Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha felmerülne az ügyeletes...

Ha felmerülne az ügyeletes óvoda igénybe vételének a lehetősége, te megkérdeznéd a gyereked, hogy menne-e oda?

Figyelt kérdés

Pár napja kellett aláírnom a papírt, hogy igénybe vesszük-e az ügyeletes óvodát a 2 hét zárás időtartamára. Hozta az óvónéni a papírt.

Mivel mindketten dolgozunk a férjemmel, elgondolkodtunk rajta. Végül nem vesszük igénybe.

De megkérdeztem a lányom, hogy menne-e abba az óvodába.


Az óvónő teljesen lehidalt, hogy mi ez, hogy én megkérdezem erről a lányomat. (???)


Mondtam neki, hogy a lányomnak kellene oda mennie, persze hogy megkérdezem a véleményét.

5 éves, értelmes nagylány.



Voltak még emberek, akik furcsán néztek rám emiatt.

Én mindig emberszámba vettem a gyereket is, sosem döntöttem őt mellőzve. Az ő szintjén minden meg van vele beszélve.


Ti mit gondoltok? Számít a gyerek véleménye nálatok?

Persze csak akkor, ha több alternatíva is felmerül választási lehetőségként.


2021. júl. 4. 09:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem félreértetted az óvónőt. Az ügyeletet nem passzióból veszi igénybe a többség, így fel se merülhet a gyerek véleménye, hisz ha nem tudom megoldani máshogy, akkor hiába kérdezem a gyereket, mennie kell.

Valószínűleg ezért nézett rád furán.

Egyébként nem kérdezem, de nem azért mert nem veszem emberszámba, hanem mert ismerem és TUDOM az 5 évesről, hogy nem érezné jól magát vadidegenek között, így nem megy.

2021. júl. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
Lehet hogy megkérdezném erről, ha biztosan figyelembe tudom venni a véleményét. (Mondjuk ha tudom hogy ott nem jók az óvónénik, akkor a gyerek nem megy oda, meg se kérdezem) Ez nem azt jelenti hogy ő dönt, hanem hogy a döntésnél ezt is figyelembe vesszük. Nyilván ha sírva tiltakozik, mert teszem azt volt már ott egy rossz élménye, akkor nem küldöm oda, esetleg csak ha totál félreértés az egész és meg is tudom nyugtatni.
2021. júl. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

1es! Nem, nem értettem félre sajnos.


Váltott műszakban dolgozunk, nagyon nehezen tudjuk megoldani. De egyéb okok miatt inkább nem megy ügyeletbe.

Valahogy majd megleszünk. Inkább az étel a problémás, nem a felügyelet, lévén hogy a férjem nem tud főzni. Én meg éjszakás műszakban 4 napig nem vagyok otthon. Csak ha alszok.

2021. júl. 4. 09:42
 4/24 anonim ***** válasza:
93%
Mi is emberszámba vesszük a gyereket, de az ügyeletes óvodát (különösen így, hogy csak 2 hét zárás van) csak végszükség esetén veszik igénybe a szülők. Ha tényleg, végképp nincs más megoldás. Nem is ismerek olyat, aki valaha igénybe vette volna. Így nincs döntési lehetősége a gyereknek. Természetesen elmagyaráznánk neki, hogy hova megy és miért van erre szükség, de nincs döntési lehetősége.
2021. júl. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Kifejezetten azt furcsállta az óvónő, hogy megkérdeztem a gyerek véleményét.


(Amúgy is fura az a nő, inkább való kiképzőtisztnek,mint óvónőnek :), és nem csak szerintem. Fiatal, de nagyon szigorú nő)


Mindegy, lehet, hogy neki fura volt, de én abban hiszek, hogy a gyerek nem h.lye,csak kicsi.

2021. júl. 4. 09:49
 6/24 anonim ***** válasza:
75%
Én is furcsállom (4-es voltam).
2021. júl. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
53%
Igaza van az ovónónek. Az 5 éves "nagylány" véleménye kicsit se számít, hisz még azt se tudja mi az hogy velemeny.
2021. júl. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%

Nem vagy ufó, ne hidd hogy más nem veszi emberszámba a gyerekét, és nem is nézi kis hülyének.

De az a hülyeség, ha olyanról kérdezed, amibe nincs beleszólása, mert elhiteted vele így hogy van.

Ha ügyeletet KELL igénybe vennünk (nekünk nem kell), nem megyek semmire azzal, ha megkérdezem, mert csak legfeljebb azt érem el, hogy még rosszabb szájízzel megy, hisz hiába kérdeztem, nem vettem figyelembe a válaszát.

Ugyanolyan, mintha betegség idején megkérdezném tőle, hogy "be akarod venni a gyógyszert?". Nem kérdezem, mert nem opció, hogy ne vegye be.

Ettől még nem nézem hülyének és fontos a véleménye, fontos hogy hogy érzi magát.

2021. júl. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
39%

Én nem értem a válaszolókat, miért ne lehetne megkérdezni a gyereket?

Mert ha azt mondja, hogy szeretne menni, nem otthon akar unatkozni, akkor örülhetnek a szülők h nem kell megoldani valahogy munka mellett a felügyeletet.

Ha azt mondja nem szeretne, akkor nem változik semmi, maradnak az eredeti tervnél.

Miért ne lehetne az ő esetünkben megkérdezni, hogy nem-e akar mégis menni?

2021. júl. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
85%

Ebben a helyzetben tényleg te vagy a helikopter. Ha nincs más megoldás, akkor nem csak fölösleges a kérdés, hanem árt is.(Ha úgyis benyomnak, akkor minek kérdezték?) Tudod, te írtad, hogy nem h.lye, csak kicsi. Ha meg már tudtad, hogy megoldod máshogy, nem fogod vinni, akkor megint csak minek? Gondoltad, hogy igent mond és akkor a kedvéért mégis viszed?

Nem arról van szó, hogy más nem kérdezi meg a gyerek véleményét, csak nem minden helyzetben. Ha indokolatlan, akkor például nem.

2021. júl. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!