Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az szerintetek sincs rendben,...

Az szerintetek sincs rendben, hogy kiküldi az óvónő a gyereket a folyosóra mert nem aludt el?

Figyelt kérdés
És ha a gyerek magára rántja a szekrényt vagy bármi baja lesz kinek a felelőssége? Így vigyem nyugodtan a gyereket óvodába? Azt értem, hogy kellemetlen ez az óvónőnek, de nem tehet róla a gyerek ha nem álmos. 3 alkalom volt eddig szeptember eleje óta, hogy nem aludt el, nem rendszeres. Hazahozni nem tudjuk délben mert nagyszülők is dolgoznak még. De már utolsó alkalommal mondta az óvónő, hogy ez így nem lesz jó, felmondjak vagy mit vár? Óvónők válaszára is kíváncsi lennék, köszönöm.

2021. jan. 1. 21:02
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
82%
20-as, jobb helyeken nem tud kimenni az óvoda területéről. Szóval maximum a kertajtóig jutna.
2021. jan. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
80%
Nincs rendben, hogy kiküldi egyedül, felügyelet nélkül. De az sincs rendben, hogy másik 25 gyerek nem tud aludni, pihenni tőle. Szerinted mi a megoldás?
2021. jan. 2. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
86%
Ez így a szünet közepén...
2021. jan. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
80%

"...nyilván nem tud egy 4 éves csendben feküdni 2 óra hosszát ...."


De, tud. Az én gyerekem 1 éves kora óta nem aludt napközben, de még bölcsődésként is felfogta, hogy ő szépen fekszik, amíg a többiek alszanak. Nem ő volt az egyetlen a csoportban se a bölcsiben, se az oviban.

2021. jan. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
24%

Továbbra is fenttartom, ha van legalább 10 gyerek az oviban, aki nem képes aludni, azzal menjenek ki addig az udvarra, akár csak egy darab dajka vagy logopédus, máris nyugi lesz bent.


Nem lehet elvárni a 4 évestől, hogy feküdjön csendben. Amúgy mi van a 3 évesekkel? Azoktól se lehet elvárni, de azok kisebbek is! Ott is kiküldenéd, vagy ott rendben van, hogy zavarják egymást, mert egyik se tud csendben aludni?


Igen, kiveséztük, gyereket felügyelet nélkül hagyni veszélyeztetés! Akár csak kukázik valami veszélyest(nálunk az előtérben kuka van) akár kipakolja a többiek szekrényét, akár rámászik, akár BÁRMI, veszélyes. Minden gyereknek felügyelet alatt kell lennie!

2021. jan. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
83%

Emlékszem mikor én nem tudtam aludni, akkor az óvónő foglalkozott velem. Rajzoltam vagy bármit csinálhattam csendben. Nagyon szerettem kedves aranyos óvónéni volt. Senkit nem küldött ki sose. A dajka viszont gonoszabb volt őt nem szerettem.


Most kismamaként azt mondom remélem az én gyermekem is ilyen kedves óvónénit kap majd.

Szerintem beszélj az óvónőkkel mi a gond miért kell kiküldeni ha kiküldik legalább egy játékot adjanak neki.

2021. jan. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
85%

Nekem egyik legkorabbi emlekem h nem tudok oviban aludni es csendben kell fekudni, a karomon huzogattam a szort h milyen cuki dimbes dombos tajat lehet vele csinalni🤣


Szulokent viszont szolnek h ne veszelyeztesse a gyerekem felugyelet nelkul, a gyerekkel pedig megprobalnam megbeszelni h fekudjon csendben.

2021. jan. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
52%
Az rendben van, h hosszu orakra nem lehet felugyelet nelkul hagyni. DE: ne essunk at a lo tuloldalara se, nalunk mivel en sokat hozom el ebed utan latom, hogy egyedul veszik fel a pizsit, ha kint maradt az oltozobe valami kimennek erte EGYEDUL pl. pluss, es igen a 3 evesek is felugyelet nelkul. Megsem maszik senki a szekrenyre es tur a kukaba.
2021. jan. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem régi vágású óvónő lehet, nem? Amikor én voltam óvodás, a sötét 90-es években, akkor volt ez divat, hogy kiküldik a gyereket a folyosóra. Én egyszer nem tudtam aludni, ezért fészkelődtem, az óvónő meg a seggemet verte a nagy fa építőkockával. Nem vicc, sajnos komoly, mai napig bennem van. Nem értem, miért nem lehet egy gyerekre önálló személyiségként tekinteni. Már hogy feküdjön nyugton egy 3-4-5 éves 2 órán keresztül? Nekem sem menne, pedig lassan 30 vagyok, ugyan már. Ha nem tud aludni, biztosítani kellene valamilyen lehetőséget, persze tudatva, hogyha később álmos lesz, nincs hiszti.
2021. jan. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
79%

Én is a 90-es években jártam oviban és mint írtam nekem hála isten nagyon kedves óvónénim volt. Sosem küldött ki senkit emlékszem hogy többiek akik felébredtek játszott velünk halkan olvasott mesét. Volt hogy hárman is voltunk volt hogy csak én.

Az hogy az óvónő bántja a gyereket számomra elfogadhatatlan. Ismerek olyan velem egykorút akiket az óvónéni bántott csak annyit mondok ez kihat a későbbi életére nem fogja elfelejteni.

2021. jan. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!