Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az szerintetek sincs rendben,...

Az szerintetek sincs rendben, hogy kiküldi az óvónő a gyereket a folyosóra mert nem aludt el?

Figyelt kérdés
És ha a gyerek magára rántja a szekrényt vagy bármi baja lesz kinek a felelőssége? Így vigyem nyugodtan a gyereket óvodába? Azt értem, hogy kellemetlen ez az óvónőnek, de nem tehet róla a gyerek ha nem álmos. 3 alkalom volt eddig szeptember eleje óta, hogy nem aludt el, nem rendszeres. Hazahozni nem tudjuk délben mert nagyszülők is dolgoznak még. De már utolsó alkalommal mondta az óvónő, hogy ez így nem lesz jó, felmondjak vagy mit vár? Óvónők válaszára is kíváncsi lennék, köszönöm.

2021. jan. 1. 21:02
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
39%

Az se megoldás hogy felügyelet nélkül van 1,5-2 órát.

Van biztos pár ilyen gyerek, azokkal esetleg lehetne egy másik helyiségben lenni.

2021. jan. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
86%
Az a megoldás, hogy a szülő elmondja a gyerekének: Pistike, amig a többiek alszanak, te nyugodtan és csendben fekszel az ágyban. Ennyi.
2021. jan. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
76%

41-es,nem érted a lényeget... Van gyereked egyáltalán?? XD..


A következetesség nagyon fontos a gyereknevelésben.

A szabálykövető viselkedés elsajátítása szintén fontos.

Ezzel tud beilleszkedni egy közösségbe, hogy elfogadja és betartja a közösség szabályait.


Ha ő kimehet az udvarra addig, míg a többi alszik, akkor máskor is el fogja várni, hogy őrá más szabályok vonatkozzanak.


Ez nem helyes hozzáállás.


Szerencsére az óvónők a legtöbb oviban nem kivételeznek,hanem próbálják minden gyereknél kialakítani a helyes viselkedést.

2021. jan. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
25%

Te nem érted utolsó! Az a gyerek, aki nem képes aludni és csendben feküdni, ha pisztollyal kényszerítik sem lesz képes! Nem zűrzavarkeltés miatt csinálja vagy dacból! Feleslegesen büntetni érte(mondjuk szerintem minden büntetés az)hanem kezelni kell a helyzetet úgy, hogy másokat ne zavarjon, de az ő érdekei se sérüljenek. Ha minden nap kényszerítik fekvésre, akkor minden nap xszer fel fog kelni, hangoskodni, sőt, egyre rosszabb lesz, mert KÉPTELEN arra, amit elvárnak tőle, és egyre ellenségesebb és kétségbeesettebb lesz. Ha kizárják, az meg egyszerűen törvénytelen és etikátlan.


Jó, akkor ne legyen az udvaron, ha azt hiszed jutalomnak éli meg, hanem legyen csendben egy teremben x társával és az óvónővel, de akkor is játszani fog, mert a 3, 4, 5 évesek MINDIG játszanak, nem csendben fekszenek 2 órát. Az udvaron legalább kevesebb a konfliktus, mert hatalmas a tér.


Az nem kivételezés, ha a valamire KÉPTELEN gyereket segítik, aki nem szobatiszta, azt is segítik, aki nem tud beszélni, arra jobban figyelnek, pont azzal szúrjanak ki, aki nem tud csendben feküdni 2 órát? Az a gyerek se direkt csinálja, nem szemét kis rendbontó egyik 3 éves sem!

2021. jan. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem olyan gyerek nincs, aki képtelen rá.

Én sem aludtam sosem az oviban! De feküdtem, mert az volt a feladat.

Ez a szülő (főleg az anya) dolga otthon, hogy ezt megtanítsa/kialakítsa a gyerekben.

Még ha nem is alszik, akkor is feküdjön.


