Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Beíratnátok oviba?

Beíratnátok oviba?

Figyelt kérdés

Kislányom augusztusban lesz 3 éves, vagyis a következő nevelési évben már óvodaköteles lesz. Jelenleg a szobatisztsággal sehogy nem állunk. Tudom, szeptemberig még nagyon sok az idő.

Azonban a nővére nagyon sokára lett szobatiszta, őt emiatt jegyzői felmentéssel nem is vittük oviba 4,5 éves koráig. Azonban akkor a felmentést ovikezdés előtt kértük.

Tavaly ismerősöm már azt a tájékoztatást kapta, hogy felmentést kérni kizárólag május végéig van lehetőség.

Vagyis, ha május végéig ezt nem kérvényezem, akkor a gyereknek mennie kell szeptemberben, holott arra nincs garancia, hogy szobatiszta is lesz addigra.

Ha azonban kérvényezem májusban, onnantól még van 3 hónapja, amikor akár szobatiszta is lehet, és nem szívesen tartanám otthon. Most bölcsis, szereti a közösséget.


2021. febr. 25. 17:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
20%
Nálunk ilyenkor ír a doki egy papírt és addig marad a bölcsiben, míg szobatiszta nem lesz. Az oviba beiretod és jelzed, hogy ez a helyzet.
2021. febr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
76%
Én leírom nekünk hogyan volt. Lányom júniusi, így a 3. születásnapja előtt beirattam az óvodába, de nem lett szobatiszta, úgyhogy augusztus közepén felhívtam a vezető óvónőt, azt mondta, így nem mehet, írjak egy kérvényt neki, hogy két hónapig felmentést kérünk, megírtam, elfogadta, azt mondta, hogy ezt lehet hosszabbítani is, de utána jött a covid és akkor már amiatt nem mentünk.
2021. febr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én beíratnám. Főleg, ha szereti a közösséget. Szerintem unatkozna otthon. Még rengeteg időtök van addig! Az én fiam 2 hét alatt lett szobatiszta, úgy, hogy előtte közelébe sem volt hajlandó menni a bilinek. Mesélj neki sokat az oviról, hátha az is motiválni fogja!
2021. febr. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!