Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvónéni miért mondta azt...

Az óvónéni miért mondta azt mindig gyerekkoromban, amikor kértem, hogy segítsen a ruháimnál, hogy olyan ruhát vegyek fel, amit egyedül is le tudok venni? Nem akart segíteni?

Figyelt kérdés

Pl wcre mentem és megkértem, hogy segítsen a ruhám cipzárját hátul lehúzni vagy a bodymat kikapcsolni alul és erre mindig azt mondta, hogy már megkért, hogy olyan ruhát vegyek fel, amit egyedül le tudok venni.


Később kiderült, hogy nem vagyok a kedvence, bár egyszer kamaszkoromban beszélgettünk és kedves volt velem, de lehet azért mondta ezt, mert nem szeretett?


2021. júl. 13. 19:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Azért mondta, mert ezek a ruhák (hátul zippzáros, alul kapcsolós, fűzős cipő kicsiknek) nem praktikusak óvodába. Pl nem tud kimenni egyedül a mosdóba, kell egy felnőtt kísérő, hogy ki és begombolja a bodyt.

Ha minden gyereket ki be kéne pattentolgatni, meg kötögetni, akkor egész nap mást sem csinálna az óvónő, gondozó, csak a gyerekeket öltöztetné.


Nyilván anyukádnak is többször mondta, hogy olyat adjon rád, amit egyedül fel és le tudsz venni, csak őt nem érdekelte, ezért szólt neked is, hátha akkor nem veszel fel olyat. Nincs ebben semmi gonoszság vagy nem szeretemség, ennek csak praktikus okai vannak.

2021. júl. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Akkor nem azért mondta, mert nem akart velem foglalkozni?
2021. júl. 13. 19:58
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem azert mondta. Azert mondta, mert nem tud ezer fele szakadni, de ez szerintem logikus es ertheto.
2021. júl. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%
Azért mondta, mert bármily meglepő, nemcsak te vagy a világon. Hanem 25-30 másik gyerek is, akikre akkor is figyelni kéne, amíg a te (vagy anyuka) flancolós gönceiddel foglalkozik. A többiek miért voltak képesek olyat felvenni, amihez nem kellett segítség?
2021. júl. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első mondja. Egyrészt az óvónéni se ér rá mindig. Ha épp egy másik gyerekkel vannak elfoglalva, akkor pláne nem tudják megoldani az öltöztetést és egy gyereknek se jó, ha pont akkor kéne kimennie amikor az óvónéni nem ér rá öltöztetni és várnia kell az óvónénire vagy, amikor a wcn jön rá, hogy nem tudja levenni a ruháját és már nem biztos, hogy van ideje odamenni az óvónénihez.
2021. júl. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
4, mert a többiek nem voltak olyan buták és undorítóak, mint én. Én sajnos nagyon buta gyerek voltam meg lassú is és buta vagyok most is és visszataszító is vagyok. Sajnos nem csoda, hogy nem szeretett az óvónéni. Most a családom hátán is csak púp vagyok.
2021. júl. 13. 20:09
 7/18 A kérdező kommentje:
Az óvónéni pl többször elmondta, hogy lassú csiga vagyok és ezért nem akarnak játszani velem, aztán anyukam nagyobb korombanesélte, hogy az óvónéni azt mondta neki meg apukamnak, hogy semmire sem fogom vinni és én szerettem az óvónénit és szomorú vagyok, hogy nem szeretett.
2021. júl. 13. 20:13
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Kezeltesd magad, nem tudom hány éves vagy, de az ovis sérelmeket egy felnőtt ember ne hurcolja már.
2021. júl. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Az óvodában az is cél lenne, hogy a gyerekek önállóbbak legyenek, ezért szólt neked (is), mert az ilyen ruhákkal nincs erre lehetöséged!
2021. júl. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%

Hány éves vagy kérdező?

Mert elég furcsán írsz.

Egyébként kötve hiszem, hogy egy óvónő azt mondaná a szülőknek, hogy a gyerekük semmire sem fogja vinni. Ha tényleg mondta, eleg nagy szakbarbár volt.

A praktikus ruha kérése jogos. Szuper pl. mikor a most divatos, millió iciri-piciri gombocskát kell gombolgatni, míg 20 másik gyerek vár. Nem utolsó sorban, a gyereknek sem sikerélmény, ha nem képes önállóan öltözni, vetkőzni a ruha miatt.

2021. júl. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!