Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért nem jut el hatóság...

Miért nem jut el hatóság felé, hogy nem jár óvodába?

Figyelt kérdés

Leszögezendő senki gyereknevelésébe nem szólok bele, egyszerűen érdekel, hogy mivel tisztában vagyok vele, hogy kötelező az óvoda, főleg az iskola előtti utolsó évben amikor a hiányzás rendszere olyan mint az iskolában, miért nem jár a sógornőm 6.5 éves -egyébként is túlkoros, csak halasztást kapott- fia intézménybe. Összesen fél évet járt eddig egyhuzamban a covid előtt, majd azóta sem vitték vissza hiába lett volna rá lehetőség már júniustól, most szeptemberben sem kezdte meg továbbra sem az óvodát mert anyukának fáj a háta nem viszi be, amúgy is inkább neki segítsen otthon.

Előtte volt egy válás-költözés ami miatt szintén nem járt, alapból pedig későn írattak be mert 4.5 évesen még nem volt szobatiszta, akkor is csak 8-12ig járt, aztán szaladtak is érte.


Létezik, hogy az óvoda leigazolja, mintha ott lenne, és szimplán örülnek, hogy ennyivel is kevesebb a létszám?

Vagy hogy van ez?


Nekem lehet esni, hogy mit foglalkozok más gyerekével, vagy miért nem viszem be én /100km-ről :D/ esetleg, hogy miért nem jelentem be, de olyan szinten idegen nekem és távol áll tőlem az a család, hogy tényleg csak az elméleti része érdekel a kérdésemnek, hogy ez mégis hogyan lehetséges?


2020. szept. 4. 09:14
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Tudja, hogy ilyeneket néz, vesz is neki olyan ruhát meg játékot, csak nevet rajta, ahogy azon is, hogy káromkodik a járókelőkkel, lebu..zza a többi gyereket stb. Kisebbséghez tartoznak, ezt eddig nem írtam. Szóval gyakorlatilag a telibe s.arom a gyerek fejlődését, a lényeg, hogy van.

Bár ezzel már kicsit elrugaszkodtam a témától, leginkább az érdekelt tényleg, hogy hogyan lehet ennyire kimaradni az óvodából. Én nem

szólok bele semmibe, nem is megyek át hozzájuk mert csak bosszant ami ott van. Ha megkérdezed mi lesz ha nagy lesz, azt válaszolja, hogy betörő.

2020. szept. 4. 11:07
 12/15 anonim ***** válasza:
36%
Sok oviban tényleg úgy van, hogy örülnek, ha egyel kevesebb a gyerek. Mert amúgy is kb gyerekmegőrzőként funkcionálnak. (Tisztelet a kívételnek!) Meg most szerintem a vírus miatt is fejetlenség van. Miért nem kérdezi meg a párod, hogy hogy lehetséges, hogy otthon van a gyerek?
2020. szept. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Páromnak az óvodához nincs köze, a nővérét szokta kérdezni, akinek mindig épp van valami hasfájása amiért nem hordja. Most épp a dereka fáj
2020. szept. 4. 12:41
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha az óvoda nem küld jelzést a gyermekjóléti központnak (ami amúgy törvényi kötelezettsége), senki nem jön rá, hogy nem jár a gyerek. Az elszomorító, hogy a szülő már most tönkre teszi a gyereke jövőjét, mert ilyen hozzáállással a suli sem fog könnyen menni :(
2020. szept. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az ilyen nem viszem oviba a gyerekemet szülők amúgy nem dolgoznak? Vagy ha nem, arra sincs igényük,nehogy valamit nyugiban elintezzenek a gyerek nélkül? Nekem ez annyira érthetetlen, miért jó egész álló nap egymás fenekében lenni? Egy felnőtt nőnek kielégítő társaság 24 órában egy hatéves gyerek?
2020. szept. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!