Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Bántják a gyerekemet az...

Bántják a gyerekemet az óvodában, mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 éves gyermekem lassan 1 hete kezdte az óvodát, és már az első nap panaszkodott, amikor mentem érte 2 óra hossza ott lét után, hogy bántották. Majd a második nap is, és azóta mindennap mondja, hogy egy bizonyos nevű nagyobb gyerek bántja. Ma olyan dolog történt, ami mellett nem tudok már higgadtan elmenni (a többi mellett se tudtam, szóltam óvónőnek, aki természetesen ilyet nem tapasztalt, nem szólt a gyerekem, hogy bántották.) Azt tervezem, hogy reggel bemegyek a csoportba a gyerekkel, megkérem mutassa meg ki az aki bántja és beszélek a kölyökkel. Óvónő szerint az nem megoldás, ha azt mondom a gyerekemnek, hogy védje meg magát, ne neveljem agresszióra. De Őt meg bánthatja az a gyerek? Nem fogom hagyni, hogy áldozat legyen. Szerettem volna néhány órát bent tölteni, megnézni a beszoktatás alatt, de nem engednek be senkit a vírusra hivatkozva. Úgy szeretném látni mi folyik ott bent, de nyilván erre esélyem se lesz. Ti mit tennétek a helyemben?

#óvoda #gyerek #Bántjákagyerekemet
2021. szept. 7. 20:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Én sem hagytam. Oviváltás lett a vége, mert nem tudod 5 percben megnevelni más neveletlen gyerekét. Sajnos nem működik. Mielőtt felkentem a falra, inkább kerestünk olyan intézményt, ahol például a pedagógus nem csak dísznek van ott.
2021. szept. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

A gyerekednek elsősorban azt kell megtanulnia, hogy ha gondja van az óvónőnek kell szólnia.


Másrészt nem a másik kisgyerekkel kell beszélni, hanem annak a szüleivel.

Harmadrészt én annyira - és bocsáss meg- 2 ovis gyerekkel tapasztalatból mondom,hogy a gyerekek nagyon szeretnek kiszínezni dolgokat, nagyon sokszor van, hogy nekik az is bántás ami amúgy nem az.

A gyermeked most került közösségbe, 3 évesen amúgy is elsődlegesen még egymás mellett játszanak és nem egymással. Tehát sok olyan dolog van amit meg kell tanulnia.


Ne értsd félre, nem azt mondom, hogy ne járj utána a dolognak, de nem így ahogy te képzeled.

2021. szept. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Beszélnék az óvónővel. De nem hagynám, hogy lerázzon 5 perc alatt a kapuban, hanem kérnék fogadóórát vagy valamit. Megkérném, hogy akkor legyen kedves innentől jobban oda figyelni a két gyerekre, és avatkozzon közbe, ha konfliktus van.

Ha kiderül, hogy tényleg minden ok nélkül bántja a másik gyerek, akkor az ő anyukájával is beszélnék.

2021. szept. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Annyival kiegészíteném, hogy előtte járt 1 évet bölcsibe óvoda előtt, szóval nem most csöppent bele ebbe a dologba. Persze, minden más és új, de annyit már tudott,hogy ha probléma van szóljon a gondozónőknek/óvónőknek. A gyermekem elmondása szerint mindig jelez az óvónőknek, aki azt mondja, hogy jajj Gizike nem szabad..(Csak mondtam egy nevet.) Elhiszem,hogy sok kisgyereknek határtalan a képzelete és kiszínezhet dolgokat, de a mi esetünkben ez most kicsit komolyabb, én pedig hiszek a gyereknek.
2021. szept. 7. 20:49
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Semmi konkrétumot nem írsz mit csinál a nagyobb gyerek?!
2021. szept. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
5, pontosan erre várt, hogy elkezdjünk érdeklődni. Most majd csöpögtet némi infót, amit aztán tovább költ.
2021. szept. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
98%

Én utánajárnék, hogy ténylegesen bántásról van-e szó. Ahogy írja egy korábbi válaszoló, ilyen kis korban még a fantáziájuk és a valóságérzetük nem válik teljesen külön. Azt is bántásnak érezhetik, ami valójában nem az. Két dolgot tennék.

- megkérném az óvónőt, hogy pár napig jobban figyelje a gyerekem és azt a másik gyereket

- szembesíteném a gyereket, a gyerek szüleit, a saját gyerekemet (és nyilván magamat). Úgy kérdezném meg, mások jelenlétében a saját gyerekem, és a másik gyereket, hogy akkor mi is történt pontosan.

2021. szept. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Holnap megpróbálok beszélni az óvónővel.

Harapás nyom és lila folt volt a hátán a gyerekemnek. Nem azt vártam, hogy bárki is elkezdjen érdeklődni. Áruld már el mit költök tovább 6-os!?

2021. szept. 7. 21:20
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

Miert is nem mondod a fiadnak h usson vissza?

Mert az ovono aztmondja? Ne haragudj, ha o nem segit a gyereken, majd te segitesz.

2021. szept. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
5%
Hogyan lehet megharapni valakinek a hátát?
2021. szept. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!