Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Aki szerint baj, ha valaki...

Aki szerint baj, ha valaki kicsit betegen viszi oviba a gyereket, az mit tart reális megoldásnak?

Figyelt kérdés

Az ilyen jellegű kérdések alatt gyakran látom, hogy sokan kiakadnak azon, ha valaki kis orfolyással vagy köhögéssel - nem komolyabbal -, beviszi a gyereket a bölcsibe vagy oviba, merthogy a beteg gyerek lefertőzheti a többieket.


Ez tiszta, nyilván, de most őszintén, erre milyen reális megoldás van, tekintve, hogy a munkáltatók nagy része nem nézi el, ha valaki rendszeresen táppénzen van a gyerek miatt? Nekem viszonylag rugalmasak meg normálisak a főnökeim, de tuti elbocsátanának, ha 1-2 heteket mindig otthon kellene maradnom (amúgy nincs is bölcsis/ovis gyerekem, tehát nem rólam van szó).


Ezért kérdem, hogy akik háborognak, azok mit tartanak ésszerű lehetőségnek? Akinél nincs nyugdíjas nagyszülő vagy ahol a komplett család nem tud megélni évekig csak apuka fizujából, az ne is vállaljon gyereket?


Mert szerintem ez nem elvárható, nem is igazi megoldás. De akkor mit csináljon az, akinek a munkahelye nem nézi el a rendszeres táppénzt (mondjuk szerintem az állami szférában kívül kb. a cégek 90%-a ilyen).



2022. jan. 18. 14:53
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos egy ilyen időszak


Ha akarnám sem vihetném, mert nem engedik be..


Nekem már azért is beszóltak, mert a kicsit nem tudom hova tenni és ő taknyos, a nagy nem.. miért viszem be ( addig amíg a nagyot be - meg elhozom)

2022. jan. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
61%
Az, hogy otthon marad. Az ő gyereke, ő dolga megoldani. Neki a saját mhnkahelye számít, másnak meg ugyanúgy a maga munkahelye.
2022. jan. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
30%
Már eleve olyan helyről kell elmenni szülni, ahol ez nem gond, vagy ahol van lehetőség otthonról is dolgozni. Nem szülés után három évvel kell elkezdeni gondolkodni.
2022. jan. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
75%

3

Maradtál volna csendben...

Mert egy bolti eladó is tud otthonról dolgozni vagy egy postai beosztott...ugye

2022. jan. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
28%
Nem, nem tud. Erre vonatkozik a kommentem első fele. Olvasd el újra.
2022. jan. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

"Már eleve olyan helyről kell elmenni szülni, ahol ez nem gond, vagy ahol van lehetőség otthonról is dolgozni."


Ja, akkor mondjuk a nők nagy része nem is tudna elmenni szülni. Vagy ha mindenki ilyen helyről menne szülni, akkor mondjuk nem lenne, aki kiszolgáljon téged a boltban, étteremben meg sok egyéb helyen.


Ez a reális megoldás, hogy vagy ne szüljenek a nők, vagy omoljom össze a rendszer, mert senki nem dolgozna ilyen helyeken? :D


De most komolyan, pont ezért mondtam, hogy REÁLIS megoldásokra vagyok kíváncsim

2022. jan. 18. 15:26
 7/29 anonim ***** válasza:
23%

A mi családunkban mindig a nagyszülők vigyáznak a beteg gyerekekre, akiknek otthon kell maradnia.

Ettől függetlenül ha valaki figyel a gyereke egészségére, és annak nincs extra gyenge immunrendszere, akkor évente 2-3 alkalomnál többször nem betegszik meg. Ennyi betegszabija a legtöbb embernek van, így akár a szülök is otthon maradhatnak ilyenkor a gyerekkel akár felváltva is.

2022. jan. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
95%
Én nem tudtam a saját szakmámban visszamenni, mert nincsenek nagyszülők. Így a párommal közös vállalkozásban dolgozom és megengedhetjük, hogy egyikünk a gyerekkel legyen, ha kell. Ismerősnek bébiszitter segít, másnak a nagyi. És vannak, akikre csúnyán néznek, de nem tud mit csinálni.
2022. jan. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
22%

"Vagy ha mindenki ilyen helyről menne szülni, akkor mondjuk nem lenne, aki kiszolgáljon téged a boltban, étteremben meg sok egyéb helyen."


Akkor kiszolgál majd az, aki meg tudja oldani a felügyeletet. Nem dőlne össze a világ, ha végre gondolkodó emberek szülnének csak.


Persze ez a világ már önző. Nem érdekli a szülőt semmi, sem az hogy beviszi a taknyost az oviba ezzel megbetegítve óvónőket, a többi gyereket (akiknek a szülei miatta mennek táppénzre), meg az sem hogy a gyermeknek is otthon a helye taknyosan, köhögéssel.


Az a legszánalmasabb amikor a gyereket elküldi oviba betegen, de ha saját maga beteg akkor egyből táppénzre megy.

2022. jan. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem alapvetően kevesebb lenne a náthás megbetegedés, ha mindenki otthon fogná orrfolyás esetén is a gyereket. Csak ha 1-2 szülő küldi így, akkor sosem kopik ki, és egy idő után a többiek sem látják értelmét otthon fogni.

A szemlélet a hibás, na meg az, hogy a versenyszférában ilyen rabszolgahajcsár hozzáállás van, nem csak ebben, minden másban is.

2022. jan. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!