Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvónők van itt olyan aki...

Óvónők van itt olyan aki kifejezetten megutálta a munkáját?

Figyelt kérdés
Azt gondolta, hogy számára ez lesz a legjobb szakma, de csalódott az egészben?
2020. aug. 11. 20:34
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
27%

Nem csak a gyerekek, az óvónők sem olyanok, mint régen.


"Régen meghallgatták, tanácsot kértek tőle, a gyerekek pedig imádták."

Ha szeretnék valamit kérdezni az óvónőtől, úgy kell figyelnem mikor van bent valamelyik és ha nagy nehezen sikerül, kb. látom rajta, hogy kivan, mert kérdeznék tőle.

Valaki írta, hogy minősítést kell írni a gyerekekről. Ott ki is derül, hogy nem is ismerik a gyerekeket.

A dajkák meg... Inkább nem minősítem őket, de hogy a felét gyerek közelébe sem engedném, az biztos.

Régen is voltak problémás gyerekek, de azokat nem vegyítették a többikkel. Most viszont a fene nagy tolerancia nevében szenvednek a gyerekeink, mert akárhogy is vesszük visszahúzza őket a problémás gyerek (óvónő figyelmét elvonja stb.).

Én a 90-es évek elején voltam ovis, de már akkor is sokan nem beszéltek vagy a szobatisztaság nem volt 100%. Szerintem ez nem változott.


És szerintem most mindenki egymásra mutogat, ha gond van. De ez betudható annak, hogy most sok nevelési irányzat van. Az óvónőket képezni kéne, hogy belelássanak ezekbe. Ők is vallanak egy elvet, a szülő egy mást és egyik sem enged. Ez a gond.

2020. aug. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
97%
A minősítés a gyakornokból ped1be lépés feltétele. Ha nem értesz hozzá, minek kötsz bele?
2020. aug. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
11. Nem minősítést kell írni a gyerekről, jellemzést kell írni róla fél évente. A minősítés a pedagógusokat érinti, portfóliót kell írni és jönnek ellenőrizni a munkánkat. Régen a pedagógus és a szülő is EGY nevelési irányzatot "vert a gyerekbe", ezáltal össze tudtak dolgozni. Ha a gyerek szájalt az iskolában és elmondta otthon, kapta a következő pofont. Nem volt ekkora liberalizmus meg "én jobban tudom" mint a szakember mentalitás. A te kommenteden is látszik, hogy gyakorlatilag fingod sincs az egészről.
2020. aug. 11. 22:37
 14/40 A kérdező kommentje:
Kedves pedagógus társak! Ti hova mennétek szívesen dolgozni óvoda/iskola helyett?
2020. aug. 11. 22:38
 15/40 anonim ***** válasza:
12%
És ha mindenki lelép akkor mi lesz a gyerekeinkkel?
2020. aug. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
95%
Minden nehézség és lenézés ellenére se tudom máshol elképzelni magam. De nem fogom kibírni 30+ évig
2020. aug. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
16. Én sem! Teljesen el vagyok keseredve! Simán berakják a csoportba az autista gyereket meg az btm-est, sni-st. Nekünk nem tanítják a főiskolán, hogy hogyan kell bánni velük és az a baj, hogy a normális gyerekekre nem marad idő.
2020. aug. 11. 22:53
 18/40 anonim ***** válasza:
87%
Tartsatok ki óvó nénik. Vagy igazából ne! Ha az egész a kormány fejere dol, talán rendeznek a béreket. Csak ahhoz az kene, hogy egyetlen óvoda és iskola se nyisson ki mondjuk egy hónapig. Na annak lenne ám hatása. Ennyire mondjuk nem tökös a magyar nép. Csak álmodozom. Tartsatok ki.
2020. aug. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
25%
Régen ezek a problémás gyerekek speciális oviba jártak?
2020. aug. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

A mi városunkban van egy speciális óvoda, oda kerülnek a problémás gyerekek közül a legproblémásabbak (ilyen-olyan születési rendellenességgel született gyerekek, látás sérültek stb), de a többi, enyhén problémás gyerek megy a körzeti oviba.

Engem egyszer egy fakockával vertek fejbe, mert rá mertem szólni, hogy ne dobálja összevissza a fa játékokat, mert baleset veszélyes.

2020. aug. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!