Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok reggel az óvónő...

Nálatok reggel az óvónő üdvözli az érkező gyerekeket?

Figyelt kérdés
Év elején új óvónő érkezett a kislányomékhoz (nagycsoportba jár). Nem újdonság ez, van egy fix óvónő és mellette a 4. ember cserélődik már. A jelenlegivel az a legnagyobb gondom, hogy reggel nem üdvözli a gyereket. A másik óvónő általában kedvesen, örömmel üdvözli és meg is öleli a lányomat és a többi gyereket is. De én egy szimpla kedves köszönéssel is beérném, de ez a nő maximum morog a bajsza alatt, nem hallottam hogy köszönne a lányomnak, gyakorlatilag észre se veszi amikor bemegy a terembe (észreveszi tehát meglátja, csak úgy nem veszi észre hogy egyáltalán valamit reagálna). NEkem ez elég rosszul esik, kíváncsi vagyok mennyire általános ez? Van aki szólt ilyesmi miatt? A lányomat ugye tanítom, hogy szép hangosan köszönni mindenkinek de amikor ez a nő a reggeles és bemegy és nem köszönnek neki vissza mikor hangosan jól érthetően köszön, félek hogy előbb - utóbb nem fog ő se köszönni.
2016. okt. 5. 09:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
Nem. A dajka kinyitja a kulcsra zart ajtot, koszones es ennyi.
2016. okt. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ezt nagyon rossznak tartom. Ki tudja, akkor napközben milyen odabent a légkör, nincsenek túl nagy elvárásaim de az viszont fontos lenne hogy a gyerek azt érezze, őt kedvelik ott, örülnek ha ott van, számít valamit hogy ott van.
2016. okt. 5. 10:12
 3/20 anonim ***** válasza:
74%

szerintem is az lenne a normális ha kedvesen köszöntené.

nálunk se mindegyik óvónő babusgatós fajta,de attól még kedvesen beinvintálja,és megsimogatja a fejét. a másik az jobban odabújik hozzájuk ha kell ölbeveszi őket. főleg azokat akik reggelente nem akarnak bemenni sem

2016. okt. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Igen, az lenne a normális, de már azzal is ki lennék békülve ha egy picike mosollyal esetleg köszönne normális hangerővel. Ma reggel egy kislány nagyon sírt amikor apukája otthagyta, az óvónő és a dadus is csak állt és nézett. Kifelé menet apukája mondta, hogy nagyon rossz neki így itthagyni a kislányt, de azt hitte hogy az óvónő fog egy kicsit segíteni ebben - hát nem segített.
2016. okt. 5. 10:19
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
ha csak állnak és néznek..,- akkor az óvónők sincsenek a helyzet magaslatán.. nálunk is sok a síró gyerek reggelente,de igyekeznek megoldani a problémát. ölbeveszik,beszélgetnek vele,vigasztalják.
2016. okt. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk külön kérték, hogy a szülő koszonjon és szóljon, hogy Pistike/Marika stb megérkezett. Az óvónő is köszön,bekíséri a gyereket, van pár kedves szava. Még csak kiscsoportos a fiunk, de mindenkire figyelnek, mindig van aki sír, őt vigasztalják, le a kalappal előttük. Megállás nélkül dolgoznak, fél percet nem ülnek le,n pedig falusi óvoda és "csak" 15 gyerek van.
2016. okt. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

A normális az lenne, ha nem 30 különböző korú gyerek lenne összezárva 2 felnőttel.

De ez van. Ezt kell szeretni...


A mi ovinkban tojnak rá a gyerekre. Valamelyik nap kakis fenékkel jött haza a kiscsoportos fiam. Volt, hogy fordítva volt rajta a nadrág. Amikor én megyek érte, szinte soha nem találkozok az óvónőkkel, mert már nincsenek ott. Másik csoportból hozom a fiam, ők még el sem köszönnek...


Én abból gondolom, hogy annyira azért nem érzi ott rosszul magát, hogy nem sírva megy be, hanem szalad befelé játszani. Gondolom ha olyan rossz lenne, nem így menne.


"fontos lenne hogy a gyerek azt érezze, őt kedvelik ott, örülnek ha ott van, számít valamit hogy ott van."

Szép is lenne, ha így lenne. Ezt max magánoviban tudom elképzelni. Sajnos államiban nem. És nemcsak nálunk van így, más oviba járó anyukák sincsenek jobb véleménnyel az ovikról.

2016. okt. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

a mienk állami ovi,és egy csoportban 1koruak járnak (nincs vegyes csop.)

nagyon gyerekcentrikusak. sokszor már reggel szól cd-ről a nekik való zene,így még szívesebben mennek be. rengeteg program is van nekik.

2016. okt. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Vilcsianyuja ***** válasza:
95%

Igen, üdvözlik a gyerekeket jó hangosan, ha nem is ugranak, mert mondjuk három másik lóg rajtuk éppen.

De ha egy gyerek sír, azért valaki rögtön ugrik, hogy a szülő kimehessen. Maga ellen dolgozik az óvónő, ha hagyja, hogy a szülő sokáig küzdjön a gyerekkel, abból csak egyre nagyobb sírás lesz, aztán így is, úgy is neki kell(ene) megvigasztalni.

A mi óvónénijeink extra jó fejek, sok gyerek csak úgy röpül be az ajtón reggel és a karjaikba veti magát :) Jó érzés így otthagyni a gyereket, hogy tudom, jó kezekben van.

Teljes mértékben igazad van, az óvónő még a köszönés elemi szabályát se bírja betartani, akkor elég aggasztó, mit csinálhat a nap többi részében.

2016. okt. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"fontos lenne hogy a gyerek azt érezze, őt kedvelik ott, "örülnek ha ott van, számít valamit hogy ott van."

"Szép is lenne, ha így lenne. Ezt max magánoviban tudom elképzelni. Sajnos államiban nem. És nemcsak nálunk van így, más oviba járó anyukák sincsenek jobb véleménnyel az ovikról."


Szerencsére nem mindenhol van így. Nálunk is 28 gyerek jut 2 óvónőre és 1 dajkára, mégis minden reggel kedvesen fogadják a fiamat, aki sír megvigasztalják, délután tájékoztatnak, ha bármi fontos dolog van és utána kedvesen elköszönnek tőlünk. Nem magánovi, csak normális, gyerekszerető emberek.

2016. okt. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!