőknek és a pedagógusoknak, de helyette magukra költik a pénzt. Az ő gyerekeik úgyis méregdrága magániskolákba járnak, a parasztjának meg jó lesz a szar is. Ez most a hozzáállás fent. Sopankodik mindenki, aztán a tanártüntetésekre nem ment el senki, meg "engem amugy nem érdekel a politika". Hát akkor ez lesz.

2020. jún. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!