Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hagynád, hogy az óvónő büntess...

Hagynád, hogy az óvónő büntesse a dajka meg rángassa a gyerekeket?

Figyelt kérdés

1 hónapja dolgozom egy óvodában.

Azonban sajnos gondolkodom, hogy itt fogom hagyni, mert én ezt nem bírom.

Óvónő vagyok.

Az óvónő társam nevelési stílusa a büntetés.

Ha valaki rosszat tett azt vagy kiküldi a csoportból vagy sarokba állítja. Ordibál vele. Soha nem mosolyog, nem ölelget. Nem törekszik arra, hogy szeretetteljes, nyugodt legyen a légkört. Egyébként kreatív, meg jó ötletei vannak, de fenyegetésekkel, kiabálással éri el a célját, hogy a gyerekek figyeljenek. A gyerekekre mindig azt mondja, hogy rosszak. A hibáikat még napokig felemlegeti.

Egy nagy nyalis is. Folyton jár a másik csoportba, ahol a főnök van. Napi 5x is átmegy szót váltani vele. És nem értem, hogy miért akar annyira bevágódni a főnöknek. Mindig eljár cigizni és ott hagy. Vagy ott hagy, mert elmegy bratyizni a szomszéd csoportba vagy a szakácshoz meg összevissza.

A dajka pedig még a váltótársamnál is rosszabb.

Vele sajnos szinte végig vagyok. Benn van velem egésznap. Szöges ellentétem a nő és még vele kell kajálnom is.

Folyton ordibál a gyerekekkel ő is. De ő még csúnyábban mint a váltótársam. Nagyon lenéző és bunkó a gyerekekhez.

A gyerekek kajálás közben egy mukkot se ejthetnek ki, mert màr ordibál a dajka. Számomra ez felfoghatatlan. Én bàtorítanám őket a beszédre, de sajnos a váltótársam is a csendes evés híve.

A dajka sajnos a szemeim előtt rángatta meg a napokban az egyik gyermeket, mert számara nem tetszőt tett.

Az alvás előtt rosszalkodót, meg kiküldték és szerencsétlen meg ott sírt a csoportszobán kívűl.


Rólam, amit tudni lehet, hogy én nem tudom azonosulni ehhez a negatív nevelési stílushoz. Utálom a légkört. Én kedves, tyúk anyós típus vagyok. Amit ők mindig mondanak, hogy NEM kéne.... de leszarom. Én vagyok az óvónő. Ha én egész nap mosolyogni akarok a gyerekekre, akkof mosolyogni fogok. Ha jön, mert megölelne megölelem, ha az ölembe ül megsimogatom a hátát.

Sose dicser a másik óvónő. Én mindig a pozitívat emelem ki. Folyton dicsérek. Nalam nincs rossz gyerek.

A gyerekek figyelnek rám és szeretnek, sokszor mondják milyen kedves vagyok. De ez zavarja a màsik óvónőt meg a dajkát.

Én max úgy büntetek, hogy ha egy gyerek nagyon nem tud pl. Körjátékozni kiültetem az asztalhoz és megkérem jöjjön vissza, ha szívesen es szépen fog jàtszani.

Én törekszem arra, hogy a legkör nyugodt, otthonra emlékeztetö legyen.

Mindig azt mondom nekik, hogy ők a legügyesebbek és legokosabb csoport. És hogy büszke vagyok rájuk.

Én hálás vagyok, hogy ők a csoportom és engem nem érdekel a gondnok, a vezető, a többi óvónő. Csak a gyerekek miatt tanultam óvónőnek és nem akarom ebben a negativitásban leélni az életemet.

A párkapcsolatomnak se tesz jót. Haza megyek és már sajnos nincs kedves semmihez, mérges és szomorú vagyok, hogy miért nem lehet egy nyugodt, kedves, boldog társam es egy normális dajka, mert a gyerekek meg édesek. Vegyes csoport. 25-en vagyunk amúgy..

A gyerekemet ide sose íratnám. Elszeretnék majd innen menni előbb utóbb. De azt se tudom mit mondjak majd a vezetőmnek. Szerinte minden dolgozi itt maga a töké. Elfogult és több ovit is vezet. Nem akarok magamról rosszat visszahallani, így legszívesebben nem mondanék semmit. Azonban ez a gyerekekbek se jó. Én nem lennék boldog ebben a csoportban és gyakran látom is, hogy ők sem azok.



