Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Próbálom lebeszélni férfiú...

Próbálom lebeszélni férfiú ismerősömet az óvodapedagógusi pálya latolgatásáról. :) Szegénynek esélye sem lesz a felvételin a hangja miatt. :) Bár meséket felolvasni valóban átéléssel teszi, türelme is van hozzá szerintem.Hangszer még tanulható,de...?

Figyelt kérdés
De a tiszta éneklés képessége vagy megvan valakiben, vagy nincs. Ebben ő nagyon az utóbbit ütötte meg, ide az elszántság kevés.

2020. nov. 19. 14:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Hallanád a gyerekem óvónőjét énekelni, máris másképpen gondolkodnál. 😂

Miért kéne lebeszélni? Még jól is jöhet egy óvóbácsi, végre lenne vérfrissítés.

2020. nov. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ne pròbàld meg lebeszèlni. A jò òvodapedagògusnak nem az a legfőbb ismèrve, hogy szepen ènekel. Legyen türelme, tudja kezelni a nem ideàlus, nehèz eseteket is. Szìvesen dolgozzon gyerekekkel. Ezek fontosabbak. Mèg jò is, hogy fèrfi is lesz a picik körül, nem csak nő.
2020. nov. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Nekem is van óvónő barátnőm, aki nagyon hamisan énekel. Simán felvették. Nagyon hiánycikk, pláne egy óvóbácsi, fél óra alatt tud vele majd állást találni, úgyhogy a köz érdekében ne beszéld le :)
2020. nov. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Megfontolva a kommenteket... Ezek után némileg gondolkodóba estem. Nem is tudtam, hogy kik, "mivel" átmennek egy felvételi eljáráson... Igaz a nagy hiányról én is tudok (bár a temérdek tanár barát által én csupán az iskolai pedagógus hiányáról tudtam - eddig).
2020. nov. 19. 15:08
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Az éneklés is tanulható. Nyilván nem lesz mindenkiből világsztár, de az, hogy megfelelően énekelje ki a hangokat tanulható.
2020. nov. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező!

Hogy az ismerősöd tud-e azon a szinten énekelni, ami minimálisan szükséges, majd eldönti a felvételi bizottság. Bízd ezt rájuk nyugodtan. A fiúnak annyit mondjál, hogy ezen a rostán kieshet, ezért mindenképpen legyen egy B-terve arra az esetre, ha emiatt nem vennék fel óvó bácsinak.

2020. nov. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%

Azért veszik fel pár év óta könnyen az embert ovpedesnek, mert megalázóan alacsony a fizu, tudtommal ugyanannyi, mint a dajkáknak (asszem 135ezerFT/hó körül, netto, állami oviban), pedig főiskolai szak az óvodapedagógus szak, kizárólag diplomával lehet óvodapedagógusként dolgozni, immár kb 20 év óta. Valamint túl sok mára már az adminisztráció, és a túlóra, így azon kívül, hogy a szülőkkel is foglalkozni kell, kevesebb idő jut a gyermekekre.


Tehát a végzettek java része -érthető módon- nem akar a szakmájában dolgozni. (Sokan külfödre mennek szittelni.)


Így tehát erős létszámhiány van évek óta, de amiatt is, mert 2015 óta 3 éves kortól kötelező az ovi (ami egy szakmaellenes lépés volt a hozzá nem értő miniszter részéről, ahogy kötelezően már 6 éves kortól sajnos már nem lehet oviban tartani a gyermeket akkor se, ha indokolt volna).


Igen elszomorítónak tartom, hogy ahelyett, hogy a feltételek, körülmények javulnának (fizu, terhelés, létszámfelvétel még tovább bővítése), inkább rontják a gyermekek nevelésének és fejlesztésének körülményeit pl azáltal, hogy a legfontosabb tényezőket, mint pl a pedagógus mint modell személyiség a gyermek előtt (mintakövetés) már nem olyan fontos (pl hamis éneklés, ezt fogja a gyermek utánozni sajnos!!), sőt, hogy idén, a covid hiszti miatt Vikike drágaságmaszat, Soros által is, Rockerfellerek és Rotschildok által is támogatott, de ezt lehazudó, illegitim álminiszterelnök (2012.jan.1. óta illegitim) lazított a gyermekvigyázás szempontjából is - idén bevezette, hogy dajka is tartózkodhat a csoportszobában, ami elég komoly probléma, lévén átlag 25 idegen gyermekre -bizonyos időközönként- egy laikus vigyáz, a pedagógusi létszámhiány miatt... Pedig ez nagy felelősség! Egész más 2-3 gyerekkel szitterkedni, mint 25 gyermekre hatással lenni akár csupán napi egy órán át, minden nap!


A felvételi sok helyütt az országban állítólag nem volt nehéz sok évvel ezelőtt sem, de a bennmaradás a fősulin és a teljesítés szintje magas, régóta, és a magyar óvodapedagógia magasan a nemzetközi szint felett van. És hát így "becsülik meg" a szakmát, sajnos... Meg a kisgyermekeket...


Ha nem kamu a kérdés, javaslom, gondolja meg az illető, ezt a szakot választja-e. Nem az a mérce, hogy a hatalom, meg a politika mit enged meg. Hanem a valódi, gyermekekre szabott pedagógiai igény!


Legalább alapvető kérdésekben ne csaljon már senki... Légyszíves. Mi az, hogy itt egy kis engedékenység, meg amott is, aztán majd valahogy téves mintákat kapnak a gyerekek...

Ez a szakma sokrétű, nagyon sokoldalú, és minden részéne teljesíteni kell a minimumot, van, ahol középsokot is. Eléggé sok téren. A minimum, az minimum, nem szabad még az alá is menni.


Ez a szakma attól zseniális, hogy bár nem vár semmiben sem kiemelkedő képességeket, azonban a fejlesztési területeken egyenként elvár egy bizonyos minimumot, több vonatkozásban legalább középfokú képességeket és ismereteket. ÁTFOGÓ. És nincs olyan, hogy valaki ne érje el a minimumot, bármely vonatkozásában! Engedékenység ide, vagy oda... Elég baj, ahol alábbadták!

2020. nov. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

7-es válaszolónak: Sajnos alábbadtak. Kevesen jelentkeznek, még kevesebben kezdik vagy maradnak a pályán, aminek nem csak az alacsony fizu, a sok munka vagy a körülmények az oka, hanem a megbecsülés hiánya is.


Kérdezőnek: Csak az énekhangja miatt ne tartsd vissza, ettől még lehet remek a szakmában! Kapkodnak a férfi jelentkezőkért,óvóbácsikért. Jelentkezhet több helyre, persze legyen B terve is. A felvételi helyét is megválaszthatja.

2020. nov. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
15%

Kedves előző, 7-es vagyok, úgy látszik, valamilyen szempontból félreértelmezted soraim, ugyanis uyganarról beszélünk. Viszont kiemeltem azt is, hogy mindez SAJNÁLATOS, és NEM KELLENE, hogy alábbadják! Megindokoltam. Tehát pl NE menjen óvodapedagógusnak, aki totál nem tud énekelni.


Aki tud ellenérveket, szívesen olvasom ahelyett, hogy alap nélkül lepontozzák az illetők a soraim.

Megköszönném.

Nem kellene félrevezetni a kedves szülőket, alapot nélkülöző lepontozásokkal.

2020. nov. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ha nem Sorosozol, kicsit komolyabban vehető lett volna a válaszod.
2020. nov. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!