Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Aki szerint baj, ha valaki...

Aki szerint baj, ha valaki kicsit betegen viszi oviba a gyereket, az mit tart reális megoldásnak?

Figyelt kérdés

Az ilyen jellegű kérdések alatt gyakran látom, hogy sokan kiakadnak azon, ha valaki kis orfolyással vagy köhögéssel - nem komolyabbal -, beviszi a gyereket a bölcsibe vagy oviba, merthogy a beteg gyerek lefertőzheti a többieket.


Ez tiszta, nyilván, de most őszintén, erre milyen reális megoldás van, tekintve, hogy a munkáltatók nagy része nem nézi el, ha valaki rendszeresen táppénzen van a gyerek miatt? Nekem viszonylag rugalmasak meg normálisak a főnökeim, de tuti elbocsátanának, ha 1-2 heteket mindig otthon kellene maradnom (amúgy nincs is bölcsis/ovis gyerekem, tehát nem rólam van szó).


Ezért kérdem, hogy akik háborognak, azok mit tartanak ésszerű lehetőségnek? Akinél nincs nyugdíjas nagyszülő vagy ahol a komplett család nem tud megélni évekig csak apuka fizujából, az ne is vállaljon gyereket?


Mert szerintem ez nem elvárható, nem is igazi megoldás. De akkor mit csináljon az, akinek a munkahelye nem nézi el a rendszeres táppénzt (mondjuk szerintem az állami szférában kívül kb. a cégek 90%-a ilyen).



2022. jan. 18. 14:53
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
77%

Akkor ezek szerint csak az vállaljon gyereket, akinek mindig kéznél vannak a nagyszülők, és ahol az anyuka tud home office-ban dolgozni (de jobb, ha inkább nem is dolgozik, mert egy gyerek mellett az sem megoldható, tehát legyen olyan jól kereső az apuka, hogy el tudja tartani a családot). Illetve meg tudja fizetni a bébiszittert.

Amúgy azt én sem igazán értem, hogy egy kis orrfolyással sem lehet menni. Pont így fog megerősödni az immunrendszerük.

2022. jan. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
22%
Ha örül a munkáltato ha nem ,nem rúghatnak ki egy évig,mert ezt törvény írja elö.
2022. jan. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
44%

12!


Aztán miért ne rughatna ki? A gyed és gyes alatt nem rughatja ki. Ahogy visszater q munkába, máris felmondhat neki.


Bébiszittert kell keresni. Időben, nem ma, hogy hopp most beteg a gyerek. Nekem már szülés előtt is megvolt, mert biztosra akartam menni egyedülálló anyaként.

Ismerős, barát, a szomszéd kisnyugdíjas, az ismerős gyesen lévő anyuka, a munkanélküli ismerős- bárki lehet, így aztan az ár is keplekeny

2022. jan. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
75%

Reálisan azt várnám el mindenkitől, hogy amikor úgy dönt, hogy teherbe esik, akkor ezt is mérlegeli például. Hogy lesz olyan, akár sokszor, hogy beteg a gyerek és táppénzre kell menni. Úgy kell bevállalni a gyereklétszámot, hogy ez anyagilag bele tudjon férni. Mivel senki sem diagnoszta otthon, így nem tudja eldönteni, hogy egy orrfolyásból mi lesz. 11 és 5 éves gyerekeim vannak, az első apró tünetnél fogalmam sincs róla, hogy mi lesz a vége, így nyilván azt sem mondhatnám, hogy semmi baja, menjen csak. Aki ez mögé bújik, az mind hazudik.

És iszonyatosan felháborítónak tartom, hogy valaki akár az én terhemre nem vállal táppénzt, mert nem jön ki a pénzből vagy fél a munkahely elvesztésétől, ezért betolja a gyereket betegen, de semmi baj, majd akkor ÉN otthon maradok, amikor elkapja az én gyerekem és majd én leszek táppénzen, kevesebb pénzért és majd én kiteszem a gyerekemet ennek.

