Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Bolti jelmez, vagy házi...

Bolti jelmez, vagy házi jelmez jellemző az ovitokban farsangkor?

Figyelt kérdés
2022. febr. 2. 17:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk a bolti. 22 gyerekből 20 bolti jelmezt visel.
2022. febr. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Bolti
2022. febr. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
25%
Sajnos a bolti.
2022. febr. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

Szintén bolti.

Most megnéztem a tavalyi csoportképet, 19 gyerekből 2-nek volt házi készítésű jelmeze.

2022. febr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
29%
Nálunk tavaly szinte senkinek nem volt bolti, pedig nem egy szegény részen van az ovi, budapest kertváros.
2022. febr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
Bolti jelmeze lesz a kislányomnak mindenféle csiri-csáré kiegészítővel, engem anyámék egy életre traumatizáltak azzal, hogy rendre elfelejtették a farsangot és ezáltal a normális jelmezről való gondoskodást is, és előző este tákoltak otthon össze valami vállalhatatlanul béna, szar jelmezt amiben minden évben kinevettek a többiek :(
2022. febr. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
Bolti. Én nagyon ügyetlen vagok mindenféle szabás-varráshoz, szóval adott hogy bolti lesz.
2022. febr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy én őszintén nem értem, miért ilyen "státuszszimbólum" meg presztízskérdés a házilag készített jelmez. Nem tök mindegy? A gyereknek tetsszen, az a lényeg...

Nálunk pl a fiam dédimamája aktív éveiben varrónő volt, és tavaly ő csinált rendőrjelmezt neki. Hiperszuper lett, mindenki dicsérte, de én ha fejreállnék sem tudnék negyedannyira profi jelmezt sem csinálni neki, akkor minek erőlködjek? Őszintén, se időm, se kedvem, se elég ügyességem ehhez.

Az, hogy leülünk színezni, építünk sínt és vonatozunk, társasozunk, feladatlapozunk, mikor épp mit szeretne - tök alap, mindennapos dolgok. De neki nem állnék egy jelmeznek. Nem érzem azt, hogy csak akkor vagyok fasza anyuka, ha házilag csinálok neki, vagy ettől különb lennék a bolti jelmezes gyerekek anyukáinál...

2022. febr. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Én is boltiba öltöztetem a lányomat. Sok olyan jelmez van, amit elég nehéz elkészíteni, ráadásul ha azokhoz megveszem az anyagot, az sem olcsóbb mint ha megvenném. És bajlódni sem kell vele, meg ki tudja, mi lesz belőle... Egy használt áruházban találtam ruhát, és a kiegészítőket is viszonylag olcsón beszereztem, így gyakorlatilag pár ezer forintból meg lett. Láttam több 10 ezer forintos jelmezeket is, azért azokat már nem venném meg. Ez lesz a lányom első farsangja, nem tudom, a többiek miben lesznek, de gyanítom, hogy nagyrészt boltiban.
2022. febr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
A több használt ruha boltban van sok féle jelmez, szerintem ott is olyan egyediek vannak, ami nem fog 4 masik gyereken szembejonni, mint mondjuk a pepcos.
2022. febr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!