Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Más ovikban is tapasztalta...

Más ovikban is tapasztalta valaki hasonló hanyagságot?

Figyelt kérdés
Nem először fordult elő hogy amikor délben megyek érte akkor csupa kosz a keze, tiszta kócos, ma először fordult elő hogy gombos nadrágot adtam rá, begombolatlan volt ki tudja mióta. Értem én hogy minden gyerekre nincs idő, de délben már 3 felnőtt volt 8 gyerekre és a gombolatlan nadrág az szinte szembetünő volt. És olyan kócos volt mint itthon egésznap után nem néz ki úgy ahogy ma. Hozzateszem ebben a hónapban még nem dolgozok így addig nem vállalják az ott altatást sem. Vizes orrfolyása lett ma, ezért jövő héten maradjon itthon, mintha az volna a cél hogy senki ne vigye a gyerekét.
2020. szept. 17. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Igen volt ilyen persze. Lányom van, volt hogy délben mentem érte és összevissza állt a haja, teljesen szétjött a copfja, a fele a szemébe lógott stb, mikor az óvónő meglátta hogy jövök gyorsan próbálta rendbeszedni a haját, de akkor már késő volt...

Volt olyan h fordítva volt rajta a cipő, valamint hogy úgy volt az udvaron mikor mentem érte, hogy nem volt rajta zokni csak mezítláb a cipőben (a cserezoknit elfelejtették pedig volt a szekrényében)

Alváshoz nem szokták kiszedni a csatokat/hajgumikat a hajukból, hanem sokszor úgy aludtak copfban stb., hogy utána ne kelljen újra megcsinálni a hajukat...

2020. szept. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Nekem fiam van, de a mi óvónénijeink mindig rendbe rakják a kislányok haját (sőt, egyikük hajkölteményeket alkot), mindig tiszták a kezek ebédnél. Nyilván, ha az udvarról hozom haza, akkor koszos a gyerek, de délben, ebéd után sosem.
2020. szept. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Ha minden oké, nyugalom van és nincsen se színház, se kirándulás, se Télapó, ami miatt csúsznánk, akkor én még be is fonom a lányok haját alvás után, ahogy kérik. De van, hogy csúszunk, mert az egyik összehányja magát az asztalnál, vagy elesik az udvaron és fertőtleníteni, ragtapaszozni kell, akkor pont letojom, hogy a Juliskának, aki ép és egészséges, hogy áll a haja.
2020. szept. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
48%
Úristen! Jelentsd fel az óvodát érte te szerencsétlen!😂
2020. szept. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Kedves drága szülők! :) Legyetek kedvesek kiszámolni, mennyi időt lehet veszteni a legügyesebb, leggyorsabb elkészülés esetén is, amikor a csoporttal terveznek kimenni az udvarra, és muszáj átöltöztetni kinti ruhába és cipőbe a gyerekeket. És hány ember van erre. Egy fő dajka és egy fő óvodapedagógus, általában és átlagban.


Délután átlag 20-25 gyerek van, de számoljunk csak hússzal. Akadnak idősebb, ügyesebb gyermekek vegyes életkorú csoportban, és középsőben. Nagycsoport esetén persze egy kicsivel könnyebb a dolog (bár... ők sem képesek maguktól másfél perc alatt átöltzni), de nézzünk átlagos esetet, pl középösősök. Legalább a háromnegyedének, átlag 15-nek segíteni kell (de mindegyis, hánynak, mert maguktól se olyan gyorsak), fejenként legalább másfél perc GYORS TEMPÓBAN cipőt és ruhát cserélni, az ügyesebbek maguktól, a többinek meg segít a két fő felnőtt.


Közben felügyelni azon kisebbekre, akik még nem tudnak (jól) öltözködni, mert vagy kérdezget, vagy unalmában akadályozza a többieket az öltözködésben, bohóckodik (ami érthető az ő korában), az a végeredményhez további legalább 6-8 perc többletet jelent.


