Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha felmerülne az ügyeletes...

Ha felmerülne az ügyeletes óvoda igénybe vételének a lehetősége, te megkérdeznéd a gyereked, hogy menne-e oda?

Figyelt kérdés

Pár napja kellett aláírnom a papírt, hogy igénybe vesszük-e az ügyeletes óvodát a 2 hét zárás időtartamára. Hozta az óvónéni a papírt.

Mivel mindketten dolgozunk a férjemmel, elgondolkodtunk rajta. Végül nem vesszük igénybe.

De megkérdeztem a lányom, hogy menne-e abba az óvodába.


Az óvónő teljesen lehidalt, hogy mi ez, hogy én megkérdezem erről a lányomat. (???)


Mondtam neki, hogy a lányomnak kellene oda mennie, persze hogy megkérdezem a véleményét.

5 éves, értelmes nagylány.



Voltak még emberek, akik furcsán néztek rám emiatt.

Én mindig emberszámba vettem a gyereket is, sosem döntöttem őt mellőzve. Az ő szintjén minden meg van vele beszélve.


Ti mit gondoltok? Számít a gyerek véleménye nálatok?

Persze csak akkor, ha több alternatíva is felmerül választási lehetőségként.


2021. júl. 4. 09:32
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
95%
Mégis miről mondjon egy 5 éves véleményt, volt már ott, tudja milyen? Amikor elmegyünk valahová és választható program, utána megkérdezem, hogy tetszik e, akar menni. Ez egy ügyelet, kényszer megoldás, idegen hely, idegen óvónő, idegen gyerekek. Honnan tudná előre, hogy tetszik e neki?
2021. júl. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
90%
Az óvónő pedig azért nézett furcsán, mert ha a gyerek választhat, akkor megoldható, hogy ne menjen. Gondolom furcsa neki, hogy ha megtudják oldani, miért opció, hogy menjen, amikor se ismerős és egy idegen hely, tényleg kényszermegoldás.
2021. júl. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
40%
Nem kell ilyen dolgokat (sem) megosztani az óvónővel. Csak annyi infóra van szüksége, ami befolyásolja az "életminőségét" az oviban, a többi nem tartozik rájuk, csak csámcsognak rajta. Ezt tapasztalatból írom. Az a jó, ha egy határozott magabiztos anyukát látnak benned, nem szabad teret engedni nekik az ilyen dolgokban. Szeretem az óvónőket, de ők is csak emberek és persze gyermeknevelésben mindig főokosok.
2021. júl. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
24%

Csak a nyitókérdést olvastam el, a válaszokat nem.

Maximálisan egyetértek veled, kérdező!


Az egy másik helyzet, hogy ha végképp megoldhatatlan másképp, akkor már sokkal korábban otthon elmondom a gyerekemnek, hogy akárhova is kell akkor járnia, de mennie kell oviba, mert nem tudjuk máshogy megoldani. Vagy ha csak erős kompromisszumokkal oldható meg, akkor elmondanám a gyerekemnek, hogy lehetne X néninél/Y táborban, vagy egy másik, ügyeleti óvodában. És őrá bíznánk, melyiket választja.


Szóval alapvetően, ami őt (őket) érinti, abban amennyire a lehetőségek engedik, igyekszünk figyelembe venni az igényeiket, kéréseiket.

És ha kényszerből nem lehet azt tenni, amit szeretnének, azt is inkább finom meggyőzéssel adagoljuk be, nem úgy, ahogy a gyakorin szokás, hogy "én vagy a felnőtt, én parancsolok". Kapsz majd hideget-meleget, figyeld csak meg, kérdező! :-))))

2021. júl. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
42%

Na, közben végigolvastam a válaszokat, és ritka eset, hogy ennyi korrekt válasz van (függetlenül attól, hogy nem mindenki ugyanúgy látja). Örülök, hogy tévedtem ebben! :-)


13-assal nagyon egyetértek: nem az óvónő előtt kell ezt megbeszélni, pláne, ha "kiképzőtiszt" stílusú. Otthon, mindent részletesen átbeszélve kell ezt a családi kupaktanácsnak megbeszélnie. Az óvónővel csak a végeredményt kell közölni: kértek vagy nem kértek.

2021. júl. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy meg kérdező, az emberek többsége megkérdezi a gyereket általában a dolgokról, mit szeretne enni, felvenni, moziba vagy állatkertbe menne. De egy idegen óvoda ügyeletére csak az viszi a gyerekét, aki másképp nem tudja megoldani. Ez nem eldöntendő kérdés így a gyerekeknek. Inkább az a problémás, hogy a férjed életképtelen már bocs. Vannak tök egyszerű kaják vagy rendeljetek a gyereknek valamit.
2021. júl. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
89%

Az ügyeletes óvodàt valóban akkor kell igénybevenni, ha másképp nem tudod megoldani. ( nem csak nehezen tudod megoldani)

Ilyen esetben nem kèrdezed meg a gyereket, hanem elmagyarázod, miétt kell odamenni.

A gyógyszeres példa is szuper, vagy mondjuk a lábyom szemüveges, szemtapaszos.

Nem opció, hogy zavar, nem akarom viselni, de a keretet ő vàlaszthatta ki, vagy tapasz mintát is naponta, 1 èves kora óta.


Én is a véleménykikérés, mellett vagyok tehàt.


Szóval azó vónőnek igaza van, viszont honnan tud errôl????

2021. júl. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem azon lepődött meg, hogy te úgy gondolkodtál el a dolgon, hogy az ügyelet elvileg csak azoknak van, akik NEM tudják megoldani. Ott meg ugye nincs miről beszélni, kell és kész, nem kívánságműsor. Az, hogy ott megkérdezted a gyereket, azt sugallta, hogy meg tudod oldani, de azért ha nincs ellenére a gyereknek, becsűröd az ügyeletbe. Nem csoda, hogy felszaladt az a szemöldök.
2021. júl. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk úgy van az ügyelet, hogy a befogadó oviban van kijelölve egy csoportszoba, ahonnan ideiglenesen "kiköltözik" a csoport, hogy a mi, összevont csoportunk tudjon menni. Így napközben nem az idegen, hanem legalább az udvarról ismerős gyerekekkel és óvónénikkel vannak a kicsik, csak az udvaron van összeengedve az összes gyerek. Az óvónénik és a dajkák pedig, akik bevállalják az ügyeletet, váltásban vannak. A többiek szabadságon, a maradék dajka néni takarít a saját oviban. Ez a helyzet egyébként abszolút nem kényelmes senkinek, kerülnek össze nem kompatibilis gyerekek így, sokan vannak, ha sok szülő nem tudja megoldani. Ez nem egy választható napközi, hanem egy kényszerhelyzet. Én értem, hogy okos a nagylány és nem akarsz a feje felett dönteni, de hidd el, hogy ez nem az a helyzet, amiben neki kell. Ha pedig nem indokolt, akkor mondhatni bunkóság. Neked kell mérlegelni. Lehet, hogy nem mondják, mert nem mondhatják igazából, de ne vidd, ha nem muszáj, mert ez a két hét nem azért van.
2021. júl. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak 2 hét a zárás (nálunk 4 hét volt), akkor én meg sem engedném, hogy másik, ügyeletes óvodába vigyék a gyerekeket. Szerencsétlennek még 2 hét nyári pihenés sem jár? Azért nehogy már 2 hetet ne tudjon megoldani a család.
2021. júl. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!