Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog az, hogy egy kb 25 fős ovis csoportból csak 2-3 gyerek megy tovább iskolába?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon fura a témával kapcsolatban az óvónő és a vezetőnő hozzáállása. A szülőin, ami szeptemberben volt, elmondta az óvónő hogy majd lesz iskolaérettségi (DIFER) teszt valamikor novemberben, addig nem tudja megmondani hogy kik mehetnének iskolába, utána majd megbeszéljük. Na a Difer még azóta se történt meg, más ovikban már volt év elején meg év végén is , pont azért hogy lássák a fejlődést... A szülőin az óvónők és a vezetőnő azt mondták, hogy ebből a csoportból úgyis csak nagyon kevés gyerek fog továbbmenni iskolába, mert nem állnak olyan szinten főként szociálisan. Azt kihangsúlyozták, hogy senkinél nem az értelmi képességekkel van baj. Amúgy nálunk nincs SNI, vagy hátrányos helyzetű gyerek, teljesen jó anyagi és szociális helyzetben levő családokról beszélünk. Nem igazán értem az óvónőt, hogy tehet ilyen kijelentést és miért jó az nekik, hogy a csoport 90%-át visszatartják! Nagyrészt tavasszal töltik a legtöbben a 6 évet a csoportból, van talán 2-3 gyerek akik csak majd ősszel, persze náluk egyértelmű hogy miért nem mennek de a többiek? Nem fura szerintetek? Mi lehet ennek az oka?
2017. jan. 16. 20:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
Nem az óvónők érdeke, hanem a gyerekeké. Oktatásban dolgozom, nagyon sokat jelent az az egy év. Főleg, ha tavaszi a gyerek. Hiába tölti be a 6-ot, nagyon kicsik még ahhoz a terheléshez, ami vár rájuk.
2017. jan. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
51%

Lehet az iskolákkal vannak háttérben megegyezve hogy mikor melyik bölcsi hány%-ot tart vissza.

Lehet az iskolákba is túljelentkezés van.

Abszolut bem tartom normálisnak a difer hátráltatását sem.


Pont 6 éves korban zárul az agy egyik fejlődesi szakasza, megjelenik egy másik folyamat, ami 9 éves korig tart.NEM VÉLETLEN hogy miert 6 évesen kell kezdeni a sulit es lesz nehezebb az 5. osztály.

Indokolatlan hátráltatás káros.

2017. jan. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Ilyesmire céloztam mint amit a 2. válaszoló írt. Abszolút nem vagyok szakmabeli, csak egy laikus szülő de én úgy gondolnám, hogy egy óvodára nem vet az jó fényt, ha a nagycsoportos gyerekek közül csak ennyire keveset tudnak iskolába engedni! Ha ezt az ovi mégis bevállalja, annak oka lehet. Gondolom én. Ez egy nem túl népszerű ovi, lehet hogy kevés a gyerek? Nem tudom, nem értem, szerintem van valami mögötte, nem tudom elhinni hogy tényleg ennyi gyerek nem érett a csoportból. (ketten vannak akik biztosan mennek mert ott a szülő eldöntötte mindenféle teszt nélkül).
2017. jan. 16. 21:39
 4/21 anonim ***** válasza:
52%
Rosszul all az ovoda, es kell az onkormanyzati tamogatas a gyerekek utan.
2017. jan. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk az óvónők senki nem engednének suliba 6 évesen, mindegy hogy áll a gyerek. Ez a mániájuk.
2017. jan. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
35%
6 evesen meg jobb nekik egy evig varni mert az pont hatareset es igen keves az iskolaerett gyerek ennyi idosen. Nalunk az egesz csoport maradt tavaly oviban meg egy evet, a szulok kertek es az ovonok is igy lattak jonak.
2017. jan. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
62%

Azért azt kétlem, hogy a 6 évesek túlnyomó része éretlen.az iskolára.

Nalunk is divat lett, hogy a szülók visszatartják a gyereket, mert sokkal kényelmesebb az oviba hurcolni, aztán 1 évig szenved a gyerek, mert már nem tud aludni a többiekkel, már unatkozik, és nem kap a korának megfeleló ingereket, feladatokat.

Nem vagyok szakember, de az iskolaérettségi tesztet nem egyszer kellene megcsinálni, hanem minimum 3x úgy, hogy külsős szakember is jelen van.

Az inkább reálisabb képet adna a gyerekekról, mint ebben a formában.

De olyat is tudok, hogy óvónók "elengedik" iskolába a az épp hatévest, mert rossz, pörgös, szófogadatlan. 2 percet nem tud a fenekén ülni, a beszédje idegenek számára érthetetlen, és még egy laikus is elcsodálkozik, hogy iskolaérettnek nyilvánították.

Nagyon nem jó az a rendszer, ahol a 6 évesek, 7, 8 évesekkel kezdik az elsőt. Senkinek nem jó!

2017. jan. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk ugyanez a helyzet. 27 fős csoport, sok gyerek van aki tavaszi, és kb 3-4 gyerek fog iskolába menni. Az óvónő alapból azt mondta h aki nyári semmiképp ne menjen iskolába még, de a tavasziak se inkább. A szülőin a tavaszi gyerekek anyukái is azt mondták h valószínű nem megy iskolába a gyerek, páran azt mondták még nem tudják. EGy anyuka volt aki a márciusi gyerekét be akarja íratni, mert ő azt mondta h a nagyobbik gyerekénél megbánta h visszatartotta.

Szerintem ez nem normális amúgy, nyárit még oké, de tavasziakat, akikkel semmi probléma, elmaradás nincs szerintem be kéne íratni.

Az én lányom januári, én úgy tervezem beíratom 6,5 évesen, de szerintem ő lesz a legfiatalabb az osztályban :-(.

2017. jan. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
44%

Igen, ez általában így van. Fiam 2010-es születésű, tavaly 2-3 gyerek ment suliba, a csoport többi része idén szeptemberben megy suliba. Fiam is idén kezdi, áprilisban lesz 7 éves, de neki kellett logopédiai fejlesztés.

Kislányom 2011 májusban született. Idén a csoportból 2 gyerekről tudok, akik mennek iskolába, a többiek maradnak. Kislányom is marad, tuti nem ülne végig még 30 percet sem. Szerintem nem fura. Egyébként minden szülő dönthet úgy, ha a gyereke betölti aug. 31-ig a 6 évet, hogy szeptemberben kezdheti a sulit, akkor is, ha az óvónő v. pedagógiai szakszolgálat nem ajánlja! Ja és attól, mert esetleg egy család szegényebb, nem biztos, hogy a gyerek nem érettebb-e, mint egy jómódú szülők gyereke.

2017. jan. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Akkor talán meg kellene emelni az iskolakezdés korhatárát 7 évre, mert ez így azokat diszkriminálja akik mégis elkezdik 6 évesen. Az a pár gyerek lesz a túl fiatal, éretlen a többiekhez képest. Fura mert én azt hittem, ez csak felénk divat.
2017. jan. 17. 13:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!