Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Waldorf ovi mennyibe kerül?

Waldorf ovi mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sokat gondolkodom azon, hogy Waldorf oviba irassam-e kisfiam, olvasok pro és kontrát is, viszont van valami, amiről nyíltan kimondva sehol nem találok érdemleges infót, mégpedig, hogy akkor most mennyi is az annyi ténylegesen? Igen, tudom, ne ez számítson, de azért nem lenne hátrány ezt tudni. Mennyibe kerül, és milyen ellátásokat is fog ezért kapni a kisfiam? Vannak plusz költségek?

2021. jan. 21. 19:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"Az óvodába járó szülők átlagosan havonta 38.000 Ft-tal támogatják az intézmény munkáját."


[link]

2021. jan. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A díjak az óvodában és az iskolában is : 30.000,- Ft/hó egy gyermek, 52.000,- Ft/hó két gyermek, 70.000,- Ft/hó három gyermek esetén.


[link]

2021. jan. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen kösuönöm, végre számokkal is látom! 🙏
2021. jan. 21. 19:20
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Hozzájárulásként keress rá, mert nem havi díjként nevezik!


Van még egy egyszeri beiratkozási díj is (50-60e) a legelején.

2021. jan. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kicsit off bocsi.

De mi a különbség a Waldorf és sima ovi között? Többet foglalkoznak velük?

2021. jan. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Huh ne haragudj ötös, nincs időm leírni, de hoztam egy wikipédia linket :)

[link]

2021. jan. 21. 22:25
 7/14 anonim ***** válasza:
Köszönöm, elolvastam meg tegnap, de inkább személyes tapasztalatok érdekeltek volna 😊 de megegyszer köszönöm
2021. jan. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nálunk 30000ft/hó és nincs "székfoglaló"
2021. jan. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

"De mi a különbség a Waldorf és sima ovi között? Többet foglalkoznak velük?"


Összetett kérdés. "Sima": félreérthető. Kezdem hátrébbról a választ: ONAP (Óvodai Nevelés országos AlapProgramja) egy vékony füzet, csak az alapvetéseket tartalmazza. Mo-on minden magán- és állami ovinak van ezen felül helyi nevelési prg-ja.


Léteznek kamu Waldorfok magánovik közül, és ténylegesen Waldorf magánovik is, utóbbiak általában jól nevelnek.


Ellenben nem létezik tisztán Waldorf állami ovi, bár vannak államik, melyek RÉSZBEN merítettek a Waldorfból.


A mo-i állami ovik általában remek nevelési elvekkel dolgoznak -de ne feledd, hogy rossz pedagógus bárhol előfordulhat sajnos-,

míg a magánovik jó része sajnos nem igazán a gyermekek fejlesztésére épül, legalábbis sok hibával dolgoznak, azért, mert a szülők -akik hozzá nem értők- pénzelik, és a magáncég kéyntelen engedni a szülők (sokszor hibás) kéréseinek (divatos dtényezők a hatékony nevelés helyett, stb, stb). A Waldorf magánovik viszont általában pozitív kivételek a sok rossz magánovi közül, mert ezt általában olyan szülők választják, akik már utánajártak, mi a Waldorf, alapjaiban értik is.


"Többet foglalkozás": ez is összetett kérdés. Külföldön sajnos jellemzően rosszul nevelik az ovisokat, én legalábbis még nem találkoztam olyan országgal, akiknél állami szinten jól működnének, és hozzáteszem, csak NY-Eu, Japán, USA kapcsán vagyok képben, meg hazai szinten nagyjából.


Ahol kicsi a gyermeklétszám, ez is szempont, ennyiből szinte minden magánovi jó, de sajnos az előnyük ennyiben többnyire ki is merül. Pozitív kivétel tehát általában a Waldorf magánovik, bár léteznek tehát kamu, csak nevében Waldorf ovik,

utóbbiak zömét nem javaslom.

A konkrét intézménybe javaslom, látogass el, nyílt fogalkozásokra, bemutatókra.


Minden mo-i oviban követelmény a differenciált nevelés, ami azt jelenti, hogy egyénileg is odafigyelünk a gyerekekre. Alter sulikban is. (Igen létezik Waldorf suli is.) Természetesen ovikban csoport szinten is foglalkozunk a gyerekekkel. (Múlt időben értsd részemről, egyéb szempontok alapján más irányba "vittem magam" idővel.)


Az anyagi részére már válaszoltak, és arra is, hogy mi a Waldorf (a kérdező linkelte neked, ha minden igaz).

2021. jan. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
5-7 vagyok. Köszönöm szépen hogy ilyen részletesen leirtad, sokat segítettél 😊
2021. jan. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!