Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan tudnék segíteni azon...

Hogyan tudnék segíteni azon hogy a gyerek merjen barátkozni gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Most nagycsoportos, kedden kezdte az ovit. Kiscsoportban alig volt bent, középső csoportban már jobb volt a helyzet, de mire normálisan folyamatosan járt volna az oviba addigra jött a karantén. Nyáron pedig nem volt.

Szegénykém szomorú mert egyedül játszott ma is. Van egy kissrác akivel tavaly játszott, de ő most nem akar vele és hiába mondom akkor próbáljon meg játszani másokkal, azt mondja ők más gyerekekkel játszanak, nem akar odamenni. Félénk gyerek, nehezen nyit és ha elutasítják akkor az megmarad benne és nem próbálkozik. Nem tudom mit tehetnék, de sajnálom hogy mindig szomorkodik azon, hogy az a kisfiú nem akar vele játszani. Tudom év eleje és majd változik, de ha van valami ötletek mit mondjak amivel segítenék neki ezen akkor légyszi osszátok ezt meg velem. Előre is köszi!


2020. szept. 4. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Az óvodapedagógusnak jelezd, ha magàtól eddig nem vette észre. Neki segítenie kellene bekapcsolni a többiek játékába, esetleg olyan csoportjátékokat játszatni, ahol a gyermekedet is kiemeli valahogyan.
2020. szept. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Már tavaly is volt róla szó hogy segítenek neki, de nem tudom mennyire valósult ez még, majd rákérdezek.
2020. szept. 4. 13:45
 3/3 anonim ***** válasza:
nincs ismerős anyuka? vagy aki szimpi, szoktatok 1-2 szót beszélni? Elmehetnétek közösen játszóterezni párszor, hátha akkor az oviban is játszana azzal a kisgyerekkel, és rajta keresztül a többiekkel is
2020. szept. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!