2022. jan. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
29%
Senki nem mondta, hogy csak az vállaljon gyereket, aki... Mindig lesz kifogás mindenre, így mindig lesznek szülők akik beviszik betegen is, ez van. Az óvónőknek kéne szigorúan venni a dolgot, és igenis azonnal hazaküldetni a tünetes gyerekeket, vagy be sem engedni, nem csak covid idején. Bosszantó, hogy bennem van annyi, hogy otthon tartom, de hiába ha a másik beviszi és ugyanúgy megfertőzi az enyémet újra és újra.
2022. jan. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
97%

Ez egy játékelméleti problémának is felfogható. Mindenkinek az az érdeke, hogy minél többet tudjon dolgozni. Tehát egyénileg "érdeked" bevinni a kicsit náthás gyereket, de nem érdeked, hogy ezt más is megtegye és megfertőzze a tied.


Valószínűleg akkor lenne a csoport optimumon, ha senki sem vinné be náthásan, de ha ehhez 1 ember nem tartja magát, akkor potyautasként előnyre tud szert tenni rövid távon. Hosszú távon azt éri el, hogy mindenki elkezdi beküldeni betegen a gyereket és sokkal többet van otthon mintha tartotta volna az eredeti játékszabályt.


Ezért magyarázza mindenki, hogy hülyeség bevinni betegen és szemétség is, mert a másik 20 anyukának is van munkahelye, ahol ez szintén kellemetlen. Azzal hogy beviszel egy beteg gyereket (pláne a belázcsillapítózott sztorik) a saját munkahelyed/problémád másoké fölé helyezed, miközben nem biztos, hogy te vagy a legszorultabb helyzetben.

2022. jan. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
83%

Én teljes mértékben kivagyok akadva azokon akik beviszik. Én válaszoltam egy korábbi kérdésre, hogy a bölcsibe mi szülők "zéro toleranciát" beszéltünk meg, mégis van 1-2 renitens szülő aki beviszi a gyereket, köhögéssel,orrfolyással. Hát mit ne mondjak, el tudnám küldeni őket a francba, mert nekem is van, és másnak is munkahelye, és nagyon jó,hogy a lányom azért beteg folyton, mert a félkegyelműek beviszik. Oldják meg, van apja is a gyereknek, legyenek felváltva gyápon.

Én amint elkezd folyni az orra nem viszem, legyen akármilyen színű.

Mellesleg nagyon guszta mikor a taknyos gyerek, össze-vissza fogdossa takonnyal a játékokat.

2022. jan. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem aki gyereket vállal, az vállalja minden velejárójával. Engem nem hat meg, hogy másnak milyen a munkahelye. Engem az érdekel, hogy hogy meri más kisgyerek egészségét kockáztatni. Meg nyilván az is, hogy szintén nem más, hanem a saját megélhetésem a fontos és ritka undorító, hogy más hülyesége miatt kell nekem itthon maradni a megfertőzött gyerekkel. Számomra erre nincs elfogadható kifogás, zéró toleranciás dolog. Főleg, ha mondjuk lenne otthon kicsi, akinek elég legyen már csak a szükségeset hazahozni. Elhiszem, hogy másnak meg ez nem számít, mert kell a pénz vagy valami, csak attól én még szóvá fogom tenni, mert nekem meg az enyém az első. Idegenekért pedig nem hozok ilyen áldozatokat. Rokongyerek se jöhet betegen. Lehet lepontozni.
2022. jan. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Jó jó, de még mindig csak azt mondjátok, oldja meg, azt nem írjátok, egy átlagember ezt hogy tudja megoldani, ha nincs nagyszülő.
2022. jan. 18. 21:47
 20/29 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk úgy van,hogy minden 2. betegség az enyém, így azért nem olyan gáz. Az apukának is ki kell vennie a részét, és akkor nem nehezedik az összes betegség terhe az anyára. (Jó ezek után meg ne felejtsd el feltenni a kérdést,hogy mi van az egyedülálló anyákkal....)
2022. jan. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!