Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akinek a nagy óvodás, de van...

Akinek a nagy óvodás, de van mellette kicsi tesó, hogyan oldja meg az ebéd utáni érte menetelt?

Figyelt kérdés
Mist lett óvodás a nagyobbik gyerekem, az óvónők azt javasolták, hogy vigyük haza a nagyot ebéd után. Fél 1-3/4 1kor végeznek az ebéddel, viszont nekem a kicsi akkor már aludna itthon. Ti ezt hogy oldjatok meg? Igazából én szeretném, ha itthon lenne a nagy délután, csak így borul a kicsi napirendje is, és az alvás nekem szent volt mindig is.
2021. szept. 17. 20:07
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy. Nem csesztem ki a kicsikkel, egyszer-kétszer próbáltam, hogy elhoztam ebéd után, de az volt az eredménye, hogy mindhárom üvöltött egész délután, mert meg lettek bolygatva a hazaúttal és senki nem aludt.
2021. szept. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
17%
1 nem mindenhol maradhat, ahol mi élünk, 6 hó után el kell hozni.
2021. szept. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
93%

Mi csináltuk ezt mikor bejött a covid.

Hát soga többet.

A kicsi pont akkor aludt volba. Így elaludt az autóban 5 percre, majd felébresztettem ugye mikor kivettem. Haza felé megint elaludt. Aminek az eredménye h nem aludt vissza itthon. Ebből következett hogy 5-6 órakor már tiszta hiszti volt. Fürdetnem fektetnem kellett 7kor, 10 11körül meg felébredt. De a nagy csak 9kor alszik. Tehát keltem 2-3 óránként.

Nem tudom másnál milyen, de nálunk minden babás emiatt panaszkodott mikor elkellett hozni ebéd után a gyerekeket (mert te otthon vagy úgy is)

2021. szept. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
97%

#2 ilyen nincs h KELL.

Megkérhetnek. Te meg nemet mondhatsz.

2021. szept. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
92%
#2-es, kérd meg őket, hogy mutassak erről jogszabályt. Nem lesz ilyen. Persze próbálkoznak mindig a lehető legtöbb gyereket minél hamarabb lekoptatni és presszionálni a gyeseseket. Az persze nem érdekli az ovit, hogy szét lesz cseszve mindkét gyerek délutánja.
2021. szept. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
95%

Nem kötelezhetnek, hogy hazahozd csak azért, mert otthon vagy a kisebbel.

Én sokáig hazahordtam, mert egyébként se aludt már 2 éves kora óta délután. Próbálták az oviban is, soha nem sikerült, viszont nem tudott nyugton lenni. Azonban pocsék volt. A kicsi elaludt már az odaúton, de emeleti csoportszoba miatt fel kellett cipelnem, amire felébredt (sokat cipeltem kendőben, de az se volt jobb), hazafelé végéig ordított, otthon kínlódás volt elaltatni, a nagy se volt csendben.

2021. szept. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
79%

Nekem a 2 nagy ovis (6.5 és 3.5 évesek) a kicsi pedig 9 hónapos.

Így lett kialakítva a napirendünk.

A legnagyobb 4 éves kora óta nem alszik délután, ő soha nem is aludt az oviban mindig elhoztam ebéd után. Így a középső is már eleve ahhoz a napirendre volt beállítva, ahogyan most a legkisebb is.

Reggel én fél 6kor kelek, ők 6kor vagy legkésőbb fél 7kor. Elviszem őket gyalog, Ami amúgy 10 perc ha nagyon totyogunk. Utána bolt, legkésőbb 8ra otthon vagyok a kicsivel.

9kor le rakom aludni. 11kor felkel, játszunk ebédelünk. Fél 1kor indulunk, legkésőbb fél 2kor le rakom aludni, fél 4kor kel legkésőbb. 6kor fürdetem, legkésőbb fél 8kor alszik.

2021. szept. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Hát én mindig délután hozom haza, de a kicsi sokszor 4 fele alszik és 4re szoktunk menni a nagyért.

Mivel mi sétálva megyünk az ovihoz, általában úgy indulok el, hogy a babakocsiba aludjon el. Ha az fél3-3 órakor van, akkor sétálok egy órát a környéken. Ha fél 4kor, akkor meg sima ügy.

Ha kocsival mennénk akkor szintén valahogy ehhez igazítanám. Mivel a kicsi jó alvó a babakocsiban, inkább sétálunk egy nagyot hármasban a naggyal együtt minthogy felkeltsem a kicsit azért mert ovi idő van.

Tehát én az alvást lehetővé teszem előre szervezve ha tudom hogy közbe esik majd az oviba indulással.


(Amúgy ez csak egy ideig lesz ilyen, lehet egy hónap múlva már más lesz az időbeosztása a picinek)


És igen, nem kötelezhetnek a délutáni elvitelre. Max akkor ha értekezletük van délután. Vagy rendkívüli zárás - mint ünnepek előtt szokott lenni néhol.

2021. szept. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
97%
A ti napirendetekkel nem hoznám haza. Így alszanak egyszerre a gyerekeid. (Nálunk a kicsi még alszik délelőtt, így később van a délutáni alvása. Mi is 12.15-re megyünk a nagyért, de csak 2-kor teszem le őket.)
2021. szept. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
92%

7-es, ez szuper, de max addig működik, amíg 1 évesen át nem áll a kicsi az egy alvásra, és át fog. Akkor pedig ugyanúgy anyázni fogsz, hogy totál alvásidőben kell mászkálnod vele.

Én sem hoztam haza a nagyokat délben, nem vagyok én mazochista. Szívesen aludt mindenki az oviban, amikor a kicsi felébredt, 4 óra körül tipliztünk értük, általában az udvaron bandáztak, és nem lettek lelkisérültek.

2021. szept. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!