Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Leszidhatja, megverheti az...

Leszidhatja, megverheti az óvónő és a dajka az ovit kezdő gyereket, ha az gyakran bepisil/bekakil?

Figyelt kérdés

2020. szept. 22. 06:28
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
21%
20as akkor a 3 éves státuszvizsgálatnál miért is szerepel hogy szobatiszta-e nappalra? Igen is baj ha nem lesz addigra nappalra az. Igen nem minden gyerek szobatiszta 3 évesen, de akik nem azok azokkal baj van.
2020. szept. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
97%
Pusztán azért szerepel mert tudjon róla a védőnő. De 3,5 éves korig tök normális. A gyerekek nem egyformán fejlődnek, erről nem hallottál még?
2020. szept. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
88%
Engem 2 évesen vettek be az oviba mert ahol laktunk nem volt bölcsi sehol anyám meg egyedül nevelt muszáj volt dolgoznia. Szobatiszta voltam de az oviban mégis becsúszott pár alkalommal. Nyilván az stressz helyzet miatt. Ez barmelyik addig szobatiszta gyerekkel előfordulhat. Szép lenne ha mindet kidobnák 1-2 bekakálás bepisilés miatt. Egyébként mai napig emlékszem hogy ordítozozt velem ami megfürdetett. Elhiszem hogy nem volt kellemes de azért durva hogy 30 év távlatából is megmaradt az emléke olyan szörnyű volt. Szóval nem megengedhető ez a bánásmód. Aki nem bír az indulataival ne menjen gyerekek mellé dolgozni.
2020. szept. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Mas a szobatiszta es mas az agytiszta fogalma. Ha csak az agyban pisil be,akkor az meg belefer. Gondolom nem minden pisit enged be a bugyiba. Ha neha becsurran,azert nem szabad kikapjon. Meg amugy sem. A gyerekek is szegyellik,nem szabad bantani erte.
2020. szept. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%
22es oké, tök normális..de iskolában ha lemaradása lesz a gyerekednek ne visíts hogy miért nem vette észre hamarabb senki hogy gond van :-D
2020. szept. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Mi van? 10 évesen is bepisiltem de iskolában jól tanultam.


Hol az összefüggés?

2020. szept. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
25 szokjunk már le róla, hogy a gyereknek időre kell teljesítenie dolgokat. Olyan kevés 15 éves lányról hallottam aki bekakál az iskolában. Nem mindenkinek azonos a tempója. Veled van a baj ha azt hiszed így működnek a gyerekek. 8 évesen én is bepisiltem egyszer. Szimplán azért mert kellett és nem akartam hazamenni a játszótérről. Ettől pánikba kéne esni?
2020. szept. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem verheti megy a gyereket semmilyen indokkal. A törvények valójában azt is tiltják, hogy te magad verd meg a gyerekedet. A szobatisztaságra nevelést egyébként csak hátráltatja, ha egy ilyen dolog miatt tovább stresszelik a gyereket szóbeli vagy fizikai bántalmazással. Ha ilyenről van tudomásod, azt sajnos jelenteni kell az intézmény vezetőségénél, vagy ha ott azt mondják hogy ez jogos, akkor feljelentést kell tenni a bántalmazó ellen és a vezetőség ellen is.
2020. szept. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Bizony!
2020. szept. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Azóta eléggé körbejártam a témát, és amellett, hogy mindenkinek hálásan köszönöm a hozzászólását, magam is arra jutottam, amit a 28. válaszoló írt. Éreztem, hogy attól függetlenül, hogy mint anyát teljesen felháborít ez az eset, nem lehet jogos, hogy egy óvónő, akinek az lenne a dolga, hogy óvja, nevelje a gyermeket, ehelyett rátegye a kezét a kicsire. Ahogy utánajártam, kiderült, hogy ez egyenesen bűncselekmény, gyermekbántalmazás, ami miatt valóban feljelentést lehet tenni az illetékes gyermekjóléti szolgálatnál.

Mindennek a tetejébe nem is észszerű, hogy így próbáljanak szobatisztaságra nevelni egy gyereket, mivel épp az ellenkező hatást érik el vele.

Végül pedig igenis normális, ha közel a 3. évhez még nem szobatiszta egy gyerek. Szakemberek magyarázata szerint a szobatisztaság kialakulása a mai gyerekeknél igencsak kitolódott, hála a kényelmes pelenkáknak. Továbbá az is gyakran megfigyelhető, hogy egy óvodát kezdő gyerek átmenetileg újra pelenkás lesz, akkora traumát jelent neki a változás, emiatt türelemmel kell irántuk viseltetni.

A gyermeket verő óvoda tehát minden tekintetben megbukott. Jogilag, erkölcsileg, emberileg, pedagógiailag.

2020. okt. 7. 22:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!