Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az létezik még óvodában, alsó...

Az létezik még óvodában, alsó tagozatban, hogy a gyerek addig nem állhat fel az asztaltól, amig meg nem ette a levest/főzelkéset/mindent a tányérjáról?

Figyelt kérdés

2021. aug. 8. 18:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Létezik.
2021. aug. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
sajnos
2021. aug. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
nálunk nem
2021. aug. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Ovifüggő
2021. aug. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Pedagógusfüggő. Én ezt sosem csináltam, de volt olyan kolléganőim, aki igen. Másban is ilyen volt, el is jöttem miatta abból az oviból. 😕
2021. aug. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Tesómmal nosztalgiáztunk, és onnan jutott eszembe, valami főzeléket kellett megennie, addig nem állhatott fel, a többi osztálytársa már régen végzett. Nekem is meg kellett innom a "bőrös" kakaót az óvodában. Azóta sem szeretem még a forró csokit sem.
2021. aug. 8. 19:02
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
Normális helyen nem.
2021. aug. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Anno nalunk ovodaban az volt a keres, hogy a felet kell megenni a kajanak, addig nem allhattal fel. Hat, legalabb nem az egeszet, fel siker.


Erre tisztan emlekszem, mert egy alkalommal finomfozelek volt kelbimboval, aminek a szagatol is rosszul voltam (es vagyok a mai napig), az ovono addig eroltette az evest, amig vissza nem hanytam az egeszet az asztalra. Hat, igy jart :D

2021. aug. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos van ilyen, pedig nem szabadna lennie.
2021. aug. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

Óvodában dolgozom, nem is értem, hogy erre hol van idő. Az ebéd kb. 40 perc, sokszor egy kényelmes evés is nehezen fér bele. És a végén mit csinálnak? Megtömik a gyereket?


Egyébként maximálisan elítélem, nincs egyetlen kollégám sem, aki élne ezzel a módszerrel. Inkább arra helyezzük a hangsúlyt, hogy előbb kóstolót szedjenek, hátha nem is ízlik vagy ha finom, akkor is többször kevesebbet, hogy a végén ne kelljen kidobni (persze úgyis a moslékba megy minden maradék, de talán megszokják, hogy otthon is annyit szedjenek, amit meg bírnak enni).


Az is elv, hogy az is kap kóstolót, aki nem szereti az adott ételt, de ezzel is rugalmasak vagyunk. Akiről tudjuk, hogy utálja, ha bármi nem tetsző a tányérján van, annak nem teszünk. (Pl. az én lányom is ilyen és figyelnek rá a kolléganők)

2021. aug. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!