Húsz gyerekkel számolva

20 x másfél perc = 30perc, az akadályok miatt össze minimum 36-38 perc CSAK az, hogy végre kijussunk az udvarra úgy, hogy csak hősz gyerekkel, és gyermekeknként CSAK másfél perccel számoltam. Azaz a valóságban csúcsteljesítmény kijutni az udvarra 40 percen belül!


Ennyi időt CSAK az átöltözéssel, átöltöztetéssel vesztünk. Az óvodai élet többi kompponensét meg se említettem... A fejlesztést, a nevelési tényezők megteremtését...


Ha csupa kiscsoportosról van szó, jobb, ha a ti hajatok áll égnek ahelyett, hogy utánaszámoltok. Vagy mire megszámoljátok, két kéz helyett hány kézzel kellene egyszerre rendelkezni a pedagógusoknak és dajkáknak... (Nem vagyunk polipok amúgy.)


És ez CSAK az udvarra menés. A pedagógusnak NEM a gondozás a feladata, habár muszáj besegíteni, amikor nincs elég szabad kezű dajka. Mégis elsősorban a dajkák felelőssége a gyerekek testi állapota, gondozása.


Vagy inkább a rendszer (pl vonatkozó Minisztérium és rendeletei) felelőssége, amely szakmaellenes, és gyermekellenes módon spórol az állami óvodákba felvehető dajkák és pedagógusok létszámán...? Ez egy költői kérdés volt...


Az óvodapedagógus munkakör az egyik legsokoldalúbb és legterheltebb, még a tanítóknak sincs ennyi munkájuk (értsd: kisiskolásokkal kevesebb a gond). Azaz pl egy tanítónak még több ideje maradna elvileg a gondozásra.


De azért megkérdezem: láttatok ti már popsit törlő, kócos frizurát sok-sok gyereken (vagy egyetlen gyermeken) megigazító, taknyos nózit megtörlő, hisztis gyerkőcöket rendszeresen megnyugtató, a gyermekeket EGYENKÉNT (differenciáltan) nevelő tanítót...?


És akkor csak a töredékét írtam az óvodapedagógusi többletmunkának... Ez nem a tanítók ellen szól, hanem egy szerény elgondolkodtatóul az ovisok anyukáinak, apukáinak, tisztelettel. :)

2020. szept. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt amikor fordítva vette fel a cipőt és nem foglalkoztak vele. Vagy ha becsurog a pisi nem öltöztetik át, pedig van készítve váltó ruha.
2020. szept. 22. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na, ezért kell udvarra menés előtt megkérni a gyerkőcöket, hogy próbáljanak pisilni. Viszont a legtöbb állami oviban van 2 piszoár, meg 1-2 wc, így sorban várakoznak a gyerekek, ezért csak apránként lehet öltöztetni is őket, amire ugye van három felnőtt, általában... Mondjuk, átlag hármasával, négyesével öltöztetve a gyerekeket, mert a kisebbek nemigen tudnak még maguktól, főleg nem cipőt kötni. (Közben tanulják is.) Van, aki pár perc alatt kész, van akinél segítséggel is több idő.


És akkor ezen felül is mindig észrevenni, mikor kinek hogyan áll a haja, vagy egyesével nézni, hogy bepisiltek-e...? A dajkák mégse jöhetnek be foglalkozás közben nézegetni, kinek pisis a gatyója... Vagy az óvodapedagógus nézegesse, mondjuk, két körjátékozás között, egyenként...? Nyilván ha feltűnik, akkor ruhacsere, de a személyi létszám nem teszi lehetővé ezt a fajta alaposságot.

2020. szept. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk az öltözködéssel nem mindig foglalkoznak úgy, mint kéne. Odabent pólóban és rövidnadrágban vannak, de volt már nem egyszer, hogy tavasszal és ősszel hűvösebb időben sem volt mindenki rendesen felöltöztetve, csak a pulcsit vették fel, a hosszú nadrágot nem, kb. a fél csoport. Ugyan a kisfiam is azt mondta, nem fázik, de kétlem, hogy alig 15 fokban olyan melegük lett volna, mégha sütött is nap, amikor már én sem lennék rövidnadrágban. Télen pedig a kabátot nem mindig húzzák össze rendesen, és a derekuk is állandóan kint van.
2020. szept. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!