Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mik azok a jelek amikor már...

Caddy23 kérdése:

Mik azok a jelek amikor már nem kell eröltetni az óvodába való beszoktatást ?

Figyelt kérdés
Kislányunk 3 éves és 2 hónapos, kb ķét hete reggelente hisztériásan sir, hogy ő nem akar a oviba menni. Sok volt a megszakítás megfázások miatt, ez azt jelenti, hogy egy két hetet ment aztán megint nem. Az elején sem volt zökkenőmentes a dolog, de nem javul sőt rosszabb.Már enni sem hajlandó ott.Amugy játszik az oviban,vannak jó pillanatai, de jönnek ilyen sirós hullámok, hogy ő akarja anyát, apát. Nem tudom mi tévő legyek, nem szeretném máshova vinni, mert lehet még rosszabb lesz, de azt sem szeretném hogy esetleg valami maradandó problémája legyen. Próbálom kérdezni,rájönni mi pontosan a probléma, hogy segìtsek, de nem sikerül.

2021. febr. 23. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Valószínűleg a betegség miatti megszakítások okozzák ezt, ilyenkor mondhatni újra be kell szokni az oviba. Az óvónők mit mondanak?
2021. febr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Annyit mondtak, hogy el van kényeztetve. Szerintem onnan el kell vinnem.
2021. febr. 24. 10:44
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Nézd, vannak gyerekek, akik nem bűvös 3 évesen lesznek óvodaérettek. Lehet minden másban érett, de az óvodára egyszerűen képtelen. Én a helyedben hanyagolnám az ovit, már ha megteheted

Persze az óvónők is megérik a pénzüket, ilyet nem lehet mondani, hogy el van kényeztetve, te jó ég....

Ha megteheted, jegeld az ovi témát egy ideig. És válassz majd másikat.

2021. febr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha így állnak hozzá az óvónők, nem csodálom, hogy nem szereti az ovit. Szerintem nem tud kötődni hozzájuk, mivel eleve keveset volt oviban a betegségek miatt, ráadásul így állnak hozzá... Én is elvinném onnan, csak előtte alaposan utána járnék, hogy hova érdemes vinni, ahol normálisan bánnak vele.
2021. febr. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk elvileg nővéremről, rólam meg öcsémről is megkérdezték az óvónők meg a többi szülő, hogy egykék vagyunk-e, mert túl nehezen váltunk el tőlük és a tenyerükön hordoztak minket.

Nővérem és köztem sok év van, ő már felsős volt, mikor egyáltalán oviba kerültem, róla nem tudok nyilatkozni. Én elvileg vagy hónapokig/fél évig hisztiztem, mire beszoktam. Öcsémnek pár hét volt a beszokás, de szerencséje volt, mert a csoportjaink egymás mellett voltak és át tudtam menni hozzá beszélgetni és megvigasztalni, meg segítettem neki megtalálni a mosdót, odamenni a többi gyerekhez, így neki könnyebb volt, míg szenvedett, sosem volt egyedül, mindig ott lehettem neki😇 az óvónők szerintem még örültek is ennek, addig se rosszalkodtam a fiúkkal😂

2021. febr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Egyfelől általános probléma az, hogy a kisgyermekek zömének nem valók 4 éves kor előtt a nevelési intézmények (ovi, bölcsi). Teljesen normális, hogy leginkább a szülőjével akar együtt lenni. Tanárom -és sokan mások az évek során- végzett hivatalos óvodai kísérletet is évekkel ezelőtt, melyben kiderült, hogy még a hat évesek zöme számára is legjobb az oviban az, ha érte jönnek.

A miniszteri rendeletek, sok esetben hozzá nem értés folytán jönnek létre, nameg sumák politikai érdekek mentén. Így pl az, hogy kötelezővé tették 3 éves kortól az ovit. 2015-ig 5 éves kortól volt kötelező, évtizedeken át és ez volt a helyes, mivel 3-4 évesen lehetőségként volt jelen az ovi, és azelőtt a bölcsi.


Másfelől léteznek egyéni lehetséges befolyásoló tényezők is: testi betegség, lelki alkat, vagy pl nem jó óvónők. Ez esetben gyanúsak az óvónők, ha tényleg ilyen baromságot mondtak, hogy "el van kényeztetve", hiszen abból, amit írsz, nem jkövetkezik egyenesen semmiféle elkényeztetettség.

Ha egy kisgyermek, tegyük fel, el is van kényeztetve, akkor is elmondható, hogy vágyik a szülei közelségére, akárcsak

a nem elkényeztetettek is, szinte folyamatosan, ami normális, főleg 4 éves kor előtt, habár a kisgyermekeknek egy pici hányada (ötöde, tizede) tökéletesen elvan oviban, bölcsiban anya/apa nélkül is. A KIS HÁNYADUK! (Mivel akadnak olyan lelkialkatú gyerekek is, és az is rendben van.)


Na de a kisgyermekek többségére nem ez utóbbi a jellemző, ami normális szintén.

2021. febr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi is ősszel kezdtünk, eleinte sok sírással, ami aztán az első pár hét után elmúlt, de igazán nem szerette meg az ovit. Ha bárki kérdezte, elmondta, hogy nem szereti, inkább lenne itthon velem. Konkrét problémája nem volt, azt mondta ha ott lennék, akkor szeretne menni. Voltunk itthon egy hónapot covid miatt novemberben, egyszer sem kérdezte, mikor megy oviba. Január végén 2 hét betegség után megint sírva ment be pár napig...aztán a sírás hét végére abba maradt, és közölte, hogy már szereti az ovit. 2 hét múlva rá bedobtam a témát, hogy szeretne-e ottaludni, azt mondta igen. Elkezdtük, azt mondta tetszik neki, máskor is szeretne ott aludni. Fogalmam sincs mi változott....


Úgyhogy én lehet kitartanék még picit, bár az óvónő kommentje szerintem is nagyon gáz :S

2021. febr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én óvodapedagógus hallgató vagyok, sosem mondanám egy gyerekre sem, hogy azért szokik be nehezen, mert el van készeztetve...

A gyerekek különbözőek, akár csak mi.Utoljára beszoktatós kiscsoportban voltam gyakorlaton, akadt aki nehezebben szokott hozzá az ovihoz, nehezebben váltak el a szüleiktől, volt aki könnyebben. Ez gyerekfüggő.Nyilván sírni fognak az elején, mert azért csak új környezet, anya és apa nélkül,társakkal, de megszokják. Lehet nehezebben, lehet könnyebben:)

Ha a kislányod még nem szokott hozzá az óvodapedagógusokhoz és ehhez ez az ovihoz, ajánlom, hogy váltsatok ovit, mert ha később is lenne valami gond, simán rámondanák megint, hogy el van kényeztetve és nem foglalkoznának a valósággal.

2021. márc. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!