Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Normális dolog temetőbe...

Normális dolog temetőbe óvodát építeni?

Figyelt kérdés

Nincs hova titkolni, Dunakeszin van egy régi 56-os temető. Nem temetnek oda, viszont sok régi, kopott, ferde sír van, október 26-án szoktak megemlékezést tartani, a felsőbb osztályosokat kivinni.

Most pedig arra a részére, ahol volt egy talpalatnyi sírmentes terület építettek egy óvodát. Jelenleg csak tető alatt van, még nincs kész.

A városban van már egy óvoda ami temető mellé épült, volt elég sok lázongás is miatta, ez most konkrétan BELE épült a temetőbe, gyakorlatilag az udvar a sírok között lesz, vagy fogalmam sincs, de hát körülötte sírok vannak. Emeletes óvoda, úgyhogy négy méteres falat sem lehet húzni köré, hogy ne a rengeteg sírkő legyen a panoráma.


Én modern felfogásúnak gondolom magam, de valahogy nehéz elsiklanom fölötte, - még ha engem személyesen semmilyen formában nem is érint - hogy ez mégis kinek jutott az eszébe?


2021. jan. 13. 10:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Ez elég beteg. Biztos nem járatnám oda a gyerekemet.
2021. jan. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Itt lakom, de azért nem ennyire durva a helyzet.

Az 56-os emlékmű a temető másik oldalán van, fás az egész, nem is látni addig. Ezt a részét, ahol az ovi épül már nem használja senki, nem temetnek ide senkit. De ilyen erővel lakóparkot se kellett volna építeni, mert onnan is látszódnak a sírok és szegény gyerekek, ha kinéznek az ablakon...

Szerintem itt nem olyan durva, mint az új temetőnél az ovi, mert ott konkrétan temetnek is, és milyen jó lesz hallani, hogy Pistikét épp fejbe verték a homokozólapáttal, miközben én meg az elhunyt hozzátartozómat kísérném az utolsó útjára.

A régi temető inkább műemlék: ide azért nem kéne ovi. Kegyeleti park a neve. Viszont legalább temetés nincs. Egyáltalán nem szerencsés, nem is ezt mondom. De azért nem ilyen tragikus.

2021. jan. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Ott volt hely, ennyire egyszerű. Az élet része a halál is, ha takargatjuk, nem beszélünk róla, a temetőt meg kirakjuk a város szélére (gondolom annak idején ez is a város széle volt, csak azóta sokat nőtt Dunakeszi), akkor is.
2021. jan. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%
Engem mondjuk ez inkább fordítva érdekelne. Nem kegyeletsértés ez? Ááá beteg dolog az egész temetés. Hamvasszanak el és szórjanak szét, nincs ilyen probléma.
2021. jan. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A sűrű fás rész inkább csak az emlékmű irányába értendő, a Duna felé már ritkább a helyzet.

Egyébként igen, furcsa a lakópark is, ahol hatalmas teraszok néznek rá, de ott a felnőtteknek azért némileg saját döntése volt, hogy megveszi e és bámulja, mint a gyerekeknek. Szerintem. Viszont pont emiatt az elhagyatottsága miatt hátborzongatóbb is mint az alagi temető. Persze ez csak saját vélemény.

2021. jan. 13. 10:51
 6/16 anonim ***** válasza:
60%
Engem nem zavarna, nem látok ebben semmi morbidat.
2021. jan. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
Fiam oda fog jarni engem pl nem erdekel a temato
2021. jan. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Téged nem, nem te fogsz oda járni, de vajon őt?

Anyukám gyerekként temető mellett lakott és rettegett tőle. Alig várta, hogy elköltözzenek onnan.

2021. jan. 13. 12:05
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád láthatóan a rettegést átragasztotta rád is. Egy temetőnél nincs mitől rettegni, kivéve ha hiszel a zombi apokalipszisben.
2021. jan. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nincs semmi gáz abban, ha egy gyerek időnként sírkövet lát, a halottaktól nincs mit félni. Mi is pont egy régi temető tőszomszédságában lakunk, de annyira, hogy 10 centire a kerítésalaptól már beton fedőkövek és fejfák vannak, rohadt nagyon estem az egyikben, mert benőtte a borostyán. A kedvenc szomszédaim, nem hangoskodnak, nem reklamálnak semmi miatt, a környezet is szép fás, erdős, jó a levegő.
2021. jan. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!