Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az szerintetek sincs rendben,...

Az szerintetek sincs rendben, hogy kiküldi az óvónő a gyereket a folyosóra mert nem aludt el?

Figyelt kérdés
És ha a gyerek magára rántja a szekrényt vagy bármi baja lesz kinek a felelőssége? Így vigyem nyugodtan a gyereket óvodába? Azt értem, hogy kellemetlen ez az óvónőnek, de nem tehet róla a gyerek ha nem álmos. 3 alkalom volt eddig szeptember eleje óta, hogy nem aludt el, nem rendszeres. Hazahozni nem tudjuk délben mert nagyszülők is dolgoznak még. De már utolsó alkalommal mondta az óvónő, hogy ez így nem lesz jó, felmondjak vagy mit vár? Óvónők válaszára is kíváncsi lennék, köszönöm.

2021. jan. 1. 21:02
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
67%
Micsoda ötlet, fantasztikus. Minden nem alvó gyerek mellé kell egy plusz fő, sőt egy külön helység. Vagy hogy képzeled ezt mégis? Alvás előtt valaki végig járja a csoportokat és összeszedi a nem alvókat? Nehogy a gonosz, lelket nyomoritó óvónéni rápiritson hogy nem alszik. Ne nevettess már, ennyire azért nem kell agyon félteni a gyerekeket. Igenis kell nekik határt szabni hogy mit és mikor lehet és kell. Annál rosszabb dolga ne legyen egy gyereknek, hogy csendben pihenhet,nem alszik csak pihen.
2021. jan. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
13%

Rájuk lehet, de megfélemlíteni vagy elküldéssel zsarolni nem!


Meg lehet mondani ha zajongsz Danika, akkor senki nem tud elaludni, mindenki szomorú, nyűgös és fáradt lesz, akkor pedig nem lesz kedvük veled játszani, mert miattad alakul ki ez! Így kell rávezetni egy 3 évest, hogy lelkiismeretfurdalása legyen és megpróbáljon viselkedni, de ha valaki erre sem képes, azt ki kell emelni a helyzetből.


Úgy képzelem, hogy alvásnál mindkét óvónő és egy dajka ott van(nálunk így volt, a távozó és az érkező közt volt egy átfedés, ott megküzdenek az ágybaparancsolásnál, majd mindenki megy a dolgára vagy haza, és fél óra csititgatás után jönne egy! egy darab ember, összeszedné az 5-6 csoportból azt a 10-15 gyereket, aki nem bágyadt, azt szépen csendben megérinti az óvónő és kivezeti, átadja, majd ez az egy darab ember felviszi a gyerekeket a tornaterembe egy kupacba(nyàron udvarra) leül és figyel, hogy ne balhézzanak.


Óvodánként egy darab ember lenne 2 órában, közben akár dekorációt is gyárthat(vagy gyártathat a gyerekekkel), akinek van kedve, a maradék kirohangálja magát.


Nem egy óriási dolog, már egyszer kifejtettem, a nem alvó gyerekek szülei lazán kifizetnék arra a két órára az órabérét, hogy ne kelljen hazavinniük a gyereket délután, és tudjanak dolgozni.

2021. jan. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
87%
Ez jól hangzik elméletben. De pedagógiailag helytelen.
2021. jan. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
73%
Édessnyám, szűzmáriám. Van neked gyereked, vagy jártál már ovi közelében egyáltalán? Kutya megenné ezt a sok marhaságot amit írtál megveszne. Na akkor lassan olvasd hogy megértsd, a gyereknek van kb 2 órája hogy kijátssza magát az udvaron, ebédel majd szépen lefekszik és alszik, pihen. Mese, ének, alvás. Aki nem akar az nem alszik, de nincs mocorgás, dünnyögés, játék, beszélgetés. Ha meg ilyen okos vagy végezd el a dajkaképzőt, vagy menj főiskolára, váltsd meg az oktatási rendszert álmaid szerint. Az én csoportomban pedig továbbra is mindenki kussban fog feküdni alvás idő végéig. Bocsánat.
2021. jan. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
16%
Köszi, de van diplomám, és nem, az a helytelen ahogy ti viselkedtek, a gyerek sérül pszichésen, ha a takarójával vagy anélkül elküldik, mert nem képes valamire, amire a társai igen, pedig próbálkozik. Ha megfeszül akkor se lesz képes csendben feküdni két órát mocorgás és dünnyögés nélkül, nap mint nap szidhatod 3 éven át, de akkor se fogja tudni megcsinálni.
2021. jan. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
21%

Nincs rendben. Olyannyira nincs, hogy halálnyugodt természet létemre kapásból kiverném a balhét, méghozzá egyből az óvodavezető bevonásával.


Nem hagyhatják felügyelet nélkül a gyereket! Nincs de, meg ha, meg semmi. Pont.

2021. jan. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
78%

Engem ovodas korban sokszor kikuldtek, mivel zavartam a tobbieket, es a wcbe tettek az agyam. Emlekszem, hogy en ezt anno nem buntetesnek eltem meg, hanem orultem,hogy azt csinalok amit akarok. Nem lettem lelkiserult, es nem eltem meg rossznak.


Termeszetesen neked van igazad es nem helyes amit az ovonok tesznek, csak azert irtam, hogy attol ne felj sztem hogy lelkileg megviseli.Bar minden gyermek mas.

2021. febr. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
28%

Nyilván az meg helyes lenne, ha az óvónő 24 gyereket hagyna felügyelet nélkül csak azért, hogy eggyel foglalkozzon kint a folyosón...

Kérdező, szerezz egy dajkát az óvodának, hogy legyen kapacitás a te szent gyerekedre figyelni!

2021. máj. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!