Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az szerintetek sincs rendben,...

Az szerintetek sincs rendben, hogy kiküldi az óvónő a gyereket a folyosóra mert nem aludt el?

Figyelt kérdés
És ha a gyerek magára rántja a szekrényt vagy bármi baja lesz kinek a felelőssége? Így vigyem nyugodtan a gyereket óvodába? Azt értem, hogy kellemetlen ez az óvónőnek, de nem tehet róla a gyerek ha nem álmos. 3 alkalom volt eddig szeptember eleje óta, hogy nem aludt el, nem rendszeres. Hazahozni nem tudjuk délben mert nagyszülők is dolgoznak még. De már utolsó alkalommal mondta az óvónő, hogy ez így nem lesz jó, felmondjak vagy mit vár? Óvónők válaszára is kíváncsi lennék, köszönöm.

2021. jan. 1. 21:02
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
100%
A lányom sem alszik, de van egy puhs fedelű kis mesekönyve,azt viszi alvós plüss helyett és nézegeti az ágyban alvás idő alatt. Ezt sem lehet megbeszélni velük?
2021. jan. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 A kérdező kommentje:
Igen, nyilván nem tud egy 4 éves csendben feküdni 2 óra hosszát azért küldte ki, de ez akkor is rossz neki. Nagycsoportban már én se nagyon aludtam és így 25 év után is bennem maradt mikor eldobtam egy plüsst kínomban és rácsapott a kezemre az óvónő. Olyan szigorú ezaz óvónő biztos, hogy nem engedi csendben játszani
2021. jan. 1. 22:18
 13/58 A kérdező kommentje:
Már alvós plüsst se engednek bevinni mióta koronavírus van
2021. jan. 1. 22:19
 14/58 anonim ***** válasza:
74%

Már megint? A múltkor már kiveséztük a témát!!


Feküdjön csendben, nem lesz kizavarva.

Nem ébresztheti fel a többi gyereket a zajolással.

2021. jan. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
91%
Van még rajta kívül, aki nem alszik? Ha igen, többiek mit csinálnak? Ha nem, akkor mit mond az óvónő, miért nem foglalkoztatják addig?
2021. jan. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
53%

Muszáj megtanulnia betartani a szabályokat, mert az iskolában nem fog boldogulni!


Az óvónő feladata kialakítani a szabálytudatot. Ez az iskolaérettség alapfeltétele.

2021. jan. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
69%

Az, hogy "nem tehet róla a gyerek ha nem álmos", egy nagyon álságos mondat. Mert attól még feküdhetne csöndben a helyén - és akkor kizártnak tartom, hogy ki akarnák küldeni a csoportszobából.

Ha viszont nem hajlandó csöndben feküdni, akkor zavarja a többieket, akik meg emiatt nem fognak elaludni. Ezt meg neked kéne megértened, kérdező!


Az én kislányom ritkán alszik ebéd után az óvodában. Szóltak az óvónők, hogy hassunk oda, hogy legalább feküdjön nyugodtan ilyenkor. Mondtuk neki, és szép lassan azért lett hatása. Helyesebb lenne, ha te is, kérdező, errefelé keresnéd a megoldást.

2021. jan. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
66%

Amúgy emlékszem, én se tudtam aludni az oviban, de játszani sem engedtek. Volt annyi eszem, hogy megértsem, hogy most csendben kell lenni és megvárni, amíg a többiek felébrednek.

4 éves, ha rendesen van nevelve megérti. Ennyi idős korra már együttműködésre kellett volna tanítani.

2021. jan. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
75%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


Igen, kiveseztuk ezt elegge. Baromi egyeszeruen osszefoglalom:

1. Van lehetoseg alvas helyett csendben rajzolni vagy egyebet csinalni, gond megoldva.

2. Nincs erre lehetoseg, akkor pedig az van, h megerted es a gyerekkel is megerteted, ha nem tud aludni, akkoris csendben fekudjon.

3. Elhozod alvas elott.

2021. jan. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
59%
Egyik ismerősöm lányát kiküldte az óvónő a folyosóra, hogy akkor menjen haza, ha nem hajlandó aludni. Persze nem gondolta komolyan, de a gyerek igen. Felöltözött és kiment a kapun, elment szépen az anyukája munkahelyére. Egy nagyon forgalmas zebra előtt valaki kézen fogta, megkérdezte, hova megy, bevitte az ismerősöm munkahelyére, aki persze majdnem infarktust kapott, amikor meglátta a kislányát. Ez volt vagy 40 éve, de akkor is durva sztori.
2021. jan. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!