Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kezdő ovis gyermekem azt...

Kezdő ovis gyermekem azt mondta nekem hogy becsaptál, nem is olyan jó az ovi, nem olyan mint amit mondtál?

Figyelt kérdés
Most erre mit mondanátok? Persze mindig jókat mondtam róla, ahogy mások is, de hát tudjuk hogy nem fenékig tejföl, pláne az elején.
2015. nov. 6. 06:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Mi a kérdés?
2015. nov. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Beszélgessetek róla hogy mi nem jó, mi az ami nem tetszik neki.
2015. nov. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%
Mé pontoztok le? Csak azt írta ki, hog, a gyereknek nem tetszik az ovi. Unom már az együgyű sztorikat. Minden gyerek utálja az ovit. Nincs benne semmi nagy cucc.
2015. nov. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Lehet hogy nem kellett volna úgy beadni, hogy húú, de szuperjó dolog, mert akkor lehet tényleg valami másra várt. Persze, azt sem kell modnani, hogy szar, de az igazat... Hogy lesznek barátai, fog játszani, de emelett azt kell cisnálni amit az ovónéni mond, meg kell enni a főzeléket, kell aludni is. Fog sokat játsznai és szórakozni, de tanulni is... Néha lehet nehéz lesz, de ez az élet rendje, anya, apa dolgozni megy, te meg oviba, mert már nagy kisfiú (kislány vagy), és azért kell oda járj, hogy sok új dolgot megtanulj, hogy nagyon okos legyél mire mész suliba. Stb stb. ilyeneket... Szóval szerintem fontos, hogy ne csak a jó oldalát mutassuk be, mert az az igazság, hogy nem csak az van neki... És emiatt sok gyerek becsapva érzi magát mikor oviba vagy suliba kerül, mert a szülei annyire beharangozták, hogy milyen csupa móka és kacagás lesz, hogy nincs hogy ne legyen csalódott mikor rájön, hogy nem...
2015. nov. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem is az lett volna jobb, ha az igazat mondod el, hogy milyen elvárások lesznek felé, milyen szabályok, amiket be kell tartani akkor is, ha nem tetszenek, és ezek mellett persze azt is, hogy milyen jó dolgokra nyílik lehetősége. Oltás előtt sem azt mondjuk, hogy nem fog fájni, hanem azt, hogy fájni fog, de hamar elmúlik, és végig ott leszek veled. Az igazat. Különben tényleg becsapjuk, persze, hogy a szemünkre veti.
2015. nov. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Hajrá annak, aki lepontozza azokat, akik nem hazudnak a gyereknek össze-vissza:)
2015. nov. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Miért van midnenki lepontozva???
2015. nov. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Itt mindenkit pontozgatnak, lehet jó volna róka meg boszorkány jellel illetni mint alsóban:)

Köszönöm a véleményeket, jöhetnek még.


Első: ha nem értesz egy kiírt kérdést, nem kell mindenáron válaszolnod rá, hagyd meg azoknak akik értik.

2015. nov. 6. 11:37
 9/11 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem ilyen kicsinek is meg lehet mondani, hogy: sajnálom, tévedtem. Valamint beszéljétek meg, hogy mi jó, és mi rossz az oviban. Ha csak pici a gond, akkor megnyugodhat, ha nagy baj van még mindig válthattok ovit.
2015. nov. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
de hát mit mondott volna szerencsétlen szülő?hogy majd nem olyan játék lesz,amit szeretsz,nehezen találsz barátot...stb?szerintem jól tetted ,hogy pozitiv dolgokat mondtál az ovira felkészités során-majd rájön a gyerkőc,hogy jól érzi magát,csak most még szokatlan,új,váratlan.beszélgessetek sokat,ha nem mondja magától,akkor bábokkal-igy kiderül,mi nyomja a lelkét
2015. nov. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!