Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha felmerülne az ügyeletes...

Ha felmerülne az ügyeletes óvoda igénybe vételének a lehetősége, te megkérdeznéd a gyereked, hogy menne-e oda?

Figyelt kérdés

Pár napja kellett aláírnom a papírt, hogy igénybe vesszük-e az ügyeletes óvodát a 2 hét zárás időtartamára. Hozta az óvónéni a papírt.

Mivel mindketten dolgozunk a férjemmel, elgondolkodtunk rajta. Végül nem vesszük igénybe.

De megkérdeztem a lányom, hogy menne-e abba az óvodába.


Az óvónő teljesen lehidalt, hogy mi ez, hogy én megkérdezem erről a lányomat. (???)


Mondtam neki, hogy a lányomnak kellene oda mennie, persze hogy megkérdezem a véleményét.

5 éves, értelmes nagylány.



Voltak még emberek, akik furcsán néztek rám emiatt.

Én mindig emberszámba vettem a gyereket is, sosem döntöttem őt mellőzve. Az ő szintjén minden meg van vele beszélve.


Ti mit gondoltok? Számít a gyerek véleménye nálatok?

Persze csak akkor, ha több alternatíva is felmerül választási lehetőségként.


2021. júl. 4. 09:32
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

15! Sajnos, nyomja a papírt az orrunk alá, azonnal alá kell írni!

Nincs gondolkodási idő egy nap sem.....

Ezért kérdeztem meg ott a lányom.

2021. júl. 4. 16:55
 22/24 A kérdező kommentje:

14!


Majdnem minden nap ott sétálunk el az ügyeletes ovi mellett. A lányom mindig azt mondja, hogy oda szeretne járni oviba.


Azért kérdeztem meg, hogy szeretne-e oda menni 2 hétre.


Igazság szerint meglepett a válasza, hogy nem szeretne.

Lehet, hogy nem is gondolta, hogy egyszer tényleg járhat oda, és meglepődött.

2021. júl. 4. 16:58
 23/24 anonim ***** válasza:
75%
Én is furcsállnám. Nálunk, ha zárás alatt másik oviban van ügyelet, a legtöbb szülő nem kéri. Csak azok (a mi csoportunkban például senki, de ovis szinten is kevés) akik végképp sehogy nem tudják megoldani. Eszembe sem jutna megkérdezni a gyereket, pedig úgy érzem, abszolút nagy teret adok neki az olyan döntéseket illetően, amiben kompetens dönteni. Ez nem olyan, mert ha nem tudom megoldani a felügyeletet, akkor mindenképp mennie kell. Persze lehet szerencsém, és mondhatja, hogy menni akar, de azért erre kicsi az esély. Főleg mivel a gyerekek a megszokott helyüket, óvónénijüket és főként a barátaikat szeretik. Az én lányom legalábbis biztos negatívan élné meg, hogy két hétig idegenek közt van.
2021. júl. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk június 15-től augusztus 31-ig ügyeletes ovi van, így nem is volt sosem kérdés, hogy megy-e a gyerek, mert ennyi szabim még nekem sincs (köznevelésben dolgozom). Viszont nálunk két ovi van a városban összesen, és felszereltségre a miénk a rosszabb, nagyon puritán udvarral. Tavaly a másik ovi volt a nyári ügyeletes, szuper udvarral, sok játékkal, a fiam imádta, első nap, amikor érte mentem, megkoszonte, hogy elvittem oda 😀 Idén május óta kerdezgeti, mikor mennek már oda megint. Sajnos június elején derült ki, hogy idén nem mennek, felújítások lesznek a szünetben, ezért az ő ovija lesz az ügyeletes.


Ezt most csak azért, mert láttam, többen írták, hogy ugyeletbe soha, csak ha nagyon nagyon nincs más mód. Nálunk ezzel semmi gond nincs, a dadusnénik például mindig mennek ilyenkor az ügyeletes oviba a másik helyről, de pár hétre az ovonenik is felváltva.


Persze, a gyereket is megkerdezhetnem, hogy akar-e menni, de mi ezt max úgy tudnánk megoldani, hogy valamelyik nagymama minden nap utazik 20 km-t oda is, vissza is. Ez még mondjuk egy hétig rendben van, de ennél azért többet kéne, hetekig nem szivatnek ezzel senkit, főleg hogy az ovi meg itt van három lépésre.

2021. júl. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!