Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hároméves kori nyelvfejlődési...

Hároméves kori nyelvfejlődési szűrés az életkori szinttől elmaradást mutatat.Volt aki kapott ilyen diagnózist kiscsoportos oviban ?

Figyelt kérdés
Szerintem korához képest szépen beszél .Bár fogalmam sincs ez mit takar.
2021. szept. 29. 14:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%

Lehet a beszedertese nem megfelelő? Vagy beszedhibas?

A szülő nem mindig veszi észre ha gond van ezekkel.

2021. szept. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mi, de az én gyerekem kétnyelvű és emiatt nem is értékelték ki rendesen, csak annyit mondott a logopédus, hogy nem üti meg az elvárt szintet, magyarból, mert a második nyelvén folyékonyan és választékosan beszél, csak épp nem azt nézik. Beszélj a logopédussal erről, biztosan tájékoztatni fog a továbbiakról, mi speciális eset vagyunk úgyhogy nálunk nincs további teendő ezzel kapcsolatban.
2021. szept. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem nem beszélt egy kukkot sem 3 évesen, azon a felmérésen mindhárom területen elmaradása volt. Kiírtak neki logopedust, amit aztán a kovid miatt leállítottak.. konkrétan egy alkalmon voltunk és mondták, hogy bocsi, nem lesz most.


Most kezdte a második évet 4 és tökéletesen beszél kb fél éve. Ő ilyen.

2021. szept. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%
Van 3 évesen szűrés? Beszédhiba teljesen normális ebben a korban, 5 évesen nézi először ezt a logopédus, addig nincs beszédhiba, nem is foglalkoznak vele. Beszédértést, vagy szókincset nézhettek, a beszédértés nehezen észrevehető, az én lányom pl. utálja a meseolvasást és abból jöttünk rá, hogy, nem érti, amúgy nem tűnik fel, mert ha beszélgetsz vele azt érti, de az nem olyan hosszú mondat.
2021. szept. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

4, KOFA3 szürőlapot töltetnek ki a szülővel, plusz megnézi őket a logopédus is.

Szókincs, mondatok összetettsége, nyelvhasználat (múlt, jövő, feltételes...stb.).

Egyébként igen kérdező, pl: a lányom se teljesített jól, de ez nem volt meglepetés, mivel megkésett beszédfejlődés miatt eleve már kapott terápiát.

2021. szept. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Szerintem szépen beszél.

Nekem most született ,és úgy érzem ,hogy a védőnő és az ovi sieteti a fejlődését . Nemrég szokott le a pelusról ,meg kellet neki szokni az ovit ,most meg nem beszél elég jól szerintük ,szerintem meg nagyon szépen beszél,és sok mindenen ment keresztül mostanában.

2021. szept. 29. 15:42
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

De miért a személyed elleni sértésnek veszed?

Ez csak egy szűrés, ami a gyerekek érdekét szolgálja. Csak annyit jelent, hogy azokra a gyerekekre beszédfejlődés terén jobban odafigyelnek és ha van kapacitás, játékosan foglalkoznak vele

2021. szept. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

Mi az, hogy fogalmad sincs, hogy mit takar, amikor te töltötted ki a lapot?

Csak feltűnt, hogy hány szót húztál alá; milyen hosszú mondatot tudtál példának írni.... Hogy halad a gyerek a ragozással, vannak-e típushibák (ami pont nem mínusz pont, mert a nyelvi szabályszerűség felfedezését méri)...stb.

2021. szept. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen online vagy külön időpontban az oviba .Kicsit korainak érzem amúgy kötelező ? Én várnék egy évet vele.
2021. szept. 29. 16:25
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, fentebb írtam, hogy nálunk mindharom területén elmaradása volt és bár kaphatott volna elméletben fejlesztést, nem kapott mert jött a pandemia. Egyszerűen fel fogják ajánlani hogy elviheted ingyen logopedushoz, te meg mondod hogy köszi nem.
2021. szept. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!