Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az szerintetek sincs rendben,...

Az szerintetek sincs rendben, hogy kiküldi az óvónő a gyereket a folyosóra mert nem aludt el?

Figyelt kérdés
És ha a gyerek magára rántja a szekrényt vagy bármi baja lesz kinek a felelőssége? Így vigyem nyugodtan a gyereket óvodába? Azt értem, hogy kellemetlen ez az óvónőnek, de nem tehet róla a gyerek ha nem álmos. 3 alkalom volt eddig szeptember eleje óta, hogy nem aludt el, nem rendszeres. Hazahozni nem tudjuk délben mert nagyszülők is dolgoznak még. De már utolsó alkalommal mondta az óvónő, hogy ez így nem lesz jó, felmondjak vagy mit vár? Óvónők válaszára is kíváncsi lennék, köszönöm.

2021. jan. 1. 21:02
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
100%
Nem kiküldeni kell, hanem lefektetni az ágyba, akkor is, ha nem álmos és szépen csendben pihenjen. Én sem tudtam az óvodában aludni, nem volt rá igényem, de csendben feküdtem. Becsuktam a szemem, pihentem, vagy csak bámultam a falat. Mondjuk attól, hogy valaki csendben lapozgat egy könyvet, vagy rajzolgat, azzal sem fog senkit felébreszteni. De kiküldeni akkor sem kell senkit.
2021. jan. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
62%
Dajka vagyok, és igen ki küldjük a gyereket, ha folyamatosan zavarja a többiek pihenését. Rövid időre a kezébe kapja a takaróját és pápá. Ettől megszeppen és akkor lenyugszik,mert nem alhat a többi gyerek között. A nem alvósokat egyébként próbáljuk a csoportszoba inger szegény részére fektetni, távol minden piszkálható játéktól, szekrény gomboktól,szintén nem alvó társaktól,meg a jó alvóktól is. Nem játszik senki alvás, pihenés helyett, mert akkor egy idő után senki sem aludna, ha pedig nem bír ki 1,5 órát pihenéssel, akkor a papír vagy plüss felett se fog annyit görnyedni. A tapasztalatok azt mutatják hogy a nem alvók is előbb utóbb bealszanak, ilyenkor vidáman kérdezik hogy ugye milyen ügyes voltam, csillog e a szemem az alvástól? Kell a szigorú határozottság.
2021. jan. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
71%
Persze a dajka menjen ki vele az udvarra, az ő munkáját meg majd valaki megcsinálja. Jó esetben a gyerek 1,5 2 órát kint van az udvaron ebéd és alvás előtt, nehogy már ez ne legyen elég.
2021. jan. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
42%

Azért az udvarra mert ott elszórakoztatja magát a gyerek is kis esetben fordul elő balhé a nagy tér miatt!


Felháborító, hogy takaróstul kiküldik az aludni képtelen gyereket. Nem is akarok ezzel foglalkozni, csak felhúzom magam. A határozottság és a szigor nem egyenlő az elutasítással és elküldéssel!


Egyébként kellene valami összefogás erre, hogy legyen az aludni képtelen gyerekekre felügyelet, akkor elfogadnák hivatalból, majd bekerülne az egyetemi tananyagba, majd szépen elterjedne.. de persze amíg ennél ezerszer égetőbb gondok vannak, senkit sem érdekel a gyerekek jogainak apróbb sérülése, mint az érzelmi biztonsàg biztosítása..

2021. jan. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
32%
Olyan lelki sebeket okoznak az óvónők, hogy már előre félek oviba engedni a gyerekem. Mégis ki szerint normális szeppentgetni meg ilyesztgetni a gyereket?! Csak egyszer hallok majd meg ilyet.....
2021. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
67%

35! Akkor nem kell allamiban vinni. Vidd maganba, ott majd pampoghatsz. Jaj, bocsi ott sem, mert a tobbi anyuka fog lazadozni, h a tied miatt nem alszik a masik 10 gyerek. Kettot talalhatsz kit fognak kirakni.

A dajka teljesen jot irt, aki nem bir nyugton lenne az agyban, az a rajzasztal mellett sem birna.

Azt meg egyenesen nevetsegesnek tartom, hogy plusz kollegat alkalmazni, vagy a meglevot azzel terhelni, h par ertetlen szulo viselkedni keptelen kolket pesztralja.

2021. jan. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
36%

Én is leírtam már n nem 1x.


A gyereknek meg kell tanulni viselkedni.

Néhány anyuka nem képes elfogadni, hogy az ő hiperszuper, tündibündi, de amúgy teljesen neveletlen, szabályokat betartani nem képes gyerekére is UGYAN AZOK A SZABÁLYOK vonatkoznak, mint a többiekre.

Nem képesek alkalmazkodni, és ezt adják át a gyereknek is.


Rendkívül helytelen hozzáállás.


Az ilyen gyerekek sosem fognak teljesen beilleszkedni a közösségbe,nem fogják a szabályokat elfogadni.


Meg kell mondani a gyereknek, hogy az óvodában vannak szabályok, amiket neki is be kell tartania. Pont.

Az iskolában sokkal jobban korlátozva lesz. Ez még ahhoz képest semmi! És ott a retorzió is nagyobb lesz. Nem egy ejnye-bejnye!

2021. jan. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
72%
Mert kötelező csendes pihenő van, nem játék idő, nem rajzfoglalkozás. Ha Pistike alvás időben játszik, akkor legközelebb Jancsika is játszani akar, meg az összes többi gyerek is, és mint írtam a csoportban sötét van, kb semmit sem tudnak csinálni, max zajongani,a többi gyereket felébreszteni. Átlag 25 gyerek van a csoportban, senkinek nem fog könyörögni, meg külön foglalkozást tartani az óvónő se a dajka, mert akkor hamarosan mind a 25 gyerek a fején táncolna.
2021. jan. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
16%

Jajj vazze mintha a 4 éves pistike dacból vagy rendbontásból nem aludna nem azért, mert krvara NEM KÉPES RÁ, mert nem érzi, hogy fáradt, vagy nem is fáradt és LEHETETLEN a legtöbb 3-4-5 éves gyerek számára két órát csendben, mozdulatlanul feküdni!!


Csak a szobanövény típusnak megy, aki amúgy sem beszél, mozog sokat, hanem kis csendes eljátszik magában, mert ő egyszerűen ilyen!


Kell mindegyik szórakozni fél órát, hogy altatás, aki KÉPES elaludni, mert fáradt, az bealszik, a többit meg át kell vinni máshova, hogy ne zavarja az alvókat. Aki fáradt, az elalszik a sötétben csendben mesére aki meg nem, az megy a másik terembe!

2021. jan. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
48%

De pont ezt írja minden normálisabb válaszoló, hogy meg kell tanulnia betartani a szabályokat a gyereknek!!


Ha nem lesz szabálykövető, nem fog az iskolában boldogulni!!


Pont ez a nehéz, és ezzel fejlődik! Hogy olyat csinál, ami nehezen megy neki!


Olyan nincs, hogyha nem megy az alvás, mehet játszani... Ezzel mit tanul? Hogy ő kivétel? Hogy nem fontos, amit az óvónő mond?

2021. jan. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!