Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Bántják a gyerekemet az...

Bántják a gyerekemet az óvodában, mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 éves gyermekem lassan 1 hete kezdte az óvodát, és már az első nap panaszkodott, amikor mentem érte 2 óra hossza ott lét után, hogy bántották. Majd a második nap is, és azóta mindennap mondja, hogy egy bizonyos nevű nagyobb gyerek bántja. Ma olyan dolog történt, ami mellett nem tudok már higgadtan elmenni (a többi mellett se tudtam, szóltam óvónőnek, aki természetesen ilyet nem tapasztalt, nem szólt a gyerekem, hogy bántották.) Azt tervezem, hogy reggel bemegyek a csoportba a gyerekkel, megkérem mutassa meg ki az aki bántja és beszélek a kölyökkel. Óvónő szerint az nem megoldás, ha azt mondom a gyerekemnek, hogy védje meg magát, ne neveljem agresszióra. De Őt meg bánthatja az a gyerek? Nem fogom hagyni, hogy áldozat legyen. Szerettem volna néhány órát bent tölteni, megnézni a beszoktatás alatt, de nem engednek be senkit a vírusra hivatkozva. Úgy szeretném látni mi folyik ott bent, de nyilván erre esélyem se lesz. Ti mit tennétek a helyemben?

#óvoda #gyerek #Bántjákagyerekemet
2021. szept. 7. 20:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
98%

10

Örülj neki hogy nem tudod


( nekem a testvéreknek egymásközt simán megy)



Óvónnek megmutatni a nyomokat, és határozottan megkérni, hogy legyen jobban résen, ha nem megy, akkor az óvodavezetőhöz menj

2021. szept. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
89%

Pedig a harapás már ok arra, hogy szóljanak a másik gyerek szüleinek...

Helyre tenném a gyereket és letojnám mit szólnak hozzá mások, max másik ovit keresek,de valaki nevelje meg azt a kölköt...

2021. szept. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
25%

12

De ha a te gyereked venné elő a másik anyja..ajjaj..

Kérdező

Minek mennél be?

Senki nem úgy viselkedne ha figyelik, gondolom nem mondtam újat

2021. szept. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
91%
Ha az én gyerekem venné elő, akkor először számon kérném az óvónőt miért n3em szólt, hisz ez nekem is érdekem, utána megkérdezném a gyereket, hogy miért csinálta.
2021. szept. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Teljesen biztos, hogy rá van szállva a gyerekemre az a bizonyos gyerek, mert csak az ő nevét említi. Mikor kísérem reggel az ajtóba fél és úgy bújik hozzám..a múltkor annyira nem akart bemenni,hogy a ruhámba kapaszkodott. Járt előtte közösségbe, sose volt ilyen problémánk.

De mindenesetre beszélek ma is az óvónővel, csak mindig azt mondja, hogy ők nem láttak semmit, nem szólt a gyerekem. Oké, de attól még a probléma fennáll és létezik. Tegnap azt mesélte a fiam, hogy a nagyobb gyerekek kísérik ki a kicsiket a mosdóba, ott is bármi történhet addig, amíg az óvónő nem látja.

2021. szept. 8. 06:26
 16/18 anonim válasza:
67%
Menj egyenesen az óvodavezetőhöz és mond el a problémád.Le kell ülni a másik gyerek szüleivel és megbeszélni, hogy rakják rendbe a gyereket.Ha a helyzet nem javul ezek után se akkor ovi váltás.Addig míg a kisgyerek nem sérül jobban lelkileg.
2021. szept. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
79%

Akkor meg kell mutatni az óvónőnek a nyomokat.

Mondjuk ha látszik a harapás nyoma, az durván fájhatott is, nem értem, azt sem vették észre, hogy sír a gyerek, vagy miért nem ment oda rögtön szólni az óvónőnek?

Ok, tegyük fel, hogy nem láttak/hallottak semmit, akkor innentől fokozottan figyelni kell a két gyereket. Beszélj az óvoda vezetővel is.

Nem provokálja a fiad a másik gyereket? Ne érts félre ezt nem kötözködésből írom, csak most a mi ovinkban is volt ilyen balhé, hogy az egyik kislány panaszkodott, hogy a másik meghúzta a haját, meg megverte. Aztán kiderült, hogy akit megvertek nem is volt olyan ártatlan, mert előtte ő piszkálta a másik lányt. Nyilván a verekedés nem szép dolog, de valamilyen szinten “kiharcolta” magának a kislány.

Szóval utána kell járni a dolgoknak.

2021. szept. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk is volt ilyen. Sokszor.

Kiscsoportban egy 6 éves gyerek ütött mindenkit. Én megvártam az anyukáját és megkérdeztem tőle, hogy ő mit szólna hozzá ha az én gyerekem lökte volna fel az övét úgy, hogy a harmadik alkalommal csuklótörés lett belőle.

Utána leállította a gyerekét.

Másodjára megharapták és akkor is a szülővel beszéltem.

Szerintem te is derítsd ki, hogy kik a szülei és velük beszélj inkább.

2021. szept. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!