Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van olyan, akinek a nagycsopor...

Van olyan, akinek a nagycsoportos gyerekét nem küldik valami fejlesztésre?

Figyelt kérdés

Most volt felmérés, és az óvónő mondta, hogy szaladjunk bejelentkezni a környékre, mert mindenhol most voltak a felmérések, és be fognak telni a helyek. Kicsit elgondolkodtam, hogy vajon azért van ez, mert ennyire sok “tökéletlen” gyerek van, vagy túl van tolva a téma?

Tudom, mi az, ami kevésbé megy a gyereknek vagy nem annyira érdekli - de mindenből tökéletesnek kell lenni ahhoz, hogy rendben menjenek a dolgok?

Kabe az élettől is elment a kedvem a szakértőkkel való találkozás után…



2021. okt. 5. 10:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem Magyarországon mindent túlaggódnak. Nyilván van, akinek tényleg kell fejlesztés, de teljesen normális gyerekekkel is folyton kezdeni akarnak valamit.

Megszületik, már kezdik; dévény, tsmt, picit nagyobb, szegény épp csak megteszi a lépéseit, mert speckó cipőt vegyen a szülő a lúdtalp ellen, 8 fokban síoverallba öltözik a gyerek, nehogy megfázzon, ha folyik az orra már beteg és otthon kell tartani, hogy kifeküdje, ha már nem beteg, egészséges igazolást kell kérni az orvostól (aki ezt arra adja majd ki, hogy abban azanya azt mondta már nem beteg a gyerek, szóval az orvos hisz anyának, de az óvónéni nem...) mert nem csak akkor kell orvos, ha beteg, hanem akkor is, ha nem az.. és így tovább. Én nem tudom, mi is éltünk külföldön, a család nagyrésze is ott él, egyik nyugati országban sincsenek így agyonfejlesztve, agyon orvoshoz hordva a gyerekek és sehol sincs se több nyomi, se több beteg, mint itt... De legalább a szülők stresszelve élik az életüket, hogy miben van már a gyerek lemaradva és azt mivel kell fejleszteni. Itthon a környezetünkben nem is tudok szerintem csak egy gyereket, akit ne hordtak volna dévényre, tsmt-re meg ilyenekre, kint meg azt se tudják mi az és semmivel se vagyunk se mi, se a gyerekek előrébb se testi se lelki egészségben, sőt.

2021. okt. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Hát, 11-es, nagyon egyetértek.
2021. okt. 12. 08:11
 13/13 anonim ***** válasza:
Én is ilyen "szuperzseni" gyerek voltam elsőben és másodikban, csak a szocializáció nem ment, vagyis inkább azzal nem tudtam mit kezdeni, hogy a nagyobb gyerekek sokszor gorombák tudtak lenni, így maradtak nekem az átsírt délutánok és végül az osztályzatok romlása.
2022. júl. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!