13:30-kor fekszenek le

Eleve kb 13:45-ig mese van. 15-kor meg ébresztő van. Csendben 1 (!) órát kell kibírnia!!


Nehogy már ne tudjon 1 órát feküdni....

2021. jan. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
79%
Könyörgöm, az én gyerekem anno kb a bölcsőde és az óvoda réme volt. Nem volt ugyan diagnosztizálva ADHD-val, de közel állt hozza. Mégis felfogta már 2 évesen is, hogy ha a gondozónő vagy az óvónő az ágyba fekteti, akkor ott marad és csendben van. 1 éves kora óta nem aludt napkozben, rendesen alvaszavaros volt világ életében, mégis képes volt csendben feküdni. Ha nem lett volna rá képes, akkor ebéd után elhíztam volna, mert nem egy korul kell a világ ak forognia, a többség érdeke előnyt élvez.
2021. jan. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
97%
Valaki azt írta, hogy a gyerekek folyamatosan játszanak. Igen pontosan ezért kell hogy pihenjen az agyuk, hogy feltudja dolgozni az ingereket amik érik őket. Lehet ezt ragozni a végtelenségig, amíg én dajka vagyok addig egy gyerek se fog a besőtétitett csoport szobában keveregni ahol 24 másik gyerek ágyával tömve van a csoport. Másik helység sem opció, mert nincs kapacitás a felügyeletére. Alvás időben mindenkinek dolga van, nem is kevés. Papír munka, takarítás, dekoráció.
2021. jan. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
87%

Látod, 47es,valaki nem képes felfogni.


Én sem aludtam sosem, mégis feküdtem.

Édesanyám óvónő, tudom, mennyi meló van alvásidőben.

(Sőt, ovi után este otthon is...)


Csak az a baj, hogy az ilyen anyukák csak kavarják a kakit az oviban, meg adják a gyerekük alá a lovat.

Az ilyen anyukák sosem fogják megérteni, mi az a kötelesség, meg szabály. Képtelenek alkalmazkodni.

2021. jan. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
97%
Inkabb azon kene elgondolkozni, hogy valami problema van a gyerekkel. Te azt irod, hogy "keptelen" ra. Akkor ezek szerint nincs az idegrendszerevel rendben valami. Jarjatok utana ennek es ne add ala a lovat.
2021. jan. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
15%

Mert ha éretlen idegrendszere van, akkor köteleznek rá, hogy el kell hozni?


Nem, és nem egy darab nem alvó van, hanem egy csomó. A gyerek akkor tud pihenni, amikor képes rá, akkor viszont magától fog, belassul a legnagyobb játékban is, vagy elalszik közben.


Minden ovinak kellene erre fenttartania egy darab gyermekfelügyelőt egy külön fix helyen, mondjuk tornaterem vagy udvar.


Éretlen idegrendszerrel, frusztráltan, adhdval, autizmussal vagy csak simán csendben 2 órát feküdni nem képes gyerekkel rengetegen vannak, a legtöbb csoportban van 2-3. Akár fejlesztő foglalkozás is mehetne ilyenkor, nem pedig ovis foglalkozásról kivinni a gyereket.


Nincs kapacitás? Meg kell oldani, hogy legyen. Vagy intézményi, vagy hivatali szinten, de amíg az országban más a fontosabb, addig ez utolsó helyen van.


Egyébként a legtöbb 3 éves nem képes 2 órát csendben feküdni, bölcsiben sem. Olyanokat mondott a gondozó, hogy csak lestem(ablakról kihallatszott(hívom anyukádat és elvisz innen, vagy tessék akkor menjél haza ha nem tudsz aludni meg mittudomén.. ), nem szabadna zsarolni a gyereket, elutasítani, elküldéssel fenyegetni, hogy azt csinálja, amit akarsz. Én se mondom neki, hogy edd meg az ebédet különben elküldelek innen, pedig az anyja vagyok, hát hogy tehetné meg ezt egy dajka?? Felháborító.

2021. jan. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!