Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvónőnek joga van-e haza...

Óvónőnek joga van-e haza küldeni a gyereket az óvodából(hiszti, rossz viselkedés miatt)?

Figyelt kérdés

Az óvónő folyamatosan hazaküldi a gyereket az óvodából(nyílván úgy hogy minket szülőket hív érte). Először kezdődött azzal hogy azt mondta nem aludhat ott a gyerek mert néha nehezen alszik el és zavarja a többit. Most az a legújabb hogy 1-2 óra utan hív hogy a gyerek hisztizik nem tud vele mit csinálni menjünk érte. Ez így törvényes? Lassan teljesen rámegyünk magánélet munka is szabik már ellőve mert fél éve megy ez(mindketten dolgozunk).

Csak olyan válaszoljon aki ért is hozzá, köszi!



2021. szept. 15. 22:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk van egy kislány, aki végig üvöltött. Már ő is rosszul volt és a többi gyerek is elkezdett sírni vagy befogta a fülét, annyira zavarta őket. Beszoktatáson ott voltam, láttam, hogy többen próbálják nyugtatni, vigasztalni, bevonni a játékba stb.


Az óvónőnek a többieket is figyelembe kell vennie. A tiédet nem hagyhatja egyedül, viszont a többiekkel is foglalkoznia kell.

Csak azért, mert "neveletlen" nem küldheti el, viszont ha problémás gyerek, akkor elküldenek ide-oda vizsgálatra és külön dadust állítanak mellé. A másik csoportban van egy ilyen gyerek, ahol nonstop ott a dadus, mert a többi gyereket szekálja. De eleve kevesen vannak, nem egyszerű.

2021. szept. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
18%

Ez szerintem kamu kérdés.

1. Nem teheti meg az óvónő - hacsak nem 3 év alatti a gyerkőc, mert akkor még nem kötelező az óvoda.

2. Ha megtenné, csak magával tolna ki, mert a többi gyerek is rosszalkodna, amelyik haza akar menni.

3. Nem létezik olyan szülő, aki képes otthagyni a munkahelyét több alkalommal is, mert rosszalkodik a gyerek az oviban…

4. Ha annyira rossz a gyerek, akkor kérjetek tanácsot, hogy hova vigyétek kivizsgáltatni/fejlesztésre. Lehet, hogy speciális óvoda kell neki.

2021. szept. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia, hasonló a helyzet nálunk is. A fiam középsős és eleinte jöttek ezzel amivel nálad. Nem mindenki, hanem csak az egyik (idősebb) óvónő nem volt hajlandó a gyerekkel foglalkozni.

Az én gyerekem eleven, de nem bánt senkit, nem kiabál nem szaladgál csak nem is ül le a egy sarokba gyurmazni 6 órára. Szóval én már mindenhova elvittem, mert elhittem, hogy az nem a normális ha egy gyerek ilyen. Pszichiáter, meg mindenfele gyógypedagógiai meg szakszolgálatok felmérés után annyit mondtak rá, hogy gyerek és kicsit nehezebben illeszkedik be, mint az átlag, világ amiatt mert később kezdett el beszélni. Aztán ezt mind mind elmondtam és akkor jött az, hogy jöjjön anyuka mert

*folyik az orra.

*tusszentett kettőt

*köhög

*konnyezik

És mivel pandemia van alairattak egy lapot, hogy ha szólnak 2 órán belül elviszem (vagy az apja) haza. Most is éppen itthon van mert szerdán sírva kelt fel és hőemelkedéelse volt. Nyilván mivel akkor kelt.. és amúgy azóta egyszer sem volt hőemelkedése, de már a héten nem mehet.


Mi januártól atiratjuk máshova mert tele lett a hociponk.

2021. szept. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem küldheti haza.

Az óvónő vagy a vezetőség csak akkor hívhat téged amikor nagyobb baleset éri a gyereket vagy lebetegszik az oviban vagy esetleg az oviban történik valami váratlan esemény és ezáltal nem tudják megfelelően megoldani a gyerekek ellátását. (tűzeset vagy bármi)

Akkor természetesen indokolt, hogy felhív és köteles vagy megjelenni az oviban a gyerekért.

Egy vidéki oviban dolgoztam a baba előtt az ovi titkárságán és hidd el, hogy csak ilyen esetben vagy köteles elhozni a gyermekedet az oviból.

Voltak olyan gyerekek nálunk is akik nem akartak aludni az ebéd után és ilyenkor az egyik dadus összeszedte őket a csoportokból és kimentek az udvarra.

Ha hisztizik egy gyerek azt neki kell megoldania nem neked. Nem tudja lefoglalni és szerintem nem is akarja. Jelezd az igazgatónál és kivizsgálják az esetet.

2021. szept. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
14# által felsoroltakat még a tetűvel egészíteném ki. Nálunk még a tetű olyan, hogyha találnak, akkor AZONNAL haza kell vinni a gyereket, nem az, hogy majd másnap ne jöjjön.
2021. szept. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!