2021. dec. 17. 23:54
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

Ez az első munkahelyem amúgy. Az óvónőtársam pár évvel idősebb nálam, pár év talasztalata van. A dajka nem tudom mióta dajka. De ő közép korosztály.

Mindenesetre eléggé ki vannak égve szerintem sajnos.

2021. dec. 17. 23:55
 2/31 anonim ***** válasza:
94%
Mintha valami második világháborús kiképzők lennének. Én így felnőtt fejjel is félnék, nem, hogy gyereknek... nem bírsz valahol feljelentést tenni?
2021. dec. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
94%
Olyan óvónőhiány van, hogy fél óra alatt 10 helyre el tudsz helyezkedni. De addig is vállald fel a konfliktusokat. A dajka az csak dajka. Te vagy a diplomás szakember. Te vagy a főnök, oszd ki. Ha szóban vagy tettben bántalmazza a gyereket, azonnal köteles vagy közbelépni. A váltótársaddal is nyugodtan szembeszegülhetsz, vállald fel a véleményedet. Neked van igazad, és ez nemcsak valami szubjektív vélemény, hanem a szakma.
2021. dec. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Csak ők rendesen hülyének néznek. Váltótársam is úgy tanulta, mint én, csak állítása szerint jó párszor az arcaba röhögtek a gyerekek, s azóta váltott erre a stílusra. Szerinte azóta, hogy megbünteti a gyerekeket a megbüntetett gyerekek jobbban ragaszkodnak hozzá.

Hàt nem tudom, én ezt nagyon-nagyon másképp gondolom.

És tudom, hogy a dajka 3 hónapos képzése nem összehasonlítható az én 3 évemmel. Csak hat ugye nekem ez az első hónapom, ő meg már itt van 1 éve és nagyon odavan, hogy ő mindent is csinál itt. És tudjátok nagyon lobbanékony. Jó nem hozzászolni, mert erőszakos, arogáns.

Szerintem innen csak menekülni lehet.

Az itt dolgozok csak egymással kívánnak jóba lenni. Eljàrogatnak iszogatni. Engem is hívtak, de nem mentem. Mert csodak csodajárá, ellenzem a hetvégi ivászatot a kocsmában, mert nem érék rá. Van párom, anyósom, szüleim. Sokszor mindenkire nincs is időm.

2021. dec. 18. 00:22
 5/31 anonim ***** válasza:
94%

Alapból jó lenne a rossz zsaru, jó zsaru felállás, de a leírás alapján nagyon tultoljak a kollégáid. Kérlek, tegyél valamit, hogy ez változzon, olvasni is rossz volt, rendesen sajnálom a gyerekeket.


Az óvodavezető milyen habitusu?

2021. dec. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Jaj még azt nem is mondtam, hogy sípot használnak. Ha már nagyon hangosak a gyerekek és szeretnének felszólalni megfújják. Számomra ez is nagyon zavaró.

A gyakorló oviban ahol voltam, soha se kellett ilyenhez folyamodni.

Itt valamit nagyon rosszul csinálunk, ha ez van.

Én nem használom a sípot, mert tényleg nem tesi órán vagyunk mindennap.

2021. dec. 18. 00:23
 7/31 A kérdező kommentje:
Sajnos az óvodavezető se szimpatikus. Telelfonba az volt és mivel nem ismertem a környék óvodáit ezt választottam, én hülye. Pedig eleinte több helyre is beadtam a jelentkezésemet és utána többre hívtak is, de én ebbe annyira hittem. Meg néztem kívülről tetszett. Egyházi is amúgy. Gondolom itt biztosna nagyon békésen meg vannak.
2021. dec. 18. 00:26
 8/31 anonim ***** válasza:
93%
Fejétől bűzlik a hal. Mindenesetre mikor elmész, jó alaposan olvassál be. Kezdjél álláshirdetéseket nézni. Ez falu vagy város?
2021. dec. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
95%
Csatlakoznék az előttem kommentelőhöz,vállald kicsit a konfliktusokat,te vagy az óvónő,add tudtukra a véleményedet,ne hagyd szegény gyerekeket terrorizálni,ez így nem mehet,hogyan fognak az óvodás korukra visszaemlékezni :( ha teis eljössz onnan hat akkor ajjaj
2021. dec. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó vagyok,bocsi a 3-ashoz csatlakoznék :)
2021. dec. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!