Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Aki szerint baj, ha valaki...

Aki szerint baj, ha valaki kicsit betegen viszi oviba a gyereket, az mit tart reális megoldásnak?

Figyelt kérdés

Az ilyen jellegű kérdések alatt gyakran látom, hogy sokan kiakadnak azon, ha valaki kis orfolyással vagy köhögéssel - nem komolyabbal -, beviszi a gyereket a bölcsibe vagy oviba, merthogy a beteg gyerek lefertőzheti a többieket.


Ez tiszta, nyilván, de most őszintén, erre milyen reális megoldás van, tekintve, hogy a munkáltatók nagy része nem nézi el, ha valaki rendszeresen táppénzen van a gyerek miatt? Nekem viszonylag rugalmasak meg normálisak a főnökeim, de tuti elbocsátanának, ha 1-2 heteket mindig otthon kellene maradnom (amúgy nincs is bölcsis/ovis gyerekem, tehát nem rólam van szó).


Ezért kérdem, hogy akik háborognak, azok mit tartanak ésszerű lehetőségnek? Akinél nincs nyugdíjas nagyszülő vagy ahol a komplett család nem tud megélni évekig csak apuka fizujából, az ne is vállaljon gyereket?


Mert szerintem ez nem elvárható, nem is igazi megoldás. De akkor mit csináljon az, akinek a munkahelye nem nézi el a rendszeres táppénzt (mondjuk szerintem az állami szférában kívül kb. a cégek 90%-a ilyen).



2022. jan. 18. 14:53
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
94%
Másik szülővel felváltva, vagy vállalja a gyerekkel járó következményeket és maradjon vele otthon. Senkit sem érdekel, hogy mit tolerál a munkahelye meg a pénztárcája.
2022. jan. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezt eleve a KÉT szülőnek felvaltva kéne megoldania, így máris kevesebb tappenz jutna egy főre. Itt az a gond, hogy az egyedülállóknak ez tényleg sokszor nem kivitelezhető, mert sok apa úgy gondolja, hogy neki ez nem dolga (sokan házasként is ezt hiszik), és ha már nem házasok, a különélő szülőnek sajnos nem is jár tappenz, ezt igazából nem is értem, miért van így.
2022. jan. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
89%
A lényeg hogy egy szülőnek se kéne sokat táppénzre mennie ha nem vinnék be egyesek taknyosan a gyereküket.
2022. jan. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"Jó jó, de még mindig csak azt mondjátok, oldja meg, azt nem írjátok, egy átlagember ezt hogy tudja megoldani, ha nincs nagyszülő."


Khm:

"Bébiszittert kell keresni. Időben, nem ma, hogy hopp most beteg a gyerek. "


"Ismerős, barát, a szomszéd kisnyugdíjas, az ismerős gyesen lévő anyuka, a munkanélküli ismerős- bárki lehet, így aztan az ár is keplekeny"

2022. jan. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Kérdező, én is megválaszoltam (14-es vagyok). Annyi gyereket kell vállalni, hogy ez beleférjen. Ha engedi a munkahely, akkor táppénzen kell lenni, ha nem engedi, akkor babysitterrel fel kell készülni. Nem szülni hármat és aztán zsemlére kapirgálni a pénzt, hanem akkor vállalni egyet és ezeket kifizetni. Ez ennyire egyszerű.
2022. jan. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
79%
Mi most vagyunk karanténba, mert a pici babával otthon lévő anyuka kicsit betegen behozta a gyereket oviba pár napra.Eddig 4 igazoltan covidos gyerek van(+ a kicsit beteg gyerek), hozzá szülők és még mindig lehet hogy előkerül pár fertőzött, mert hét elején még voltak a gyerekek oviba.Ez azt jelenti, hogy minimum 8-10 ember esett ki a munkából egy kicsit beteg gyerek miatt, meg akikről nem tudunk, mert van aki a bölcsis tesót is vitte bölcsibe ahol aztán az is átadhatta más gyereknek.
2022. jan. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Mekkora suttyónak kell lenni, hogy a sajátját lepasszolja betegen a másik miatt, kvázi eldobja, más meg ha rossz lapokat osztottak neki, akkor emiatt fullad meg. "Szabadulás" után elkapnám a kedves anyukát megbeszélni, hogy mit is képzel ő magáról.
2022. jan. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Igazából most én is felhúztam ezen magam, mert nekünk is van munkahelyünk.Én tavaly ősszel mentem vissza és nagyon elnézőek voltak eddig a gyerekbetegségek miatt,illetve tényleg megvártam minden betegségénél, hogy meggyógyuljon rendesen,ne follyon a taknya,ne köhögjön.Más meg fogta magát aztán otthon van, de kicsi takonnyal, köhögéssel beviszi és be is veszik.És ahogy beszélgetünk a szülőkkel, tényleg mindenhol végigmegy a családon, pont ahogy nálunk is.Nem beszélve róla, hogy még akkor mi is szerteszét szórtuk, vittük,munkatársnak.Van aki mondja, hogy végiglátogatták a rokonságot.
2022. jan. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
3%
Ha semmi náthával köhögéssel nem vinném a gyereket ociba akkor ősztől tavaszig tp-n lennék
2022. jan. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!