Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyire tolerálja a főnökötök...

Mennyire tolerálja a főnökötök hogyha táppénzre vagy állandó szabadságra mentek ha beteg a gyerek?

Figyelt kérdés
2022. márc. 31. 17:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
A gyerekes táppénzt valamennyire tudja tolerálni, de ha pl én vagyok beteg addig megye míg ki nem dőlök teljesen.
2022. márc. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk olyan a munka, hogy folyamatos határidők vannak és a legtöbb dolog nem ér rá másnap. Persze minden feladatnál van helyettes, de a szabadságokat jó előre le szoktuk egyeztetni, hogy mindenkinek jó legyen. A hirtelen, hosszabb tartó kieséseket így sem a főnök, sem a kollégák nem szokták értékelni emiatt. Persze ha tényleg komoly dologról van szó, akkor azért megértőek, de ha gyakran előfordulna hirtelen hiányzás és hosszú táppénzes időszakok, akkor lennének szájhúzások minden oldalról. Szerencsére a munka végezhető home office-ból, szóval ha nincs komoly baj, akkor általában úgy szoktunk dolgozni és megoldjuk. Ezt meg szokta engedélyezni a főnök, neki is vannak gyerekei és megérti.
2022. márc. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Mi megosztjuk a párommal. Hol egyikünk, hol másikunk van a beteg gyerekkel. Így nincs az, hogy egyikünk túl sokat hiányozna melóból.
2022. márc. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%
Sajnos nálunk megengedi a főnök kolléganőmnek. Emiatt meg én szívok folyton. A gyerekei állandóan betegek, ő meg teljesen kiszámíthatatlanul jár dolgozni. Általában reggel munka előtt 5 perccel szól, hogy jaj bocs, nem jövök, betegek a gyerekek. Van amikor nap közben mindent eldob, és megy a gyerekekért mert betegek lettek. Soha nem lehet tudni mikor jön legközelebb. Eszméletlen amit művel. Ráadásul ketten vagyunk ezer munkára, ilyenkor rám marad minden. Utálom az egészet. Ha nekem lenne cégem, az ilyet már rég kirúgtam volna, sőt, inkább fel sem vettem volna. Kisgyerekes anyukák döntsék el, hogy dolgozni akarnak, vagy gyereket ápolgatni.
2022. márc. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Nyilván senki nem akar gyereket ápolgatni. Hidd el, minden szülő annak örül, ha a gyereke egészséges. Beteg gyerekkel otthon lenni nem olyan nagy buli. Táppénzt kapni, ami jóval kevesebb pénz, nem olyan nagy buli.

De kire hagyja a beteg gyerekét, ha olyan kicsi, hogy egyedül nem maradhat?

2022. ápr. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Apa, nagyszülő, keresztszülő, rokon, fizetett segítség. Meg lehet oldani, csak kényelmesebb a munkát másra hárítani.

4-es, te meg beszélj a főnököddel, hogy a továbbiakban ezt már nem tolerálod. Ha nem érdekli, ketess más munkát.

2022. ápr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

Tényleg? És ha a nagyszülők is dolgoznak még, meg a keresztszülőknek is gyerekeik vannak (picik), akkor mégis kire hagyja a szerencsétlen?

Na, épp ezért tart ott a világ, ahol. Sok fiatal inkább nem vállal gyereket.

2022. máj. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Nekem még nem szólnak, fél éve mentem vissza dolgozni, de már a hangjukból kitűnik, ha szólok, h beteg a gyerek, meg húzzák a szájukat.

A kollégák is amúgy. Utána mikor visszamegyek, úgyis állnak hozzám, dacolva, távolságtartón. Dehat én vagyok az anyja, ki legyen otthon vele, mikor rosszul van?? Ferjemmel szoktuk megosztani.

Amúgy leszarom őket, nem tudom máshogy megoldani. Ha nem tetszik, majd kirugnak.

Ez a világ ilyen téren is hibás.

Régen nem volt gond. Természetes volt, h egy kisgyerekes sokat hiányzik.

2022. máj. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Családtervezéskor kell odafigyelni, hogy majd legyen, aki vigyáz a gyerekre. Beteg gyerek nem a munkáltató problémája, azt a szülőnek kell megoldani.

Gondolom ti se örülnétek, ha pl boltba nem tudnátok menni, mert az eladó otthon ül a beteg gyerekkel. Vagy nem tudnátok postára, bankba, vagy épp orvoshoz menni, mert az ügyintézők meg az orvosok táppénzen vannak a gyerekükkel.

2022. máj. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudjatok de akkor azert ne vállaljunk gyereket mert a főnöknek meg a munkatársnak nem tetszik?és mi van akkor ha van nagymama,de mondjuk nem szívesen vigyázz rá?vagy még dolgozik?vsgy nincs senki aki vigyázzon rá?egy mun káltató is tisztaban van azzal ha egy kisgyermekest felvesz hogy az a gyerek igen is beteg lehet!Na nehogy már azért ne szüljek,ne legyen családja az embernek nincs kire bizni ha beteg lesz 😡
2022. máj. 15. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!